Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monnin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monnin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 27>
Korisnik
Poruka
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 22:08

Da, Korijenko, to je bunar, iskopao ga je još moj pradjed, a mi ga generacijama i dalje održavamo.

Danas sam se pravo naradila u vrtu, cijeli dan kopam, čistim korov...jučer sam uspjela presaditi jagode na drugo mjesto i pod drugu foliju, nadam se da će uspjeti. Sve me kosti bole! Barem ću fino pajkiti!
 
@ kat.rea, vjerojatno sam zaboravila staviti slikice malih tikvica u dnevnik...inače su male, veličine šake, bude ih bijele i žute boje, glatke ili naborane, uglavnom sjemenke su mix. pa što ispadne!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 10:31

Sve je divno kod tebe.

Bravo za bunar. Nekad su ga ljudi čuvali kao oko u glavi. Danas, bar u mom selu, pola bunara zatrpali jer: "imamo vodovod". A kad nestane vode, onda dajemo u trgovini 10kn za 5L vode.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 09:44
Mona naša, proljeće je prekrasno u ovako lijepoj okućnici!!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 21:45

Još uvijek koristimo vodu iz tog bunara, odlična je. Neću se priključiti na vodovod dok god je bude bilo. Ni u najvećim sušama nas nije iznevjerio!

Anaida, hvala! Trudim se svoju okoliš napravit si što ugodniji oku i dušismile161
 
@   ....danas sam dovršila kopanje vrta, konačno je i to gotovo. Luk je posađen prije nekoliko dana, onda salata, danas bijeli luk, mrkva i cikla. Nategla sam plastičnu mrežicu na kolce i posadila grašak, a sutra planiram i krastavce. Uz to trava raste kao luda, već smo kosili nekoliko puta do sada.  Okopala sam maline, za sada lijepo napreduju, posadila još 2 kruške (viljamovku i pastorčicu), ovih dana trebam pripremiti teren za tikve Giant atlantic,  i još neke... ah, da, presadila i jagode na drugo mjesto.
  Danas spakovala curama kojima sam obečala poslati još neke biljčice, pa sutra šaljem.
  Od cvijeća sam uspjela posaditi mačuhice koje sam posijala jesenas i kadifice niske žute....ostalo narednih dana..smile160
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 23:39
Prava si vrjednica. I ja sam u velikom sijanju , uz to prvo sređujem teren da se uopće može sijati. Ono burence ti je prava stvar. Dođe mi da ga sklepam sama koliko mi se sviđasmile161Sve ti je prekrasno.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 09:06
Tražim nešto a kako ne znam kod kog sam pročitala i tvoj dnevnik je bio među prvima koje bi to mogle napraviti.Ok,nisam našla no prolistala sam podosta tvog dnevnika i moram ovo napisati.
Ženo,koliko ruku ti imaš,koliko tebi traje dan???
Ja za sebe mislim da puno(u odnosu na one oko mene)stignem napraviti no u odnosu na tebe ja sam ljenčina.Koliki vrt,cvjetnjak,kućanske poslove ni ne spominjem,ako se dobro sjećam ti si"ribolovka",da ne govorim o onim hobyjima od salvetne,minijatura ,slika,čestitki -još jednom veliko hvala na čestitki....umorim se samo kad jedan osnovni dio nabrojim.(posao sam namjerno izbjegla jer ga u ovo sve nemam di utrpati no ti vjerojatno imaš)
Ženo,moj duboki naklon i divljenjesmile211smile211smile211
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 09:45

Draga moja, super izgleda sve. Ona bačva s rupicama za jagode, ideja za 5, onda kućica za ptise sa čuvarkućama, pa kako si se to samo sjetila.

Cvijeće ti je predivno, tulipani, narcisi, a tek koliko je toga posijanog, sve je genijalnosmile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 21:12

Shasha i  Triša, hvala!! Eto nekako uz sve drude poslove stignem svašta u vrtu, ma kad se razlaufam onda sam kao brzi Gonzales! A ima dana kad mi se ništa ne radi, onda ne radim stvarno ništa smile49

 
Još planiram posijati jedno bure krumpira. Cvjetaču sam posadila i nekoliko paradajzića, malo feferona i patliđana. Od cvijeća ću do vikenda vjerojatno posaditi cinije i neven. Ruže su super krenule, danas sam tamanila biljne uši, pojavile se na nekoliko cvjetova.
  Bila danas na putu, vidjela usput roza potočnice, preljepo izgledaju u grupicama!!!
 
@ Shasha, bila sam ja i u ribičiji! Obnovila dozvolu za ovu godinu i po prašini i divljini.... Ulov nije bio ništa naročito, velik dio je pušten, od onih par krupnijih napravili večeru  smile50
 
Sutra me čeka puno posla ako se kiša malo smiri!
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 21:23
Hej super ženo, pa još ideš i u ribičiju.smile177
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 21:28
Nego Triša! Tamo mi je najbolje, priroda svuda  uokolo, mir i prekrasna voda, pa ako još nešto trzne, di ćeš bolje ! Wink
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 10:19
Triša,ko zna šta još sve ona stigne al ju sram reći nam jer i uz ove njene hobyje i poslove mi se sve  možemo sakriti,a kao bi nas tek onda sram biloLOL
Ma povremeno,na nekoj temi joj izleti uvijek neka nova zanimacija a ja to zbrajam i polako mi memorije nestajesmile138
Danas odmaraj(ako znaš kako se to radi) a kiša nek zalije posađeno povrće.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 21:38
Heheheh, Shasha Embarrassed ima toga još...no sad se najviše držim cvijeća i mojih vila koje radim. 
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 22:08
Nadam se da ti je pala kiša i zalila, da bar to ne moraš - bit će više vremena za ribičiju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 14:48
Mona sve ti je prekrasno i uredno i uređeno al magnolija je mrak,susjeda i ja imamo iste one klasik roze i baš komentiramo kak bi nam sjela jedna bijela između.. a i bunar mi se sviđa a i micek i sve
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 22:00
Cvetlin, neznam dali se magnolija može razmnožavati grančicama, pa da se mijenjamo. Ja bih jednu klasičnu roza :)
 
Danas sam sredila mjesto za krastavce, postavila kolce i plastičnu mrežicu za penjanje i posijala duge krastavce za salatu, pa one male za zimnicu, pa bijele, i još neke Confused pa kivano. Eto, danas je bio dan krastavaca!
 
Sutra će biti vjerojatno dan za sadnju graha i ribičiju!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 23:51
Magnolija se u principu razmnožava povaljenicama i tome treba dosta dugo,najmanje godinu dana,no moja mama ih je nekako uspjela zakorjeniti onako"seljački"grane u vodu i čekaj korjenje.To je bilo u vrijeme kad sam joj rekla za vrbu,znači grane vrbe je stavila zajedno sa magnolijom u vodu.Meni nije uspjelo.
"bistro",Monna:fish2:
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 21:03
Evo i mene nazad poslije duugih dana izbivanja! Konačno malo vremena za sebe. Danas sam kupila prve biljke za kamenjar, nije bio neki izbor, pa zato samo 3. Nisam ih još fotkala, a od kamenjara ni k. ali budem ja to ovih dana kad restane kiša. Imam neke ideje o preuređenju dijela travnjaka ispred kuće, pa tu mislim staviti kamenjar, i neko omanje jezerce za početak.
  Vrt je većim dijelom zasijan i zasađen, još  nekoliko paradajza i paprike. Idući tjedan sijem lubenice koje ću cijepiti ove godine, nadam se da će barem nešto od toga preživjeti. Tikve su posijane, one ogromne i one ukrasne, kao i grah. Neko cvijeće sam upiknula u vrt, drugi klijanci još rastu. Kosila travu, čistila...Kivi napreduje odlično! Sad ću imati više vremena za hobi s mojim vilama.
  Naravno, bila i u fishingu, pala dobra dva podusta, ostalo pustili. Zadnji puta su išli samo patuljasti somići, to smo sve pustili nazad. Stalno se mienja vrijeme pa ribičija nije baš izdašna, ali ja se ne žalim, bitno da sjedim pored nekog grma u sred prirode i da imam sprej protiv komaraca Wink
  Trebat će mi nekoliko dana da pročitam sve propušteno na forumu, ali stići ću ja vas!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 08:16
Moj jorgovan je u punom cvatu, a mirišiiiiii sve oko njega....
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 08:17
Jedno od ribolovnih područja na koje idemo, i zadnji ulov!
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 19:41
Malo sam čupkala korov, kiša me potjerala, baš se dobro ispadala.
Maloprije očistila kupine za roladu, ruke mi crne kao u dimnjačara.smile50...bit će njam njam...
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.