Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 22:06
Nevolim boraviti u vrućem prostoru tem. je 19-21C .Mislim da joj ne bi bila velika promjene?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 23:49
Kako sam već ovdje tipkala, vidla sam prije nekih mjesec dana u rasadniku, kako su za zimu pripremili te prekrasne biljke. Kako su ih oni orezali do debelih grana i našpricali bijelim uljem, isto sam učinila s jednom mojom, dok sam drugu ostavila neorezanu vani. Kako je kod mene tek prije par dana zahladilo, unijela sam ih unutra, smjestila na hladnije mjesto i dobro prikratila. Ona koja je prva dobila frizuricu i smještena je na svjetlo i hladno mjesto, baca snažne pupoveThumbs%20Up
Pored ove dvije ljepotice imam još dvije, koje sam spasila od odvoza na deponiju, koje su vlasnici jednog restorana isčupali iz koritaThumbs%20Down i na njihovo mjesto posadili maćuhiceThumbs%20Down da bi im zimi bilo cvjetno. Njih sam posadila u velike tegle s dobro propusnom zemljom, zalila jer su bile suhe kao barut i smjestila na svjetlo mjesto sobne temperature. One su potjerale tanke granćice, odbacile skoro sve listove i zaista izgledaju otužno. Nemam ih namjeru sad, nakon tolikih šokova još i rezati, tako da ću to ućiniti u rano proljeće, pa šta bude, bude.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 00:26

Arim, neznam u koliko hladnom prostoru ju sada držiš. Ako nije prevelika razlika onda ju unesi odmah u sobu, a ako je veća razlika, onda ju drži tjedan dana negdje na prijelaznoj temperaturi.

Bebolina, uvijek je ogromna razlika u prezimljavanju biljaka kod vas u toplijim krajevima ili na kontinentu. Kod nas na kontinentu i kada imamo adekvatno topal prostor za prezimljavanje, problem predstavlja puno manje sunca nego što ga vi imate. Evo, krajem ove jeseni bio je period od preko mjesec dana kada nije bilo doslovno niti tračka sunca. Zato kod nas biljke bolje prezimljuju u svijetloj, prohladnoj prostoriji gdje onda miruju tijekom zime. U toplom prostoru nastave vegetaciju i onda bez dovoljno sunca izrastaju bljedunjavi i izduženi izdanci.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 00:49
Draga @CimicifugaSmile
Znam da je razlika između kontinentalne i primorske klime ogromna, ali ovim sam svojim postom htjela dati do znanja kako se biljke ponašaju s različitim tretmanima kod mene. Dipladenia koja je prva orezana, koja je smještena u hladnijem prostoru, ne baš presvjetlom, puno bolje izgleda od ostalih biljčica. Nakon nekoliko godina iskustva s ovim ljepoticama, došla sam do zaključka da ih je nakon cvatnje najpametnije orezat i pustit ih da prezime u negrijanom prostoru, kao bi skupile snagu za proljeće. Uzalud je trud održat ih zelenim tijekom zime, ma kakve uvijete imale...cvjetati neće!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 12:31
Dipladenija moje kćeri je namrznula preko noći, možda i 3 noći za redom! !!  Svi listovi su ofureni!!  Da li da je ostavim ovaku jadnu ili da je orežem i stavim u podrum??



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 13:45

Ja bih ju stavila u podrum na svijetlo mjesto (ako ima prozor) - i ništa ne bih odmah orezivala. Ostavila bih da se vidi što je smrznuto, a što nije. Kako se listovi budu sušili, odstranjuj ih da ne trunu uz biljku, a u ožujku ćeš već vidjeti da li je biljka preživjela pa onda prema tome oreži ili... pa pa u kompost.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:11
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Dipladenija moje kćeri je namrznula preko noći, možda i 3 noći za redom! !!  Svi listovi su ofureni!!  Da li da je ostavim ovaku jadnu ili da je orežem i stavim u podrum??
Ako biljka nije bila zalijevana, ništa joj nije, ofureno je samo lišće i vrhovi. Stavi je, kako draga @Cimi tipka, negdje u negrijano  s puno svjetla i ne brini. S prvim toplijim danima kad pokaže nove izboje, sve iznad odreži i imati ćeš ljepoticu ljepšu nego što je lani bila.Thumbs%20Up
Ove sam zime malo experimentirala s njima. Jednu sam orezala u kasnu jesen, ali drastično orezala i smjestila u negrijani prostor, ona već ima snažne izboje, prekrasno izgleda.
Drugu sam unijela u malo topliji prostor, nisam je orezivala do prije mjesec dana. Ta je podivljala, izbacila brdo tankih izboja, ma šuma. Sve sem to orezala, ali ona je nastavila s novim, tankim izbojima, koje svakodnevno recnem.
Treća je ostala vani,  zaštićena od buretine i izgleda baš kao ova tvoja. Nisam je sklonila, jer maja draga kčer ni jednu ih zimu ne sklanja, ne orezuje do proljeća, čak ni ove ofurene listove ne odvaja, ali njene cijelo ljeto cvatu ko velike. Napominjem da sam ja na moru, da je klima puno blaža nego kod Vas na kontinentu.
Nakon svih ovih isprobanih tehnika, draga @free ne tuguj, biljka će se oporaviti s prvim toplijim danima.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 17:43
I Cimi i Bebolina, hvala na uputama!!  Čekamo proljeće!!!  I držimo fige!!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 16:46

Još uvijek držim fige i čekam proljeće, a da se uveselim u čekanju, da mi ne padne teško čekanje, nabavila sam si jednu slatku balavicu!!!



Uploaded with ImageShack.us


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 13:07


Uploaded with ImageShack.us

Sve je ljepša .....



Uploaded with ImageShack.us

.....a baca mlade grane kao velika !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ljuba 12 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljuba 12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 00:47
I ja sam se danas počastila ovom prekrasnom biljkom.Bile su rijetke i skupe prije par godina , dok ih sad ima skoro svaki rasadnik.U zagrebu ispred gl. kolodvora prodaju ih po 20 kuna što zaista nije skupo u odnosu kakva je biljka lijepa .
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 10:39

 Nedostaju mi žuta i bijelaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 21:57
Originalno poslano od člana ljuba 12 ljuba 12 napisao:

I ja sam se danas počastila ovom prekrasnom biljkom.Bile su rijetke i skupe prije par godina , dok ih sad ima skoro svaki rasadnik.U zagrebu ispred gl. kolodvora prodaju ih po 20 kuna što zaista nije skupo u odnosu kakva je biljka lijepa .




....a ja danas u Merkura platila 60 kn ,,, nema ni cvijeta ni pupa na njoj... na etiketi je bijela i ima dvije grane dužine cc 20cm   
Na vrh
ljuba 12 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljuba 12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 23:17
moja je crvena, mislim daje najčešća pa možda zato i jeftinija, gospođa koja prodaje imala je jednu veću kao ogledni primjerak,bila je predivna i procvjetala ali nije ju prodavala. Moja dobro napreduje ima sad već i pupove a raste očigledno. samo da ju ne napadne neka bolešćina.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 05:58
a cure moje ja sam do sad 2 godine za redom kupovala, i nijedna mi zimu nažalost nije preživjela. Sad sam nažalost shvatila da sam ih ja spremala na ipak prehladno mjesto za njih ( ili hodnik ili negrijana prostorija ). Iako sam sama sebi rekla da ju neću više uzimati- naravno da nisam odolila. Kupila sam jednu tamno roza .



By belicasmelica at 2012-05-04

sad se samo nadam da ću ju ipak uspijeti zimi održati.
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 06:37
3 dana i 6 noći sam čitala i čitala, vaša iskustva, sva sam se oznojila, i naravno uvidjela svoj greške. Nisam ju nikad orezala, previše sam ju zalijevala mislim da je to bio problem. Hvala cimi, tvoji su mi savjeti zlata vrijedni. 
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 17:46
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

a cure moje ja sam do sad 2 godine za redom kupovala, i nijedna mi zimu nažalost nije preživjela. Sad sam nažalost shvatila da sam ih ja spremala na ipak prehladno mjesto za njih ( ili hodnik ili negrijana prostorija ). Iako sam sama sebi rekla da ju neću više uzimati- naravno da nisam odolila. Kupila sam jednu tamno roza .
By belicasmelica at 2012-05-04


sad se samo nadam da ću ju ipak uspijeti zimi održati.
Lijepa biljčicaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 16:16
Mandevilla

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 13:14
Bebolina, kak se drže bebe sijanci i bebe reznice???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 13:20
Koje ljepotice,,,svaka cast na uzgoju.
sutnja je zlato....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.