Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za  dušu by Free
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za dušu by Free

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 213214215216217 251>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 22:02
Znala sam ja da mi nebumo ostali bez Djeda Mraza, jedino neznam, uz ovakav vjetar i snijeg, jel bu opce stigel do nas u kabrioletu makar je mlad.
 
Hibic ti je prekrasan
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 22:16
Lepi je tvoj vrt i s kapama i šalekima. Sve ima svoje čari, pa i zima.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 03:44
Eto po povratku u moj topli Zadar, samo sam svratila u ove kasne sate i prošetala da vidim koliko je snjega palo , tamo gdje sam bila ima ga ali bogme kod vas kontinentalki i više, sve lijepo dobilo šubare i šalove a djedica nek se spusti malo i na more, bit će mu toplije u kabrioletu.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 14:06

oqjdw64vlu4hd5g4tq1p.jpg
Zahvaljujući dragoj Araliji, zmajevo krilce na zakorjenjivanju, uz mali Mirin posađen, zazmajit će mi sljedeće ljeto !!  Držite mi fige da čim prije vidim korjenčiće !Wink

7xa72fjhwyye8rbcy283.jpg

Dlakava kalanhoa (?) dobila smeđe rubove ! Čak !

or6benr0nbrcigss6oto.jpg

Neki su i na porodiljnom, bebač za bebačom !!Wink

riy8ht78u58ho69bhirf.jpg

Ježića sa kapicama pun vrt, okupan suncem !!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 14:13

rgsowtlatrs6yzqo6vn.jpg

A ova svjetska putnica, napokon se našla na pravom mjestu i nakon 2 ili 3 godine, ponovno procvijetala !! Baš je bila jučer pravi jocker, kad ju je netko ugledao !!Thumbs%20Up

Edit: 12.12.2012.
Prefini kaki od malog kaktusa je popapan !!  Jedna jedina sjemenka me je jako razveselila jer...sljedi sijanje !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 15:47


x7mz7vc98nk9kgzo3k.jpg

Baš me je mamio danas moj zimski vrt !!  I napravila par slikica !!

3annkxq02om2599g7dvt.jpg

Samo želim da Pedro gospođe Korjenko baci upola toliko mladih koliko ih baca moj Pero !!  I naravnoWink, da me se sjeti Barbara kada narastu !!


pot6qc58rxyrvig353li.jpg

Prekrasna krasula se baš gura u kadar !!Embarrassed

mziawl29ru2zdhi1tgbo.jpg

Zadnje zrake sunca obasjale su Glikičin komad !!Embarrassed


9bh10cq7tkq6w0mk9p3.jpg

dw162izzgf009yh2u3h3.jpg

Confused   Naravno, opet ih nisam imala srca ostaviti ih vani !!Big%20smile

1y62zxt9ocsonihv1mr9.jpg

Al moja Barbara, nažalost, nemože unutra !!  I vani blista na bjelini snijega !!!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 15:57

oqjdw64vlu4hd5g4tq1p.jpg


Aralija, po stabljici se već vide točkice, mladi korjenčići će izbiti svaki tren !!smile205smile213
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 17:06
Ej ove sličice morat ću pogledat u proljeće pa da bezeciram što ću uz dužno poštovanje potražiti. A te bijele točkice su stvarno budući korjenčići, a moji belići ostali su vani a mene nema i svi klonuli, brže bolje u 4  u jutro kad stigla pogledala balkon i otkinula grančice i sad su na zakorjenjivanju, listovi se digli pa će biti uspjeha jer nije smrzlo a ujutro sve pospremila u podrum. Wink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 18:05
divno je u tvom zimskom vrtu,zahvaljujući našim  cjetoljupcima i ja ponovo mogu uživat u kaktusima,a kod tebe izgleda da zaista uživaju,a naravno i ostalo cvijećesmile78
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 11:20

Ovo je slikica od 5.mjeseca, za usporedbu koliki su bili !!





7kypigce7dqawe7udsx.jpg

Draga Sarajka, nadam se da ćeš kada sljedeći put dođeš biti zadovoljna kada vidiš tvoje međimurske sarajlije ! Sudeći po izdledu i koliko su narasli, dosta dobro se brinem o njima !!

7k6r3drzwm7msveo3tj.jpg

Aralija, čak i mojoj slici su vidljive točkice !! Tvoji u vodi će jako skoro zakorjeniti se, a na žalost, mali pelcer od Mire, koji sam stavila u zemlju se osušio !  Opet smo nešto novo naučili !Wink

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 11:57
Ona slika zimskog vrta oduzima dah, kako ti je lijepo tamo, moram priznati da sam ljubomorna !
Samo draga pripazi, ako ti je tu pretoplo, kaktusi će ti početi tjerati tanke svijetle izboje, što neće biti lijepo. Vidim na opuntiji sa druge slike tako nešto.
Krasula ti je jako lijepa, ima formu.
Ako se ne varam i tigrasta aloja ti raste, vidim svijetli izrast. Pazi da se ne izduži.
Nadam se da se ne ljutiš na opaskama, bolje da spriječiš sad u startu krivi izrast, jer poslije kad se deformiraju, nema povratka.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 12:12

Draga moja Glikice, sve sam primila na znanje !! Tako neću moći reči, nisam znala !  Ali, tako je kako je, i drugačije ne može biti !! A ako se i izduže, popeglat ću ja njih sljedeće ljeto !Wink  I tigrasta aloja i ove opuncije su bile cijeli ljeto vani pa su tamo tako narasli, takve sam ih unijela jesenas, tak da.....ljepi su oni meni i takvi !!smile79



Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 15:25
Draga moja Free......nemaš pojma kako bi bila sretna da moj Pedro konačno završi na porodiljnom i dobije barem jednu bebu ali ne znam, nije nekako za to zainteresiran Wink. Imam i ja jednog Pericu kao i ti , naravno stigao sa Lošinja Big%20smile (Otočkog rasadnika Thumbs%20Up).
Jako mi se sviđaju tvoji sarajlije, pravi dječji vrtić....
Sa svim snjegom ruže se ne daju, danas sam porezala neke koje je slomilo snjeg a porezala sam  drastično i budjele.

Da li si već vidjela uživo cvijet od crne orhideje (svjetske putnice)?? Kupila ju je neki dan u Plodinama moja sestra pa čekamo cvat a na slici mi nekako izgleda siromašan Embarrassed
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 15:28
Zaboravila sam ti napomenuti, ako nisi primjetila, ali imaš "milenijsko javljanje" odnosno post: 12.12.12. u 12:12 sati

smile141dobro naciljano!!!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 17:08

Korjenko je lijepo zaključio, 12.12.2012 u 12 i 12 , e to rijetko kome uspije, a vjerujem da ni sama nisi bila toga svijesna ali oko naše korijenko je izoštreno , e pa čestitam, o zimskom vrtu neću trošit riječi jer je prije sve rečeno , naprosto predivno ali hoću zmajića, drago mi je da će pustit korjenjčiće , to sam otkrila sasvim slučajno kad sam ih kupila, otkinula sam grančicu za probu i ona u rekordnom roku pustila korjenje, poklonila je kolegici i otkinula vrh, u pazusima listova se razgrnala iako sam pročitala da se izduže i da bujno ne rastu, valjda je caka u zakidanju ali mislim da sad nije vrijem za to već na proljeće kad počne vegetacija, tako ću pokušati sa svojim reznicama

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 17:54
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Zaboravila sam ti napomenuti, ako nisi primjetila, ali imaš "milenijsko javljanje" odnosno post: 12.12.12. u 12:12 sati

smile141dobro naciljano!!!



Ma da sam tako ciljala nebih naciljala, al je baš "milenijski " pogodak !! Ja to nisam ni primjetila ali naše Korjenkovo oko sokolovo, uhvati sve !!LOL

Crnu orhideju nisam vidjela ni na slici ! Jesi li je slikala možda ?  Nebih rekla da su me pustile orhideje, bolje bi bilo reči da su me uhvatili kaktusi !!Embarrassed

Aralija, samo ti dobro pogledaj slikice, pa se čujemo a možda i vidimo u proljeće !!Wink

Korjenko, a da daš svog Pedru malo na odmor kod mene, moj je očito "jako plodan" pa možda se i tvoj ugleda u njega !!  Nešto kao promjena okoline !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 12:49
m9eb9a0h4m0tscxtyd.jpg
Iako je vani, barem meni, jako hladno, njemu nije !!!  Veliki kamen, koji je jedan pedalj ukopan u zemlju,  i ostavljen za moju novu ljubav -zmajevo krilo,  za ljeto, njemu je divno mjesto za osmatranje zimi !!


68mwtjujoqu27obvaany.jpg

Na sitnom kamenju snijeg se je već otopio !!

qfvvxf01v43ik65t5aor.jpg

Drugdje po vrtu, ostale su još samo krpice snijega !!


imjivamgcogp0g64wet8.jpg

A ovo su i lijepi grijači, tope snijeg oko sebe !!


ftp0r4p0jp4nbi73vpi.jpg

I on grije i tjera snijeg !


A sada idemo sa sličicama u zimski vrt ! Tu je puno toplije, a biljčice mame osmijeh na moje lice !!
4ct7qm88x4akb06cpkr.jpg

Sukulentić me prvi put obradovao cvjetanjem !

zu5sx69k2w4mvhpyht9.jpg

Ovu agavicu i jukicu čuvam kao oko u glavi !!



zgdqknbnaqa3bvzld7t.jpg


Odkad sam ih unijela unutra, streptokarpelice su se odvostručile !!



fzuiv3aatfntoqc4hwpn.jpg

Mimozica baca mlade grančice !!  Juuppiii!!


s1ufau9u3yxymw9da8jg.jpg

Ciklamica je čula da dolazi božiš i odlučila je biti crvena !!  Vrlo prigodno !!



wws3ehp1pc6wm04krk8x.jpg

Posebna krasulica, koja me več dugo veseli koliko je narasla, sada me obradovala novom grančicom !!




bu0rhj9kyljy4jvar1of.jpg

Ljetos zapelcane ruselije, pune su, ne tankih grančica, več su pravi grmići, prepune su listića !!




m9819zc2oqjx726b4fjp.jpg

Ova krasula mi je ostala vani, na -10, unijela sam je smrznutu kao iz škrinje, ali....i grančica koju sam za probu otkinula ali i ova u tegli, nisu smrzle !!  Ok, izgledaju jadno, al su žive !!  Kako? Pojma nemam !!
iqu8mm6czw8flzs15yi.jpg

Moj šareni kutić u zimskom vrtu !!


oswg01zoimzk8crm3tz.jpg

Streptokarpus, kupljen jesenas za 5kn, lijepo se razbacao !!



gc1vjry8msbz3q9dccg.jpg

Lijevo je Mirina ljetna mimoza, slučajno u kadru ! Glavni na ovoj slici su Marijina suza sa cvjetnim pupom, i Muhlenbergijina palma !!



aa1r4h61mrq1ybzukw3.jpg


A ove dvije sličice, jedva čekam da se otvori prvi pup !!  Prvi put u mome vrtu, nove 3  cvjetne grane   cimbića!!!!!

4hui6a4j446t8kbc8m.jpg


smile78svima od Free!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 16:00
Ja biram ovu fotku za svog favorita, baš tako nešto želim kod sebe; nabacano, prirodno, ležerno...


68mwtjujoqu27obvaany.jpg
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 23:34
Kako je lijepo imati zimski vrt pa uživati u njemu okružena biljkama dok je vani zima.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 23:42
Baš je lijepo uživati po ovom snijegu u zimskom vrtu i pri tot gledati u sve biljke.Zato su ti tako lijepe i velike i neka tako ostanu do proljeća.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 213214215216217 251>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.