Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 207208209210211 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 22:36
Baš su posebniClap debeljuce od prvog danaSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 23:14
Kako imaš namjeru prezimiti sijance?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 00:24
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Kako imaš namjeru prezimiti sijance?


Unutra na toplom, omanji problem je svjetlo. Nisam sigurna jesu li njima dovoljni juzni prozori, ovih dana cu se kad stignem promotat po ducanima sa rasvjetom, mozda slozim lampe na par kvadrata. Ne brinu me ovi skroz mali zapravo nego oni malo veci, a tamo u rano proljece je uvijek problem sa sijancima papricica i slicnog, sve mi se bolja cini ta investicija. Imam prostora pun kufer, al il je taman il je prehladan, nikako na zelenu granu :/

@bebolina hvala!!
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 11:03
Wolfsbane, prvo da pohvalim tvoje sijance. Zbilja lijepo izgledaju. Izgleda da im borova kora kao supstrat odgovara. Pokaži nam i a. somalense i socotranume. Koliko si platila 1 sjemenku socotranuma ?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 11:29
hvala za pohvale Pinus, bas sam ti zaboravila napisati tamo na drugoj temi da pogledas tu sliku sa korom, da vidis otprilike velicinu. ta kora kosta u bauhausu 44 kn 50 litara, nije strasno.
vidjet cemo kako ce dalje napredovati, za sada cini se da im odgovara.

socotranumi su kostali 3 sjemenke 5 eura. sreca sto je stvarno dobro sjeme, imala sam 100% germinaciju na njima i na somalenseima. somalense me vise zanima, navodno strasno brzo rastu i stvaraju ogroman caudex.
poslikat cu ih al nema se sto puno vidjet, maleni su jos, stari desetak dana, socotranumi imaju vece i zaokruzenije kotiledone od obesuma, slicno nekim arabicumima.
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 12:00
3 sjemenke 5 € !   To je vrlo jeftino za socotranum . Osim ovog - klikni trgovca ne poznam druge koji prodaju sjeme socotranuma. A taj je strašno skup kada računam tečaj i poštarinu košta 1 sjemenka socotranuma 10 € .   Gdje ti kupuješ sjeme ? Na proljeće namjeravam sijati sve osnovne vrste adeniuma koje uspijem nabaviti, zato sam malo previše radoznao.

Moj (češki) socotranum je krenuo sa vegetacijom. Izrasla su mu dva mala listića a mislim da se je i malo udebljao. Ali to je to za ovu sezonu.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 12:54
Ma plumeria2u se isplati kad imaju rasprodaje,i to samo clulowovih hibrida, inace su preskupi, za sjeme nikako.

Nego ja sam uzela od ovog jednog francuza, tip je neki botanicar nesto i landrao je po africi i soqotri, specijalizira za caudiforne biljke.
Site se zove Afroplants (nemrem sad linkat s mobitela, samo guglaj odma ti izadje, url je afroplants.free.fr il tak nesto). Nesto mu nije radio shopping cart kad sam ja uzimala, ali posaljes mu mail (Alain se zove) i on ti posalje invoice. Ima ti i brdo pahica i svacega drugog, ima i mlade biljke, cak i socotranume, ali mi se nije davalo deset eura za malu biljku, mozda drugom prilikom, spizdila sam lovu na cvatuce hibride. Jako je susretljiv covjek i brzo odgovara, sigurno cu jos kupovati od njega, svidja mi se i sto smo u struci pa ga mozda udavim za radove i sl.
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 16:40


Wolfsbane, hvala za link. Sjeme ću probati nabaviti početkom godine a sijati negdje u ožujku. Evo mog socotranuma i obesuma, danas slikano. Socotranum raste u 8 cm tegli, da dobite malo filing kako je mali.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 16:57
wolfsbane, vec bi ja predlozio neku somalense/arabicum razmjenu da nisi i ti posijala arabicum. Ovo sijanje je bas super, ali ako ti krene od ruke imas 10 biljaka a htio si 1-2 :-D
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 19:12
Arabicum debeljucoTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 19:12







...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 20:17
Au sminke :D
Glikica jesu to oni? Jao sta je dobar ovaj prvi debeli cupavi :)) i ostali djeluju zivahno!

Mememe, dogovorit cemo se tamo na proljece, kad ovi malo odrastu ipak :)

Danas sam postavljala policu pred jedan od prozora, da stane cim vise teglica, ali nisam zadovoljna osvjetljenjem. Onda sam isla kopat po garazi, jer mi je otac rekao da je nekad spremio tamo par reflektora za kratke neonke. Nasla sam jedan ali polomljen, i dva dobra, pa cu onda probat nabavit jos zarulje i nekak ih namontirat za biljcice. Opala sam u nesvijest kad sam vidjela u bauhausu koliko traze za najobicniji taj stropni reflektor, bah :/
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:05
Glikica, super su ti malciClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:06
Ako bude sreće uskoro bi moglo biti sjemenkaThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:08

Baš sam će, će

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:08
Malci su sijani u ponedjeljak, na dan neovisnosti navečer....naručeni preko e-bay.... od 25 sjemenki, samo jedna je za sada bačena. al sam h držala 48 sati u toploj vodi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:12
Bebi, tvoji su van svake kategorije, ja se tu ne mogu naći, ali evo ipak pokušavam.
Wolfsbane, onaj prvi čupavi sam dobila od Štefice N i ošišala ga, evo ga raste na sve strane.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:14
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bebi, tvoji su van svake kategorije, ja se tu ne mogu naći, ali evo ipak pokušavam.
I tvoji će narasti, samo ih fino bedinaj i ne briniWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 22:30
a ovog kupovnog sam porezala i sad lijepo raste:


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 11:24
zaboravih napisati, Pinus, mozda bi bilo pametno poslati Alainu mail pa pitati hoce li imati sjemena socotranuma na proljece, znas da to uvijek bude u malim kolicinama pa da ti se ne proda do tada... dal ce bit svjeze je isto pitanje...

socotranumi


A.somalense


arabicum


pupovi,krcato ih, ali otpadaju, nije mu se bas svidjelo unosenje u kucu i manjak svjetla. oh well, bude vec.


čopor na prozoru. zanemarite ove ruzne podloske, moram nabaviti jos tanjurica, al to tek kad skuzim di ce sto stajat preko zime


onaj sijanac koji je najvise razgranat, sad tri mjeseca star, je dobio na vrhovima grancica neke cudne kuglaste tvorbe, zivo me zanima kaj bu ispalo iz toga, cini se kao da ce se mozda na tom mjestu poceti racvati grancica ali skroz neobicno izgleda, nisam jos to vidjela niti na jednom drugom adeniumu.
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 207208209210211 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.