Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje biljcice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje biljcice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 104>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:02
lijepe su calunne, ali erika je najljepšaClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:45
Hvala Lora i meni je erika jako lijepa i mislila sam je posaditi u kamenjar ali mislim da će ipak morati u teglu radi mraza 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 06:41
Bilo mi je prijatno setati tvojim vrtom.
Najvise su mi se svidjeli hibiji, bugica, limun pun plodova i tecoma.

Koliko ti je star limun?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 07:00
Kako bi Dalmatinci rekli: Imaš puno lipih stvari!Big%20smileClap
Erike sam (na slikama) vidjela i pod snijegom. A meni od tri kupljene lani preživjela jedna. Nemam pojma je l' su se smrzle ??(ipak je to morska klima) ili osušile.
Ostalo sve spominjem bez imena jer naprosto ne znam... ali zbilja su ti biljčice "za pet". 
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 19:21
Krasan anturijum ,kako si ga samo natjerala da ponovno cvate.
Ja sam isto čula za eriku da je za van.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 21:55
Krasne biljčice Clap Erike bez problema prezime vani, ne smetaju im minusi Wink
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 22:00
Baš su prekrasne, ja ih obožavam, ali kod nas im baš ne paše, kupim svake godine i posadim u vrt, ali se posuše. Ova plavo bijela petunija je nešto neviđeno, barem meni...Clap
život je more
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 07:24
Erike izgledaju super, limun je prepun plodova-biti će limunade!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 09:23
Erike i mene uvijek privuku u ovo doba godine - tvoje su prekrasne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:13
erike su predivne a i ostalo cvijeće, nema još jeseni smile57
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:13
Plavo bijela čarolija (petunija) je PREKRASNA! A i sve ostalo također, no ona me s nogu oborila i 5 minuta sam u nju gledala!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:21

pitanjce jedno imam, što si radila sa Anturiumom da ti je konačno procvao?? I moj je dvije godine star i niti makac, zalijevam jednom na tjedan povremeno pošpricam listove i što još trebam napraviti?

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 13:58
stefkaja pa ti kao da si na moru koliko je taj limun dao plodova Clap nadam se da će uspjeti sazrijeti do kraja...pretpostavljam da prezimljava na zatvorenom?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 18:10
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Bilo mi je prijatno setati tvojim vrtom.
Najvise su mi se svidjeli hibiji, bugica, limun pun plodova i tecoma.

Koliko ti je star limun?

Hvala Fuksija na šetnji kroz moj vrt, limun je star 7 godina..smile78
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 18:13
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

pitanjce jedno imam, što si radila sa Anturiumom da ti je konačno procvao?? I moj je dvije godine star i niti makac, zalijevam jednom na tjedan povremeno pošpricam listove i što još trebam napraviti?



Ja sam isto tako radila i nikako da opet procvjeta, onda sam nabavila za balkon surfinije i kad god sam njih prihranjivala sa željezom i prihranom za cvijet malo sam i njega prihranila i potjerao je i sad je pun cvijetova..Valjda mu paše ta prihrana..smile79
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 18:14
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

stefkaja pa ti kao da si na moru koliko je taj limun dao plodova Clap nadam se da će uspjeti sazrijeti do kraja...pretpostavljam da prezimljava na zatvorenom?


Da nažalost kod nas nemogu prezimiti vani pa ih onda spremamo u podrum tako da tamo dozrije do kraja..
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 21:10
Imam jedno pitanje..ako netko zna da mi pomogne..dali smijem sada pred zimu presaditi pampas travu ili je bolje čekati proljeće?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 22:09
Možeš presaditi sada, mnoge biljke i preporučaju na jesen dijeliti, time se ojačavaju.
Ako je seliš i bojiš se da ne propadne iskopaj je sa dosta zemlje da korijenje ostane kompaktnije i manje uznemiravano. Tako je bezproblema možeš preseliti. Rupu pripremi tako da bude veća stijenke rupe izbodi vilama da se zemlja raspuca, korijen se lakše širi. Uspi usitnjenu ili humusnu zemlju oko biljke, i neće biti problema.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 22:13
Originalno poslano od člana stefkaja stefkaja napisao:


Dvije godine niti cvijeta a sad 6 komada..


Ovo je moj cvijet snova i rajski cvijet. Nikada ga nisam imala. Stalno nekuda hodam i nemam dovoljno svjetla u stanu, pa je prevruće od loženja u maloj prostoriji, pa preskup i nikada. Ali kad budem imala moju kućicu, kupim si ga sama na naselje i to najveći.Hug

Cvjetići su ti prekrasnismile99 ( čak i ovaj smajlić drži rajski cvijetWink)
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 07:47
Da Smrcko i ja sam primjetila da mu smeta grijanje, najbolje mu je u hodniku jer od centralnog odmah mu se ošteti list..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 104>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.