Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 43>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 18:47
Originalno poslano od člana bibi193 bibi193 napisao:

..... i znam da nije mjesto za pitati ali pošto su ovo okolo sve mladice njegove nisam sigurna da ih uklonim pa njemu olakšam ili da ostavim sve ove mališane na njemu i oko njega? .......


Ako me oko ne vara, čini mi se da si jednoga odvojila i posebno posadila u cvijetnjaku iza glavne slike. Kad bude dobivao mlade odmah ih ukloni s njega pa ćeš imati jedan potpuno bez mladih i jedan koji ti raste ovako kao pauk koji čuva svoje mlade na leđima. I jedna i druga forma je lijepa pa kad ih imaš toliko, šteta je nemati obje varijante.
Imamo i temu klik: Echinopsis
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 19:15
nema potrebe odvajati mlade, osim ako si želiš uzgojiti novi ili nekome pokloniti. Evo kako izgleda odrasli primjerak, i lijepo je cvao:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 15:34
molim ID Embarrassed

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 15:38
mammillaria spinosissima . rubrispina
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 16:28
hvala Miss M. Smile
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 19:43
Moon je imam još jednoga iza Smile, njega sam dobila na poklon samo što on raste od tanjeg prema debljem, a ovaj što ih ima puno na sebi je išao nekako u špic pa se taj špic odlomio pri transportu i onda je gore istjerao puno mladih, ali ne cvjeta uopce, ni kad je bio bez mladica... hvala svima na odgovoru..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 19:58
Originalno poslano od člana bibi193 bibi193 napisao:

Moon je imam još jednoga iza Smile, ..


Ma da, ipak sam dobro vidjela . eto sad možeš probati oba načina i s mladima i bez mladih. Izgleda ti odlično, čudi me da ne cvjeta, oni baš vole cvjetati. Nagodinu malo ga prihranjuj da mu potakneš cvjetanje. Meni je jedne godine manje cvjetao jer je prezimio u nešto toplijem prostoru. Sad ga uopće ne unosim jer po literaturi može izdržati -14°C, a toliko kod mene nije. Samo mi je na suhom i zaštićenom od vjetra i sad cvjeta cijelo ljeto i sad još ima par pupova, no mislim da ih neće uspjeti otvoriti jer je stalno kišovito.

Jednog koji mi je bio tako uzak dolje (oblik lijevka) ukopala sam u zemlju tako da ima jednaku širinu izvan zemlje, sad već ima dva pedlja visinu i lijepo cvjeta. Ako ćeš tako pokušati, možeš ga odmah ukopati i neka tako prezimi, samo nemoj ništa zalijevati, neka bude u suho presađen. Cvijetnjak ti je dosta velik, samo ga dublje ukopaj i ne zalijevaj.

Ovog drugog ostavi kako je, jer je baš takav lijep i zdravog izgleda. Nagodinu ga samo prihrani.
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 10:01
Hvala puno na odgovorima, iako nisam sigurna da je ono Sedum nussbaumerianum, imam i njega klasičnog, ali googlala sam ga i nigdje ne vidim onako sivkasto praškastu varijantu kao na slici. Ovaj mi je kao nekako između Sedum nussbaumerianum i graptopetalum paraguayense :)

Evo još jedne enigme (za mene), dobila sam ga od frenda i imao je male debele listiće, a meni je izrastao u ogromne tanke, pa bih rado ime da mogu saznat zašto

[/URL]

i ova

[/URL]
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 11:13
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

..........
[/URL]


Jedna od Echeveria agavoides pa za ostatak naziva proguglaj
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 11:48
Hvala, moon :) ma nekako mi se čini cijela iskrivljena jer je u cvjećarnici stajala na prilično mračnom mjestu, ali kad sam je stavila na sunce, za tren je sirota dobila opekline, pa me zbunjuje, echeverije koje imam uživaju na suncu (i jačem od ovog) Ermm
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 12:11
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

...., ali kad sam je stavila na sunce, za tren je sirota dobila opekline, pa me zbunjuje, echeverije koje imam uživaju na suncu (i jačem od ovog) Ermm


Ako je bila unutra, a stavila si ju na naglo na sunce, nije čudno što je dobila opekline od sunca, pa i ovog slabijeg. Ma znaš i sama gdje si napravila grešku, trebala je postupnost u izlaganju suncu. Najprije u hlad van na par dana, pa u prošaranu sjenu .... znaš kako to ide Ma ne brini, oporavit će se. Listiće je spustila jako zbog nedostatka svjetlosti, no to je u takvim uvjetima u kojima se nalazila normalna pojava. To se doodi i u zimskim uvjetima kad nema dovoljno svjetlosti, no s normalizacijom uvijeta, sve se to ispravi i biljka dobije željeni izgled.
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 12:41
Hvala na ohrabrenju, iskreno ne sjećam se da sam ikad kupila u cvjećarnici sukulent, obično sam presađivala pelcere biljaka koje su bile vani, tako da mi je ovo prva takva škola :) pohvalit ću vam se kad se oporavi :)
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 18:36
ovo prvo ti je cotyledon orbiculata
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 14:22
Originalno poslano od člana Nana Nana napisao:

Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu. Prije nešto više od godinu dana počela sam sakupljati sukulente, sad ih pokušavam identificirati, i većini sam uspjela pronaći ime preko interneta, ali na par njih sam zapela. Konkretno ovaj izdržljivi mali vrag, prije godinu dana sam dobila dva listića, i evo što je od njega ispalo u 365 dana



Izgleda mi kao Sedum nussbaumerianum





googlala sam još i saznala da postoje nekakvi križanci graptosedumi, mislim da je to to. Vera Higgins ili Francesco Baldi. Ponaša se baš ko graptopetalum, samo ima uže listove koji podsjećaju na sedum nussbaumerianum.
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 19:55
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Originalno poslano od člana bibi193 bibi193 napisao:

Moon je imam još jednoga iza Smile, ..


Jednog koji mi je bio tako uzak dolje (oblik lijevka) ukopala sam u zemlju tako da ima jednaku širinu izvan zemlje, sad već ima dva pedlja visinu i lijepo cvjeta. Ako ćeš tako pokušati, možeš ga odmah ukopati i neka tako prezimi, samo nemoj ništa zalijevati, neka bude u suho presađen. Cvijetnjak ti je dosta velik, samo ga dublje ukopaj i ne zalijevaj.

Ovog drugog ostavi kako je, jer je baš takav lijep i zdravog izgleda. Nagodinu ga samo prihrani.


moon budem probala, imam još dva takva mališana u drugom kalicu..
imam još jedan sukuletnt  i nikako ga ne mogu pronaci naziv na netu sve mi nekako ima premesnate listove nasprem njega...


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 20:04
Kalanhoa
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 20:32
hvala Glikice
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 20:38
preciznije kalanhoa thyrsiflora,
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 20:51
Daaaaaa Wink .
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 21:04
Ja ovo svrstavam u čuvarkuće, ali mislim da nije. Zna li netko što je to zapravo ?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.