Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 35>
Korisnik
Poruka
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 14:12
to je drvenasti božur i trebaš ga dublje saditi jer je on cjepljen na korjrn od zeljastog božura a sadi se dublje da bi drvenasti božur kroz određeno vrijeme pustijo svoj vlastiti korjen i da može dalje lijepo napredovati trebaš pripaziti da ti ovoga ljeta nebude jako suh inače voli polu sjenu i propusnu zemlju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 14:51
blu sky...pogledaj molim te moju slikicu na predhodnoj str i reci mi jesam li ga dobro posadila...hvala....bila bih prisritna da mi se primi... za sad još izgleda jadno
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 15:15
ja bi ga osobno posadila još malo dublje ako si ga usadila do ondle dokle je bijo usadit u prijašnjem lončiću tj posudici  treba ga svakako dublje posaditi,držim fige da se lijepo primi i meni su oni posebniSmile
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 22:57
Mimar, a koliko su ti stari zeljasti roza božuri kad su tako raskošni? Jel ih prignojavaš i kada?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 11:00
Pozdravljam sve,ovdje sam nova i pažljivo čitam sve napisano.Imam pitanje s obzirom da imam četiri vrste zeljastih božura koliko blizu smiju biti jedni drugih a da ne utječu na boju,tj da se ne izmetnu,hvala
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 14:02
osica dobro nam došla!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 14:23
dobro nam došla  osica, nemam baš puno iskustva s božurima, imam tek jednog sli moja susjeda ih ima više i grupirala ih je na više pozicija u vrtu po dvije boje u paru. Do sad ne vidim da im smeta li se nadam da će ti se javiti iskusni božuroljubci sa boljim savjetom.Sretno s uzgojem
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 16:12
Procvjetao još jedan božur. Ovaj raste zajedno s bijelim a dobila sam ih  kao crveni a sada cvjetaju bijelo i roza. Nastojat ću iz razdvojiti......


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 19:23
osica neće ti se oni izmetnuti ostaju isti bez obzira na razmak jedino iz sjemena nastaju novi
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 13:01
Hvala na dobrodošlici, Blue sky hvala na odgovoru.Pokušala sam staviti fotografiju jednog mog božura,izgleda nisam uspjela..........
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 13:03
milica7 prekrasan je ovaj božur,takav nemam
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 14:11
mimar, KARMEN, milice7,
predivni su vam, koje boje smile64.
Ružo, spasiteljice biljaka Clap.
Kako kažu znalci nagrni mu još zemlje oko njega da bude korijen dublje u zemlji da ga sad ponovo ne vadiš.
Setno.
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 15:11
Moji božuri su stari preko desetak godina. Sada su to već velike biljke koje su se raširile pa su vrlo blizu jedna drugoj u roza i bijeloj boji, ali se oni nisu izmetnuli i neće.  
Imam jedan crveni koji je slabiji u rastu ( a jednako star ) a samo mi je jedanput cvao s dva cvijeta. Na istom položaju je kao i ostali. Ne znam kako da ga potaknem na cvatnju jer ništa ne pomaže. Biljka je lijepih, zdravih listova ali na žalost Cry bez cvjetova. Što vi mislite
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 15:43
Miris bozura mi je inace jedan od ljepsih,medju cvijecem.Divan cvijet.Kako se moze najlakse razmnoziti?
sutnja je zlato....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 16:11
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Miris bozura mi je inace jedan od ljepsih,medju cvijecem.Divan cvijet.Kako se moze najlakse razmnoziti?

Najlakse i najjednostavnije dijeljenjem korijena.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 20:11
moja kolekcija božura ,od nekih dvadeset različitih je ove godine loše prošla. Naime snijeg koji je u Sarajevu pao krajem maja bukvalno je polomio većinu. Ovo je jedan koji je ipak preživio ,doduše ne sve grane ali bolje išta nego ništa.
Alley Cat



Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 21:47
prekrasan je.takvog još ne vidjeh.svaka čast.dvadeset različitih?oho..ho..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 23:03
Josipa pa gdje ih pronadje toliko?Nikada tako nesto nisam vidjela.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 12:31
Draga Josipa ja cekam danima da se ti javis sa slikama svog cvijeca. Vecina nas zna da neke biljke tj. sorte imaju uzgajivaci,kolekcionari i ti.
I kad sam skoro izgubila nadu
Cekat cemo mi sljedecu godinu, isplati se.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 13:24
Josipa,prekrasan je ovaj božur,čekala sam da postaviš fotke,lijep pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.