Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 16:52
hmm učim se....ima dipladenija- raste kao penjačica i ima dipladenija mandevilla koja raste kao grm...nabavila sam i jednu i drugu ...kad sve lipo smistin stavit ću slikicu.... dobro je znati koja se penje a koja ne...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 17:20
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

Bebolina, kak se drže bebe sijanci i bebe reznice???
Bebe sijanci su dobro, samo su jako, jako sporeSmile a od reznica ništaThumbs%20Down Nisam dugo bila doma, puno je toga stradaloCry
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 17:21
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

hmm učim se....ima dipladenija- raste kao penjačica i ima dipladenija mandevilla koja raste kao grm...nabavila sam i jednu i drugu ...kad sve lipo smistin stavit ću slikicu.... dobro je znati koja se penje a koja ne...
Obe su penjačiceWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 19:13
....Neman sad poima..tako san pročitala na netu...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 22:16
Imam obe već nekoliko godina i vjeruj mi na riječ, obe se pentrajuEmbarrassed
Već sam na ovoj temi pisala o tome i o razlici između te dvije biljke. Dipladenija ili Sundaville ima glatko lišće i nešto sitnije od Mandeville, dok ova druga ima veće i "naborane"listove i "nešto" veće cvjetove.
Evo i fotke:
Dipladenija - Sundaville

Dipladenia - Mandevilla (klik na fotku)

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 17:37
Ovo je razlika o kojoj sam već tipkala
Dipladenia -sundaville

Dipladenia - Mandevilla

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 20:05
predivne su obje,moja se dipladenija ove zime smrznula,pa sam nabavila novu,crvenu,ali nekako mi sporo ide...ona lani je bila puno aktivnija,možda joj nešto ne odgovara...a rekao mi  čovjek na pijaci da ju što manje zaljevam,jel ne voli često zaljevanje,a sad mi je vani,a skoro svaki dan pada kiša....možda zbog toga sporije otvara pupove i raste ili???
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 16:06
Kad konačno pošteno zatopli i prestanu kišurine, i njoj će biti bolje.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:59
tamnija


i svjetlija


Ako ovakvo vrijema nastavi neznam šta će biti s njima
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 15:53
prekrasne male damiceClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
vennera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vennera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 20:14
krajem 4. mj. kupila sam ovu biljcicu na jednom sajmu, presadila je u malo vecu teglu. procvjetalo je onih par pupova koji su se tada na njoj nalazili. i od tada NISTA!!!!  ni makac!  dodavala sam  i tekuce gnojivo za balkonske biljke, zalijevam po malo, redovito.....
mozda je trebam staviti direkt na sunce, jer je trenutno u sjeni, ili ....Cry
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 23:47
Originalno poslano od člana vennera vennera napisao:

krajem 4. mj. kupila sam ovu biljcicu na jednom sajmu, presadila je u malo vecu teglu. procvjetalo je onih par pupova koji su se tada na njoj nalazili. i od tada NISTA!!!!  ni makac!  dodavala sam  i tekuce gnojivo za balkonske biljke, zalijevam po malo, redovito.....
mozda je trebam staviti direkt na sunce, jer je trenutno u sjeni, ili ....Cry
Ne vole ti one sjenu, kao ni previše vode. Preseli ih negdje na sunčanu stranu i zalijevaj tek kad se zemlja sasuši, prije ne....... vidjet ćeš da će krenuti ko velike....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 06:24
a moju madam ove godine napale neke sitne bijele uši. već sam krenula u rat, tako da šteta nije velika. Samo ova vražja kišurina svaki dan skine moje ratno sredstvo. LOL
belica,zagreb
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 11:21
Na Floraartu sam kupila dvije dipladenije, svaka je u onoj maloj teglici, cca 12 cm. Da li bih ih trebala odmah presaditi u veće tegle?
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 16:27
evo moje lipotice

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 20:55

Već je na ovim stranicama objašnjavano ime ove biljke, ali vidim da je potrebno ponoviti gradivo...

Mandevila i dipladenija su dva istoznačna naziva za isti rod biljaka.
U tom rodu postoje razne vrste i kultivari (sorte) od kojih svaki ima svoje ime, ali glavno ime im je svima mandevila / dipladenija.

Dakle, ne može se mandevila razlikovati od dipladenije (jer mandevila i dipladenija znači jedno te isto) već se mogu međusobno razlikovati razne vrste i kultivari mandevile / dipladenije.

U rodu mandevilla / dipladenia) postoji oko 120 vrsta, a najpoznatija je vrsta Mandevilla /Dipladenia sanderi od koje su uzgojene mnoge sorte (kultivari).

Najpoznatiji kultivari od te vrste su hibridi Mandevilla / Dipladenia sanderi „Sundaville“ (sandevila).

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 21:20
hvala Cimicifuga ... ova moja je,ako se ne varam, sandevila...jel da?...i još jedno pitanje.....bebolina kaže da su dipladenije penjačice....smijem li ja ovoj jednoj (imam ih više) ne staviti penjalicu nego je pustiti da bude padajuća dipladenija?...oče li joj to smetati ,pošto nije tako stvorena, i usporiti joj rast?
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 21:44
Sve mandevile / dipladenije su penjačice. Ako ju pustiš da slobodno pada ona će se najvjerojatnije sama oko sebe plesti i neuredno će izgledati. Moj kultivar sandevile je imao drugačije listove (pogledaj prethodne stranice). Neznam koji je kultivar tvoja mandevila / dipladenija).
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 22:09
hvala
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 22:52
11111....preslatka ti je
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.