Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 96>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:44
Originalno poslano od člana Brbe Brbe napisao:

Onaj mali crveni sa zelenim rubovima je jako interesantan!!
a i izvrsna kombinacija sa drvenim "vazama"LOLThumbs%20Up
 
 
Zamisli,non stop sam u planini a nikako da naletim na kamen s povecim rupama koji mi je trebao za cuvarkuca Smile tako da sam pocela skupljati "drvene vazne" i donositi jednu po jednu kuci Tongue....a sve ove cuvarkuce (osim ove u/oko drvenih vazni) su donesene s Bergamaskih planina Smile!! Nadam se da ce poceti rasti jer sam ih dobila od jedne gospodje ovdje u Bergamu i nije problem poslati ti ovaj crveni,koji ti se svidja,ako se prime..SmileWink ...nadam se jer i ja bih volila popuniti drvene vazne s njima Big%20smile!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 09:36
Do iduće godine budu oni i prekrili drvoLOL
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 09:04
Neki od vas će danas dobite sempse - paketiće sam poslala juće sa glavne pošte u Zagrebu. Drugi, kojima sam obećala sempse - molim, imajte strpljenja, poslat ću ih iz Poreča krajem ovog mjeseca.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 14:12
Stiglo Renee! Hvala na trudusmile79
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 17:30
I meni stigao paketić,zahvaljujem na trudu smile95evo već rastu




Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 18:18
Clap Bravo Arim ljepo si ih smjestio! Zar su svi različiti ili ima i duplih??

Renee, svaka čast Thumbs%20Up, tvoih sempića je puna hrvatska, i šire...Hug
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 18:28
Što reći Renee je stvarno široke ruke,koliko sam primjetila uglavnom su različiti u svakom slučaju zadnju riječ reći će Renee.
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 07:17
Nema duplih, svi su razlićiti ....
Agava L jesu li tvoji stigli?!
 
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 07:47
stigao paketić smile113
i naravno neću hvaliti jer se moraju svi primiti!!!!
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 11:45
Nisu još! Zar stižu?  Jupiii, srce si!!!smile78
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 13:58
Stigli su, stigli su!!!!!!!!!

Na veliko veselje MMS, jutros su stigli su sempervivumi od renee!

Uprvo su u fazi presađivanja. Sutra fotke!
Na vrh
Eellwyn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Eellwyn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 14:03
Da vas podravim...
Nova sam ovdje (iako vas vec par dana čitam a ima tooooliko toga)
obožavam svo bilje no tek sam sada dobila priliku imati nešto svoje...

živim na selu (pored Zagreba) pa je moja majka uvijek sadila povrće u naš mali vrt ali je sada prestala i konačno sam dobila priliku saditi

kod nas je čuvarkuća uvijek rastao po krovovima no sada ga više nema...

meni je to preedivna biljka

zna li netko gdje ih u zg-u ima za kupit?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 21:48
Evo ih Renee! Smješteni za sada ovako, kad narastu dobit će i veću posudu. smile79
 
 
 
 
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 08:32
Macak, divna ideja sa tim prekrasnim loncem!!!! Heartsmile78
 
Eellwyn, ti tražiš Sempervivum tectorum. Samo se ta vrsta (a ne i njegovi kultivari i srodne vrste!) upotrebljava za lječenje upale uha.  Ja na žalost neznam gdje ga možeš kupiti, ali najbolje je pokušati kod starijih žena što prodavaju na trgu. Mislim, da u Hrvtaskoj nema specializirane vrtlarije za sempiće. Ja na žalost imam samo biljke bez imena koje ti mogu slati (ali one i ne morajo biti pravi S. tectorum!), kao što su ove na slikama ...
 
BROJIM SITNO - još 7 dana i ja ću bit na odmoru u Poreću. smile85
A ovo je pravi razlog mog posjete Zagrabu u utorak:
 
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 09:00
Hvala Renee!
Prekrasna maca!!! Ja obožavam mace!
Na vrh
Eellwyn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Eellwyn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 10:27
Originalno poslano od člana renee renee napisao:


Eellwyn, ti tražiš Sempervivum tectorum. Samo se ta vrsta (a ne i njegovi kultivari i srodne vrste!) upotrebljava za lječenje upale uha.  Ja na žalost neznam gdje ga možeš kupiti, ali najbolje je pokušati kod starijih žena što prodavaju na trgu. Mislim, da u Hrvtaskoj nema specializirane vrtlarije za sempiće. Ja na žalost imam samo biljke bez imena koje ti mogu slati (ali one i ne morajo biti pravi S. tectorum!), kao što su ove na slikama ...

 



Ma meni su sve vrste predivne (samo sam se krivo izrazila) a te koje su rasle po krovovima sjećam se iz djetinjstva...

kad sam vidjela tvoje slike ostala sam bez daha ( i priljubila nos uz ekran )

Ako uspijem nabavit tectorum (i malo raspelcati) bit ce za sve ...

Maca je predivna... Mace su mi najdraze od svih zivotinja...     
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 11:09

Jee, mačori znaju biti tako slatki da za njih nikakav trud i pare niso u pitanju. Eto, ovakvog scottish fold-a čekala sam 3 godine i kada smo konačno došli doma, veselju nije bilo kraja. Sada spava sa mojom kčerkom... A ja ga retko viđam, haha!

 
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 13:52
Kojaaa prekrasna maca,baš je slatka.

Moja čuvar kuća uzeta sa jednog krova a na tom krovu je od 1968g.je li to čuvarkuća za liječit uho?(stranica 19 vidi sliku)
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 14:14
arim, mogla bi biti, no ja se protivim identifikaciji sempića iz slika iz razloga, kojeg sem več napisala. Ima preko 5.000 različitih sempsa sa imenima i nemoguće je samo iz slike ustanoviti koji je neki od njih. Možemo samo reči ono što nije, a ono što jest (pravo ime) zauvjek ostaje nepoznato. 
Možda bi ti više pomoglo da nekako uspiješ ustanoviti historiju tog sempića, ako je on tamo na krov došao iz prirode, dosta je sigurno, da je to S. tectorum.
 
U 1968. i nije bilo dosta kultivara, barem ne u uvim prostorima.
 
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 18:47
smile126 Jupiii!!! Stigli su mi sempići. Baš je interesantno kako se čovjek raduje malim stvarima, veselim se ko malo djete! Renee hvala ti što nas uveseljavaš! smile79 Stalno buljim u njih, slike sljede čim ih smjestim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.