Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - enrikove none povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


enrikove none povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 27>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 12:40
O nona, nona šta nam radišWink.  Svaka čast na ostalom povrću, ali paradajzi..... i po veličini i po količini i po broju vrsta.  Ma super su!!  I da, ima zainteresiranih za sjemenkice, smo javi Embarrassed
 
 
V e l i k i  Hug!
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 10:08
petit Hug
danas je prekrasno sunčano jutro, baš po mom ukusu, poslije kave prvo obiđem moje cvijeće i povrće evo par slika paradajza ako bude ovako lijepo vrijeme bit će ih još dugo








<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 20:51
iiideeešššš!!  I ja tako , poslije kave obiđem vrt i paradajze al ne moje nego tvojeWink
Moji su, nažalost, pobrali  vršnu trulež - fali im kalcija - to sam pronašla kao dijagnozu, lijeka nema pa ove godine je tako kako je. Gotovo ih nema Cry
 
Al iduće godine će biti na intenzivnoj njezi,  i na šok terapiji ako trebasmile173
Već ću sad ujesen staviti ljuske od jaja u zemlju, a ak imaš kakvu još ideju javi
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 23:26

Lijepa je jesen u tvom povrtnjaku. Čak ti je i kelj lijepi. Moj su naselile neke crnožute i crvenožute bube zbog kojih su svi listovi flekavi. Prskala sam ih juhom od pelina i vratića ali nije pomoglo. Imaš kakav prijedlog?

Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 11:05
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

iiideeešššš!!  I ja tako , poslije kave obiđem vrt i paradajze al ne moje nego tvojeWink
Moji su, nažalost, pobrali  vršnu trulež - fali im kalcija - to sam pronašla kao dijagnozu, lijeka nema pa ove godine je tako kako je. Gotovo ih nema Cry
 
Al iduće godine će biti na intenzivnoj njezi,  i na šok terapiji ako trebasmile173
Već ću sad ujesen staviti ljuske od jaja u zemlju, a ak imaš kakvu još ideju javi

nisam nikad stavljala ljuske od jaja u zemlju ja ih stavim u vodu pa zalijevam cvijeće ali mislim da čisto ekološko voće i povrće nećemo moći imati bez kemije , ja i mm nastojimo što manje špricati ali ako hoćemo nešto imati ne ide bez špricanja Angry
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 11:11
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Lijepa je jesen u tvom povrtnjaku. Čak ti je i kelj lijepi. Moj su naselile neke crnožute i crvenožute bube zbog kojih su svi listovi flekavi. Prskala sam ih juhom od pelina i vratića ali nije pomoglo. Imaš kakav prijedlog?


nemam moja Ana nikakav prijedlog , meni je lane kupus bio dosta loš pa ga je mm špricao ali nije vrijedilo , dok mi je ove godine dobar bez ikakvog tretiranja i to moja rasada , kelj i karfiol sam kupila rasadau isto je dobra, dali je do godine tko bi znao , slušam ove koji prodaju rasadu da ju prije prodaje umoće u zolon , tko zna što sve rade i drago mi je da će konačno poćeti bar kakva takva kontrola nad kemijskim sredstvima koju veliki proizvođači koriste u ogromnim količinama
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 18:42
nona, tvoj je paradajz raj za oči, osobito kada se gleda šuma od paradajza!Thumbs Up  Kod mene su listovi isto zdravi ali nakon ove kiše mogu očekivati svašta...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 11:25
čuj to je normalno, vrijeme prolazi kiša je kod mene nočas padala, temperature padaju , kad počmu magle paradajz je gotov, kod mene ima još dosta zelenog što sazori dobro što ne opet dobro ja sam zadovoljna, ovaj grah sam sijala sada i nikad više doduše ima prekrasan cvijet ali od ploda jako malo, a možda je i ukrasni?

kukuruz šečerac smo sijali u tri ture, ovaj je posijan na mjesto gdje smo povadili češnjak i evo za par dana će biti za kuhanje

jučer popodne smo povadili krompir, poslije toga mms je cijepao drva na cjepač koji radi preko traktora mi ostali smo pomagali a Tara je pozirala

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 12:32
Priznaj Nona, uz ovakav osmjeh je sve lakše raditi!Heart
Pozdrav princezici!smile78

Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 13:05
dadinica smile79
danas je kod mene prekrasan dan temp. 25" zimnica skoro gotova evo malo slika
u subotu tura ajvara od 20 kg kupljene roge i mog patliđana


prije par dana izvađen krompir, dovoljno za naše potrebe kroz godinu


češnjak krupan, zdrav i dovoljno za nas, jesenas sam kupila sjeme i jako sam zadovoljna


srebrenac


crveni luk nije krupan kao prošle sezone ali manje trune


kiseli kupus, imala sam desetak glavica kupusa, dvije popucale , 4 baš dobre stavila kompletne za sarmu ostale naribala i evo već je kisel


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 13:17
cikla

miješano sve moje

u društvu s pekmezom




<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 13:23
pekmezi


krastavci i roga kisela

kisela paprika i pinđur



<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 13:52
Nona zimnica izgleda jako ukusno! Zanima me kako kiseliš cvjetaču pa te molim napiši recept... ja sam ga jednom kiselila sa bijelim vinskim octom ali nisam bila zadovoljna pa me zanima kako ti to radiš...Big smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 14:48

desert rose sve povrće kiselim na isti način, kupim pikant  mix začina za kiselenje na njemu ima uputa , skuha se sadržaj vrečice u 1,75 l vode, 3 dcl kiska i 150 gr šečera , povrče operem i složim u boce i zalijem vručom smjesom i zatvorim , mrkvu sam malo prokuhala i papriku ostalo sirovo, tako radim već par godina dobro mi se održi a i okus nam se svima sviđa


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 09:04
Draga Nona, prava si vrijednica, kod tebe zima može početi i ranije, svega si naspremala, još samo da prođe kolinje i to je to.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 21:47
Ej nona, kod tebe ima svega obilja, dobro se vas opskrbila za zimu. A grah, pa svi se žale da nema graha zbog suše i vrućine. Moj tek sada ima puno mahuna ali kad sam jednu otvorila, u njoj je malo zrno kao da je srpanj, a treba biti onaj veliki bijeli.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 15:29
Smail Hugviše nema kolinja u našem dvorištu, kupimo si carsko meso i sušimo sami ostalo kupujemo po potrebi smile41
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 15:32
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Ej nona, kod tebe ima svega obilja, dobro se vas opskrbila za zimu. A grah, pa svi se žale da nema graha zbog suše i vrućine. Moj tek sada ima puno mahuna ali kad sam jednu otvorila, u njoj je malo zrno kao da je srpanj, a treba biti onaj veliki bijeli.

što se tiće graha uspio mi je koliko toliko trešnjevac ostali ne a i on je takav da ga evo danas kuham već 6 h i još nije kuhan, sva sreča pa ga nemam puno smile78
sinoć prije mraza pobrala papriku

malo zrelog i dosta zelenog paradajza

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 23:10
E. Nona, neki grah se teško kuha u posoljenoj vodi. Drugi puta nemoj soliti na početku kuhanja, već posoli na kraju kada je posve skuhan. Pokušaj, nećeš ništa pokvariti a možda ipak budeš zadovoljna. Ja uvijek kuham poslije prve vode u expres loncu i bude mi brzo gotov. Isto solim na kraju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 10:41
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

E. Nona, neki grah se teško kuha u posoljenoj vodi. Drugi puta nemoj soliti na početku kuhanja, već posoli na kraju kada je posve skuhan. Pokušaj, nećeš ništa pokvariti a možda ipak budeš zadovoljna. Ja uvijek kuham poslije prve vode u expres loncu i bude mi brzo gotov. Isto solim na kraju.....

draga milice7 nesolim ga ni ja na početku ali njemu nema pomoći vjerovatno se zapekao od onih silnih vručina , cijeli dan sam ga kuhala i nije se raskuhao , sva sreča da nemam puno morat ću ga baciti Confused
tebi hvala na savjetu smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.