Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 51>
Korisnik
Poruka
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 21:33
ajama, hvala. Sad sam već dosta iščitala i čini se vrlo zanimljivo. Mislila sam 1 manju turu napravit s kvascem da imam za početak ranije gnojivo i jednu veću turu na 3 mjeseca proces. Da li mi netko može to s kvascem pojasniti?
Da li je količina ista samo se doda malo suhog kvasca? Kako dalje s otvaranjem?
Neki znaju malo kvasca otopiti u vodi i s tim zaliti 1-2 mjesečno bilje i da dobro djeluje, da buja.
Pa pretpostavljam da neće biti loše napraviti s njim.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 21:40
to s kvascem neznam,ali netko je pravio.možda ti pomogne.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 22:04
Na pp dobila sam već dosta zamolbi od forumaša koji prate ovu temu s molbom da svima koji prate ovu temu skrenem ponovo pozornost na naslov i bit teme, a to jednom rječju bio enzim. Upute i načini izrade bio enzima, te načini izrade pripravka za zalijevanje nalaze se na prvoj stranici teme. 

Zamoljena sam i da reagiram i zamolim sve vas koji pratite i svojim postovima stvarate ovu temu, izostavite ono što se ne odnosi na bio enzim koji je osmislila dr. Joean 0on, te da ne pišete u ovoj temi o korama jajeta, kvascu i sl., već da se tema nastavi onako kako je i zamišljena, odnosno o bio enzimu dr. Joean 0on.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 22:27

     Moon ! Hugsmile84

  Mislim da je naša draga Moon sve dobro rekla, jer stvarno u zadnje vrijeme ima svakakvih pitanja koja nemaju veze ni s ovom temom niti s bio enzimom...Embarrassed




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 23:14
slažem se .ako ima onih koje zanima nešto drugo otvorimo temu.možda nekakvu općenitu u koju će spadati sve ostalo gnojenje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 01:10
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Pustilka, pričekaj još malo, još je rano..A to ako je cikla odmekšala, ne vidim nikakav problem, osim ako primjetiš neki čudan miris, tada dodaj još šećera. Inače, nije uvjet da tekućina baš mora pjeniti..Moja jedna tura pjeni ko luda, dok je druga koja je sad pri karju, sasvim Ok, a niej baš nešto previše pjenila na početku. Jednom kad prevrije i preradi, nema što pjeniti.Smile




Moje pjeni gdje je voće i povrće zajedno. U drugom je cikla i ne pjeni.
Ali mi se cjela kuća usmrdila pa sam hitila na balkon ispod stolice.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 01:17
Je li moguće da je moj enzim gotov već nakon mjesec i pol? Do prije tjedan dana je kipio ko lud, imao je miris po octu, a sada gotovo da uopće ne fermentira i ima slab miris po jabukama. Konstantno je u vrlo toploj kupaoni s podnim grijanjem.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:22

Curke rekla bih da ga ostavite na miru do tri mjeseca. Ni moj jedan više ne pjeni, kad prestane pjeniti, ne znači da je gotov, dok to stvarno nije. Smrčkice draga, ako se usmrdio, dodaj mu još 1kg šećera i produži proces na mjesec dana...Smile Moj drugi je isto počeo smrditi, pa sam dodala još pola kg šećera i produžit ću na pola mjeseca, do tada će tekućina imati vremena popraviti se, bar se nadam. 



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:37
Ok, onda čekam! Druga tura (povrtna) je jučer pripremljena. Mislim da ću do proljeća imati punu kupaonu boca s enzimom! LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:38
I moji su odfermentirali, ne pjene, kad otvaram - ne čuje se izlazak plinova, osim kod treće ture, koju sam napravila najkasnije. Imaju dobar miris, treći malo vuče na poriluk i nikada ga više ne budem stavila u enzim Wacko Zapisala sam si datume i procijediti ću kad dođe vrijeme, no do tada ostavljam na miru, odnosno samo ću ih povremeno otvoriti, kontrole radi. 
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:42
Vjerujte ja vise nikad necu sa cveklom da pravim,em tesko pocelo fermentirati,em cveklin miris,em crveno ko krv!!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:51
 Hehehheehhe, Pustilka kakve veze ima što je crveno ?  Zar je sad i boja bitna? LOL Sve ovisi zašto ti jer počelo teško fermentirati, možda da si ju na tanje izrezala, ne bi bilo tako.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 09:57
 
Možda vam nisam rekla, moj prvi enzim, sjećate se, prošla godina, sedmi mjesec..Lijepo je jedno vrijeme pjenio, fermentirao, kad je sve preradilo, prestao je, nije se više ništa događalo...Možda je prošlo i nekoliko dana ja sam zaboravila na njega, tj. baš točan datum kad bi ga trebala procijediti...Kad sam ga konačno pogledala, svi ti otpadci koji su na početku i za vrijeme fermentacije bili gore, sjeli su na dno kante, a gore se stvorila kao neka gljiva...Znači preradili su i više se nije imalo što događati, iako to ne mora nužno biti tako, ali vam može uvelike biti neka smjernica.Smile







Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 10:33
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Hehehheehhe, Pustilka kakve veze ima što je crveno ?  Zar je sad i boja bitna? LOL Sve ovisi zašto ti jer počelo teško fermentirati, možda da si ju na tanje izrezala, ne bi bilo tako.


Bitno mi je jer cu mozda sa njim prati i po kuci,i sta onda sve ce mi se crveniti?! TongueBig smile
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 10:45
 
Ne mora biti. I vinski ocat je crven,  a ništa ne farba....uostalom probaj pa ćeš vidjeti, za početak očistiš neku manju površinu pa ćeš ubrzo saznati da li ostavlja boju ili ne..Budući da je i to samo octena voća ili povrtna kiselina, ne bi trebalo ništa bojati....Smile  Svakako isprobaj na nečemu manjem.








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 13:00
Moji enzimčići su rozi Big smile LOL, "pobrali" su boju od crvenog zelja. 
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 13:41
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 
Ne mora biti. I vinski ocat je crven,  a ništa ne farba....uostalom probaj pa ćeš vidjeti, za početak očistiš neku manju površinu pa ćeš ubrzo saznati da li ostavlja boju ili ne..Budući da je i to samo octena voća ili povrtna kiselina, ne bi trebalo ništa bojati....Smile  Svakako isprobaj na nečemu manjem.








U pravu si jer ovaj sto sam napravila prvi je narandzaste boje i ne boji nista.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 18:32
Hvala svima na savjetima. Znaci prvi mjesec se svaki dan otvara. Kako idu druga dva mjeseca s otvaranjem?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 09:02
 Marsha mora se skroz dok traje proces povremeno provjetravati, inče bi moglo sve skupa ekslpodirati.. kadkad kao što neki članovi kažu, masa utihne, prestane pjeniti i raditi, no to nikako ne znači da se više ne treba otvarati, jer bez obzira na sve, plinovi se mogu i dalje nakupljati.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 09:03
 
Imala sam priliku uvjeriti se sama u to. Moj jedan enzim prestao je raditi i ja ga nisam otvarala nekih par dana, srećom pa sam išla pogledati ( dobro da jesam ) kanta se već bila napela od pritiska i plinova. Eto o tome govorim.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.