Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 41>
Korisnik
Poruka
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 13:31
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Zmaj, uputstva si isprobao i isplatilo se. Nadam se da će i mene moj mali kaktusić nagraditi cvjetanjem iduće godine. Ove godine sam ga kupila s pupovima. Jedno kratko vrijeme pupovi su se lijepo držali i onda su počeli otpadati. Niti jedan nije procvjetao. [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley6.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Unhappy" />


Moon i meni su na jednom otpali pupovi jer sam ga morao selit, ali nije bed, imat će puno prilika za cvatnju
U prvoj polovici 11. mjeseca smjesti ga gdje želiš da ti cvate i ne miči ga dok ne ocvate
Ne voli selidbe ni nagle promjene temperature
Nagradit će tvoj trud ljepim cvjetičima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 17:13
zmajsmile73
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 20:59
Hvala Moon
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 17:28
Ja sam pretprošle zime kupila sa pupovima,koji su svi otpali.. ljetos se utrostručio veličinom, čak je i pupove, male majušne pokazao, međutim samo 2 su procvjetali ostali otpali.
Mislim da sam ga kod unošenja stavila na pogrešno mjesto, premalo sunca je imao... ali na greškama se uči.. sada ću znati
Međutim, ljetos sam dobila nekoliko pelcera, e oni mi već 2 mjeseca podare po jedan cvijetić ..

.. trenutno ovaj crveni cvate, a roza se sprema ..
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 22:31
Bravo Pupa
Nagradili su tvoj trud i brigu oko njih
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 14:49
Božićni kaktus mi je počeo dobivat ljubičastu boju pri vrhovima, jel to normalno? Da mu nije pretoplo..stoji na prozorskoj dasci u kući, po danu oko 19° a po noći se spusti na 15°.
Još sam pročitala da bi ga sad trebalo stavit na zimovanje, može li podnit i niže temp.od 13°jer mi je cili stan grijan a vani sigurno nije 13°Confused
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 16:49
Nije normalno, nije mu dobro kod radijatora
Kad radijator grije iznad njega vjerojatno je podosta viša temperatura nego u ostatku stana a to mu ne odgovara
Isto tako nebi trebalo ni sunce da ga grije, najpogodnije mu je sudionici mjesto sa dosta svjetla
Premjesti ga dalje od radijatora i svakih desetak dana ga orošavaj
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 19:59
Njima je najbolje u hodniku ako ima još koji prozor, znači dosta svjetlosti, povremeno prskanje....super im godi. Radijator nikako.
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 21:05
Uh, stvarno će mi bit problem naći im dobro mjesto. Sad sam ih premjestila na klavir, dalje od radijatora pe ćemo vidit za sad dok ne smislim nešto bolje Ermm
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 16:30
Ja sam moj božićni kaktus prije mrazova unijela u kuću, bolje rećeno u tavansku prostoriju koja ima dosta svjetla, ali je hladno. Nisamm ga na vrijeme donijela u dnevni boravak da bi mi cvao za božić, pa sam ga donijela kada smo skinuli bor Wink, znači poslije Sveta tri kralja. Evo ga danas u punoj cvatnji
100_1693
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 20:53
Kat.rea predivno ga je vidjeti
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 21:47
Zmaj hvala.
Komentarima na temi Uskršnji kaktus ste me natjerali da proučim svih 22 stranica o Božićnom i nakon svega raduje me što su znanstveni dokazi koje je postavila Aglaja u skladu sa mojim "zdravoseljačkim" zaključcima o razlici između Božićnog i Uskršnjeg kaktusa. No naravno, usput sam još dosta toga naučila... hvala curama koje su na početku  bile jako vrijedne. I da povremeno treba ponoviti str. 9 sa opisom razlika, opisima...
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 00:26
Nema na čemu Kat.rea
Ima na ovom forumu puno korisnih informacija, čitao sam čak i teme o cvjeću koje i nemam, neko me zaintrigiralo pa sam nabavio, neko imam u planu
Ljep je osječaj kad dobiješ savjet koji ti spasi biljkicu ili pomogne da bolje napreduje
Na vrh
Maxx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maxx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 16:49
evo i moj jedan kaktus u cvatu..ali ovo uskršnji kaktus

   


Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 14:16
Ako se ne varam Maxx moj je isto uskrsnji ali ne cvjeta Cry
Raste i siri se ali nikako ni jeeednog jedinog cvijeta ...
Stoji inace na prozorskoj dasci, zalijevam ga jednom tjedno i to je otprilike to..
Mozda ga treba prihranjivati?
Koliko cesto vi prihranjujete sobne biljke?
Na vrh
Maxx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maxx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 15:04
Ja sam svog kupio tek prije otprilike 3 tjedna...
kad sam ga kupio bio je u pupovima i sada se za blagdane rascvjetao..
inaće prihranjujem biljke 1 mjesečno,to bi trebalo biti dovoljno..
kažu da kod ovog kaktusa ako želimo da procvjeta...treba ga sredinom listopada ostaviti u hladnijem mjestu (npr hodnik) te rijetko zaljevati i uvijek mora biti u istom položaju jer promjenom položaja može doći do otpadanja formiranih pupova,također nakon sadnje potrebno mu je 6 tjedana mirovanja uz rjeđe zaljevanje te se tek tada može presaditi...
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 13:50
Ja također imam dva uskršnja kaktusa. Zanima me ima li još koja boja?

jedan:

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 13:55
drugi:


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 14:00
Imam i jedan božićni crveni kojeg sam slučajno dobila. Bila sam svekrvi u posjeti, oni imaju prekrasan - veliki, star četiri godine. Puhao je jako vjetar i otkinuo jednu granu. Moj muž je to stavio u zemlju i začudo još prošle godine je dao dva cvijeta, a ove je potjeralo jako puno novih izdanaka...Tongue
Na vrh
Maxx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maxx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 11:18
jako su ti lijepi kaktusi Gricka..:)
za uskršnje nisam niguran ima li u drugim bojama
ali božičnih ima u raznim kombinacijama
vidio sam ljubičasti..tj više vuće na tamno roza boju,,i bijeli sa rozim prugama ali vjerujem da ima i drugih boja..
sretno s uzgojem ...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.