Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 272>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 18:12

Kod tebe je pravi rasadnik Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 18:18
A kad se sije cvijeće,ja posijala rajčicu danasTongue
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 18:28
Je, Nataliy - ni do prozora se ne može.
 
Mali kaktus, nemoj ti mene slušati, izludit ću te LOL. Ali ako baš hoćeš: 13.3 popodne i 14.3. cijeli dan i 22.3. popodne i 23.3. ujutro i tako to ... Treba probati i te dane pa usporediti. Ako nije točno i ne bude bolje cvijeće nego lani - ja odustajem!
Nema kod mene: pa možda je nešto drugo razlog ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 18:56
Hoya,s godinama su mi živci otvrdnuli,poslušat ću ja tebe pa da vidimo.LOLznači 14.3.sijemcvijeće.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 19:23
I ti si počela sa sijanjemClap

Ove tvoje preporuke su iz kalendara Marije Thun, ili sam pogriješila?

Ovu godinu ću povrće sijati prema mjenama mjeseca jednostavnije mi je, izmjenit ćemo iskustva.

I nisam kiselila ništa, zaljevat ću čajem. Ako bude htjelo nek nikne, i onako tko zna kakva sam sjemena kupilaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 19:35
joj, je li to danas pogodno za sijanje biljaka lista! ja sijala biljke cvijećaaaa, asarinu i kobeju! stalno mi mm govori da pratim sjetveni kalendar! za ovo mu neću reći!

tvoje vazice su predivne, ja još nisan pokušala a iman namjeru, vremena nikad dosta!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 20:08
Bravo za vrijedne hoyine ručice! (Sve to si uspjela napraviti dok si bila bolesna....................a tek da si bila zdrava.....gdje bi ti tek onda bio kraj!)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 21:12
Mali kaktusiću, mislit ću na tebe - i ja ću tada sijati.
 
Smrcko, jesam prema kalendaru Marije T. Ali i onaj drugi što si mi dala se skoro poklapa (male razlike).
Meni ti je lakše kad mi piše: danas sijati to i to ... ili mi stave sličicu. Tako da ne mučim "mali mozak"LOL
Kiselila sam sjeme, ali sam se prevarila sa sitnijim - sve se zaljepilo.
Zaboravila sam ti reći da mi je bila jutros u gostima ona žena (biodinamički vrt) i ona me nagovorila na sjetvu - inače nebi ja još!
 
Antonija, žena koja sve to prati i radi kaže da je sigurno bolje pratiti kalendar.
 
Bergenija, nisam se jako umarala, najteže je MM odradio. A da sam zdrava lijepo bi radila, tek poslije ručka i nakon kavice bi izašli van, bilo bi zima i vratili bi se u kuću.
Ovako sam sve u dnevnom boravku napravila LOL
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 23:53
Neumorna si.Ni bolesna ne možeš mirovati. Ali zato uživaš kad se pojave prvi listići posijanog. Uvijek puna volje i energije, ništa te ne može slomiti.Bravo, bravo

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 01:27
Mene sinusi bole, oči frcaju.Geek

Pada mi napamet da uzmem travu i da napravim obloge kao što si govorila. Čula sam da se može i palenta što toplija.

Možda ne mora biti ostatak iza slame, imam neki mješani ljekoviti čaj.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 05:05
Lorić, nekada sam i ranije sijala. Već mesec dana sam u položaju: Priprema, pozor ...
 
Smrcko, ako hoćeš trest ćemo jednu balu sijena nad najlonom - ono što ispadne sigurno će biti dobro za tvoje sinuse.
I meni je ovih dana sve počelo sa bolovima u sinusima - i ostala sam doma.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 05:19
DisapproveGledam tvoja klijališta i sjemenke u čaju i postaje mi jasno kakva sam neznalica !Unhappy Jedino što sigurno znam je da nikada neću koristiti nikakve otrove! Ovo sa datumima za sijanje me je potpuno zbunilo, vrijede li isti datumi i za kontinentalnu klimu? Embarrassed 
Prošle godine sam skupila sjemenke od jedne vrste (vrlo ukusnih!) tikvica što izgledaju kao leteći tanjuri (pohovane su bolje od gljiva) a imam i malo osušene kamilice što sam je skupila u vrtu. Koliko vremena se sjeme treba namakati?
Time is something you can never get back..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 05:27
Misty, nisi neznalica. I ja sam uvijek sijala direktno iz vrećice. Zadnje vrijeme se malo igram, pratim i uzimam si samo ono što mi paše.
Kažu da se kupanjem u čaju sjeme jača. Samo se krupnije sjeme i ono sa jakom opnom namače. Ja sam jučer to napravila i sa sitnijim pa sam se samo mučila. Ubuduće ću samo sve zaljevati čajem od kamilice i origana.
I još nešto jako važno, da te ne zbunim. Nikada nisam svo povrće sijala u kontejneriće. Ove to godine moram jer ne mogu sijati na sijeno. Mogu samo zabosti gotove sadnice.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 06:22
Sijati u sjeno???? Ma ne da sam neznalica nego vidim da sam pala s Marsa!

Ali nemoj mi se smijati

 

Time is something you can never get back..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 06:43
Juhuu, konačno sam uspjela staviti jednu riječ umjesto linka !
 
Htjela sam vam samo pokazati stranicu na kojima su opisane ove pčele.
 
Jučer sam slušala priču o njima, a samo prije par dana sam razmišljala kako bi bilo dobro da mi barem netko u blizini ima košnice.
Sad mi više nije bitno! Neće biti meda, ali možda bude dobroga voća.
 
Treba samo još napraviti kućicu
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 09:37

Hoya... možda i za moje santoline ima nade...Bojim se da su moje platile zimu.

A glede unuka... pa prije puno godina skupljala sam mačke!WinkLOL Hranila ih, napravila im kućice na terasi....uglavnom skupilo se što starih, što mladih, deset. I MSK je rekla da mi je očito vrijeme za unuke. LOLLOL

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 10:08
Bako, pogledala sam santoline, sve koje su opstale su ili već zelene (kasnije će biti sive) ili imaju puno zelenih točkica.
Ma sve zaostaje - peduga im je zima!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 01:51
WinkWinkHoya vidim da si vrijedna, siješ , nsmsčeš sjemenjeClapClap...Biti će plodova ove godine...Moram navratiti da to vidim u živo...Tvoje biljčice lijepo rastu, alstromerije izlaze, a maline imaju listiće, trave imaju malo zelenoga... traga...Ja sam redovno u novom vrtu i dosta sam toga i napravila, a kraj se ne vidi...
sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 03:40
hoya nadam se da ćeš brzo ozdraviti, iako vidim da ni bolesna nisi na bolovanju LOL
super ti sve ovo izgleda, meni je to sijanje još sizifov posao, ali "mlada sam", naučiti ću s vremenom, pogotovo uz vas stručnjake na forumu

žao mi je što su ti sukulenti nastradali, je lit i živa ona grančica što sam ti je slala?
ako nije da odmah (negdje) pikiram drugu Wink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 06:04
Jagoda, samo ti dođi. Nije neka ljepota to što ćeš vidjeti, ali iz zemlje izvru listići, na reznicama se naziru pupovi, neke biljke za koje sam mislila da su stradale ipak daju znake života ... ima mnoštvo detalja koji samo nas cvjetoljupce mogu veseliti.
 
Natalija, nisam ti ja baš neki stručnjak. Ja sam ti kao dijete sa kanticom i lopaticom Brzo mi dojade igre pa tražim nove. Ali najbitnije je - da su mi ruke u zemlji.
Neznam da li je tvoj sukulent preživio. Još na taj dio gdje sam ga posadila nisam došla. Vjerujem da je OK.
A niču li tebi alstroemerie?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,766 sekundi.