Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 52>
Korisnik
Poruka
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 16:09
rhipsalis (vjerojatno cereuscula) ili koraljni kaktus[/QUOTE]
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 15:57
Gricka   

Kada je pravo vrijeme za presađivanje kaktusa ?

Čitam da u proljeće. Vjerojatno je to tako ali toga pravila se ne držim. Svoje kaktuse presađujem odmah poslije kupnje i kada imam vremena. Presađujem u suhi supstrat i do sada nisam imao gubitaka zbog zimskog presađivanja. Zašto npr. zimsko presađivanje ne bi bilo dobro za kaktuse ?

Evo tri nova ovih dana kupljena i danas presađena kaktusa. Ispravite ako griješim kod ID: Cereus peruvianus monstruosa, Echinocereus rubispinus i Ferocactus glaucescens
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 08:18
Pinus Thumbs%20Up
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 13:46
uuuuuuuu ova tri echinocereusa zavidim
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 11:58
Slažem se s Pinusom. Moja jača polovica je nadopunila svoju zbirku preko zime, i odmah ih presađuje u veće teglice. Nikada nije bilo gubitaka. Stavi ih u suhi supstrat , zalije ih sa par kapljica vode i ostavi ih na toplom dok se supstrat ne osuši. Onda ih odnese u hladnu prostoriju na zimovanje
Joj meni, ide prema trocifrenoj brojci, sve je super dok ih ne treba unosit u kuću, i presađivat na proljeće. Onda pune ruke bodlji mjesec dana, ali moram priznat i meni se sviđaju.LOL
Neka se sve zeleni
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 18:57
Dragi moji ,evo cijeli dan citam citam ,i za sad sam uspijela raspoznati 7 kaktusa,i tek sada vidim koliko je to ustvari tesko.svaka vam cast na trudu i strpljenju.I puno hvala na korisnim informacijama..Pozz
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 20:54
Ostali su jos ovih par ,nikako da ih prepoznam ,pa ako moze mala pomoc.
Stavila sam ih sve na jednu str,pa se nadam da cete ih vidjet da nisu premali i premutni(previse smanjila slike).Voljela bi imat popis svih vrsta kojih imam ...hvala vm puno

1 i 2 su isti kaktus samo razlika 2mj,rozo cvate i jako jako brzo raste.
A 3 I 4 su mozda siti al nekak mi se cine razlicit..neznma pokusajte vi raspoznati


Slika broj 7,znam da se zove ECHEVERIA al mi treba i drugi naziv (prezime :-) )


I jos ove dvije ,zbunjju me jer imaju razlicite izdanke pa neznam jel to isto ili sta .
Na vrh
Emma_86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emma_86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 17:25
Ako sam dobro shvatila, po zimi bi kaktusi trebali biti na hladnom. A što ako je kao kod mene, cijeli stan grijan, može li u tom slučaju biti na balkonu vani?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 17:47
Originalno poslano od člana Emma_86 Emma_86 napisao:

Ako sam dobro shvatila, po zimi bi kaktusi trebali biti na hladnom. A što ako je kao kod mene, cijeli stan grijan, može li u tom slučaju biti na balkonu vani?
Kaktusi moraju po zimi mirovati na hladnom,a nisi rekla odakle si,kod mene nema šanse da bi kaktusi bili vani,smrznuli bi se.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Emma_86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emma_86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 18:28
u zagrebu u dubravi!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 18:35
Originalno poslano od člana Emma_86 Emma_86 napisao:

u zagrebu u dubravi!
Emma,u Zagrebu kaktusi neće preživjeti zimu vani.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Emma_86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emma_86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 21:02
Hvala!

Onda se ipak neću upuštat u nabavku nikakvih kaktusića bar do proljeća...
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 07:26
Dobro jutro, cvijetomanijak,
prvo ne zovi me "vi", svi na forumu smo frendovi i tikamo se! (moje mišljenje).
ID ti je:
Sl. 1 i 2. je mammillaria backebergiana
Sl. 5. je opuntia cubensis
Sl. 7. je  echeveria schaviana
Toliko za danas, čujemo se sutra
pozdrav.....schumy



**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 08:04
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:


Slika broj 7,znam da se zove ECHEVERIA al mi treba i drugi naziv (prezime :-) )
I jos ove dvije ,zbunjju me jer imaju razlicite izdanke pa neznam jel to isto ili sta .


meni se čini da je na 7. slici ipak echeveria perle von nurnberg,
i da su na zadnje 2 slike pripadnici vrste epyphylum
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 09:30
Shummy ,ovo vi je iz postovanja ipak zicam pomoc hehehe ,necu vise od sada samo ej ti .:-) hvala tebi i nataliji na pomoci ,zapisana su imena pa sad idem jos malo o njim citati.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:21
Originalno poslano od člana Emma_86 Emma_86 napisao:

Hvala!

Onda se ipak neću upuštat u nabavku nikakvih kaktusića bar do proljeća...

Ema86, nabavi ti kaktuse odmah, ali ih metni u hladni hodnik u kojem ima (makar i malo) danjeg svijetla, ne zalijevaj ih bar 1 mjesec po nabavi, a nakon toga par kapljica (doslovce) mlake odstajale vode koju drži u otvorenoj PET-boci od 1,5 litre....
Kada ih na proljeće budeš iznosila na zrak, najprije u hlad, zatim na sunce ali da za vrijeme najveće žege, od 11,00÷ 17,00 budu u prošaranoj sjeni većeg raslinja ili zaklona....
Pozdrav.........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:07
Cvjetomanijak....rekla bih da su 3 i 4 isti kaktus i da se radi o kaktusu Echinopsis oxygena (kad ti procvjeta - bit će ga lakše identificirati)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:13
Originalno poslano od člana schumy schumy napisao:

Originalno poslano od člana Emma_86 Emma_86 napisao:

Hvala!

Onda se ipak neću upuštat u nabavku nikakvih kaktusića bar do proljeća...

Ema86, nabavi ti kaktuse odmah, ali ih metni u hladni hodnik u kojem ima (makar i malo) danjeg svijetla, ne zalijevaj ih bar 1 mjesec po nabavi, a nakon toga par kapljica (doslovce) mlake odstajale vode koju drži u otvorenoj PET-boci od 1,5 litre....
Kada ih na proljeće budeš iznosila na zrak, najprije u hlad, zatim na sunce ali da za vrijeme najveće žege, od 11,00÷ 17,00 budu u prošaranoj sjeni većeg raslinja ili zaklona....
Pozdrav.........schumy
 
schumy....evo čitam tvoj odgovor u kojem daješ savjet da bi kaktuse trebalo za vrijeme najveeće žege držati u prošaranoj sjeni većeg raslinja ili zaklona.... nekako iz svoje prakse ja za to ne vidim razlog....uvijek držim kaktuse na izravnom suncu i nisam primjetila da im to smeta. Gledala sam tvoje kaktuse i krasni su.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 07:07
Moon, opreza nikad dosta, lani sam se "opekao" nako puno godina mi je kapitalni pimjerak notocactusa-magnificus dobio ožegline.....
Kada izložim svoje kaktuse na otvoreno u sezoni, puno bolje napreduju i bez imalo oštećenja oni koje postavim u prošaranu sjenu nego oni na direktnom suncu....Echinopsisi su jedni od najizdržljivijih, vole direktno sunce ali kada procvatu odmah gube cvijet koji klone, a u prošaranoj hladovini se održi do podne.
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 21:06
schumy  Thumbs%20Up
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.