Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 35>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 18:07
jele....tvoja kala je pregusta.... na proljeće je triba podilit u dva pitara sa više gomolja i u jedan(treči) staviš samo jedan gomolj....e taj di je jedan to je za poklonit nekome tko ja radim....

kad uhvati oko neule,snig i led skloni je (ja sklonim u konobu) na zadnjih 4-5 str sve san napisala......kad ugrije na proljeće onda ih presadin u više pitara i počnen zalivati....vrati se unatrag par str...

zribal....neman baš iskustva sa sjemenjem..... ostavi meni jednu skupa sa svojima ,pa ako Bog dragi dade; na jesen ćemo izminit gomolje.....ako ti ne uspije...ja ti isto šaljem jedan...samo me podsjeti evo san prije neki dan poslala dadinici ..je preživija poštaare ali ne znam oče li se primiti.....zato ipak čekajmo proljeće .....moje kalice još uvik bacaju nove cvitove a cvitaju već dva miseca
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Jele21 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jele21 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 01:07
11111 takvu sam je dobila na poklon, čekati ću proljeće i razdijeliti je, sada ću zalijevati kako si napisala svakih 5-6 dana. koliko ih često gnojiš?
hvala
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 10:21
to je poruka od prije....što god ide vručije vrime to više zaljevati....glavno da im je zemlja vlažna...da nije suha...ne smije biti natopljena jer kala ima gomolj a ne žile pa bi istrulija... na proljeće kad prisadin zagnjojim sa štalskim ili kupljenim gnjojem domaćim u granulam.... u toku cvatnje jedan puta sa nekim tekućim.....ma vidit ćeš sama... kad jednom uhvatiš nit one idu same ... sritno
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 14:07
11111 hvala ti na ponudi koju vrlo rado prihvaćam. Mišljenja sam da sada u vrijeme najveće vegetacije nema smisla prčkati po biljkama jer ćemo ovim koje cvatu napraviti štetu, a ove koje smo odvojili teško da će imati snage za ponovni rast. Zato se slažem s tobom da sačekamo ili proljeće ili jesen kad ih budeš vadila, sklanjala ili što već. Ja sam recimo veliki ljubitelj jesenje sadnje kad su upitanju trajnice, pa i uzimanje reznica, a uzgoj iz sjemena u proljeće.

Sjeme kala je na klijanju prema sanjalicinom receptu. ima ih dosta i rado ću uzgojiti za tebe, ali i druge koji budu željeli, ako budemo imali sreće. Sviđa mi se ovo što si napisalao podjeli kala, dvije meni jedna na poklon, super.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 15:16
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:22
zribal
anaida, koja je ovo biljka lijevo ispod mreže...jesi to mrežu postavila za neku penjačicu? Kala ti je prilipa
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 00:06
Nakon pet dana "naklijavanja" sjemena kale ja otkrijem papirnati ručnik. Ništa posebno ne uočavam osim da je jedna sjemenka raspukla. Uzmem ju u ruku malo zagrebem, a ono ispod manje sjemenke. Da lakše objasnim to izgleda kao kad uzmete mladi luk češnjak. Ogulite mu gornju opnu, a ispod češnjevi. Sad se pitam što je u biti trebalo napraviti, razdvojiti sve te male sjemenčice zasebno i onda naklijavati, predpostavljam. Ovako sigurno neće nići iz ove debele opne. Evo jedna sličica, malo je mutna, ali znalci će se snaći. Sanjalice, imaš li ideju što ću sad. Razmišljam da ja njih lijepo oljuštim i posijem, zalijevam i čekam. Samo, nikako mi nije baš logično da se sije sjeme u zelenom, djeluje nedozrelo.



Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 08:32
ta zelena opna je zastita sjemena.  ta opna mora strunuti da sjeme moze proklijat.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 13:38
Znači li to da ja ostavim ovako i čekam da ona strune, ili da ju skinem pa posijem, ili da posijem sve zajedno pa da ona strune u zemlji. Oprosti, nekako nikako da skužim što bi bilo pametnije. Zato pitam što si ti radila.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 14:31
ja sam ih stavila u cvjetnjak pa su one strunule...ovako da je odvajas ostetila bi sjeme.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 15:14
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:05
evo moja je ponovo procvala, a ja sam mislila da je to  bilo to za ovu godinu, kad ono  opet cvijet.


belica,zagreb
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:14
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:16
Ajme meni, krasna li je Belice!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:27
hvala curke, baš me iznenadila.
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 22:35
I mene je moja žuta danas nagradila sa dva nova cvijeta. Vidjela sam ja da ona nešto radi, ali mislila sam da su novi listovi. Kad ono, dva nova prekrasna cvijeta. Tako mi žao što je posađena u gužvi. Nisam mislila da će od nje išta biti pa sam gomolj doslovno ugurala u malo slobodnog prostora. No, možda ona voli gužvu:


Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 16:53
mojoj gomolj strunuo..tako da ništa od sadnje u cvijetnjak..psmtr
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 08:19
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 14:54
kala ove godine posađena u HLAD

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 14:55
Kala ove godine posađena u HLAD

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.