Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalla-radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalla-radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:44
Eto vidiš, tek si počela s decoupageom i već si kompetentna za davanje savjeta. To se zove talent. Meni su trebali mjeseci dok se nisam odlučila poigrati s pittoricom a ni danas nisam potpuno zadovoljna kad ga napravim. Mislim da je moj problem što uvijek zbrzam jer mi kronično fali vremena u životu pa sve radim nabrzinu a s pittoricom treba polako dok se ne dođe do željene nijanse.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:44
Hvala ti Dorina. Nakon svih pohvala imam elana za raditi i istraživati. 
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:49
Nezaposlena sam (ne računa se sav posao žene kod kuće, roditelja...), pa imam vremena za to tj. uzela sam vrijeme za posvetiti sebi. I od heklanja nekada prešla sam na ovo. Ovaj puta neka drugi malo doma čekaju.
Kada krenem zaboravim na vrijeme, brige, dane...i to me opušta.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 23:01
ja sam isto koristila lak za čamce i imam jednu kutiju na kojoj sam ga koristila prije godinu dana pa je počeo rad ad žuti.

nedavno sam kupila lak u spreju a na njemu piše da je otporan na takvo žutenje. koristim ga,a sad dali će oksidirat ili ne,neznam,treba proć neko vrijeme da vidim dali će oksidirat ili ne.
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 08:07
Koliko vidim iskustva su različita. Jel tko zna što je sa akrilnim bojama (bijela) koje se koriste za unutrašnje radove na zidovima ili vanjske na fasadama?

Jel mogu zamijeniti akrilne namijenjene za decoupage i kako se one ponašaju nakon nekog vremena? Da li se možda ljušte,pucaju?
I jel bi trebalo na glatkim površinama koristiti možda neki prajmer jer kad radim craquele na mjestima kao da mi ne prima.
Pokušala sam sa ukrasnom jednobojnom teglom, na kraju sam sve oprala. Nije mi dobro hvatao na površinu iako sam pazila da nanos ne bude ni previše debel niti tanak. A metal ???
Na vrh
Bi-Biljana View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 702
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bi-Biljana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 08:41
draga Kalla, ima zamjena i ljekova. Idem redom.
Akrilne boje iz hoby dućana slobodno zamijeni sa fasadnom ili unutarnjom bojom na akrilnoj bazi (ja ju kupujem u Bauhausu, bijelu, pa toniram Dipi pigmentima). Neke boje ćeš morati kupiti u hoby dućanima jer ih doma ipak ne možemo napraviti (zlatna, crna i slično). Moje iskustvo kaže da nema pucanja niti ljuštenja.
Na glatkim površinama kao što su staklo ili plastika koristim nekoliko "prajmera" : na staklenim tanjurima lagano špricnem prozirnim auto lakom (tako da na njega padne maglica, dovoljno je za bolju povezivost sa slijedećim slojevima) ; na vazama na kojima radim samo izvana (pa se ne vidi unutrašnjost) koristim temeljni premaz za drvo i metal (zovu ga još i temeljna boja, ovaj moj je bijeli mat, ima ih za kupiti u svim trgovinama boja, lakova i građ.materijala) - premažem njime, ostavim da se osuši i radim što želim (koristim ga i na plastici, metalu - stare konzerve :)) ; koristila sam i prajmer kupljen u hoby dućanu ali sa njime imam više loših nego dobrih iskustava. toliko za sada, ako te još nešto muči - ti pitaj, rado ću podijeliti svoja iskustva.
Mi žene smo anđeli. Ako nam polomite krila, i dalje letimo - na metli....jer smo fleksibilne.
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 09:14
Hvala ti na opsežnom odgovoru. To će mi puno olakšati raditi. Već danas kupujem lak za aute ! Thumbs%20Up
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 09:33
evo i mene,konačno ali nikad nije kasno zaželjeti dobrodošlicu!radovi su ti predivni,ne mogu vjerovati da tako kratko vrijeme radiš a rezultati su savršeni!stvarno si nadarena!  smile64 
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 11:36
predivni radovi, oduševljena sam svakim ponaosob...divno
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 12:24
hvala, hvala ali...smile220upravo sam vidjela na jednom tanjuru od acropala da mi se dio craqela odlupio. To je to što nisam imla prajmer pa se nije dobro uhvatio za podlogu. I šta sada da radim? Bojim se da će se to desiti i na ostatku tacne. A već sam prešla zaštitnim lakom !!!
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 14:25
Kalla,dobro dosla na najljepsi forum,odusevljena sam tvojim radovima,vidim u tebi veliki potencijal ,samo nastavi,nagledat cemo se  mi jos tvojih lijepih radova.smile57
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 20:20
Sarita hvala ti na dobodošlici za koju nikada nije kasno, i svima za pohvale mojih radova.smile71 Evo još jedan pitoricco u rustikalnom stilu.ISPRICAVAM se jer je slika mutna


Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 22:44
Draga Kalla kao prvo
 
 
Drugo,cure su ti sve rekle.Slažem se s njima .I ja tako radim.
Treće,TI SI POČETNIK???2 TJEDNA???Mora da si završila neku radionicu.Ja sam tek nakon dvije godine doznala što je to pittorico,cracle,a tek nedavno što je to retard,primer,a stalno sam u tome,stalno sam na netu i educiram se.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 22:48
BTW radovi su ti prekrasni.Što se tiče guljenja sa stakla  i moje bočice za ulje su "gledaj me,a ne diraj me",a stavila sam na jednu prajmer za plastiku,a na drugu bezbojni lak u spreju.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 23:53
Gledam tacnu i opet ponavljam - TO JE TALENT!
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 08:29
Bila sam na početnoj radionici decoupaga da vidim kako se to radi, zatim na pitoriccu i odmah počela raditi.Puno sam listala po tutorijalima na Youtub-u, s čipkom počela sama, kažu da kada se radi sa struktur pastom da je "teška", neznam što se pod time misli.
Imam puno nejasnoća i pitanja i znam da sam na pravim stranicama za dobre odgovore.Tongue
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 15:18

Ti si očito išla na bolju radionicu za pitorico nego ja.I ja sam bila na pitoricu , no tek nakon te radionice mi ništa nije bilo jasno.Bolji pitorico sam radila prije radionice po savjetima koje sam ovdje našla.

Jučer sam probala jedan pitorico po tvojim uputama i ispalo je puno bolje nego prije, ali još uvijek ni blizu tvome.
Hvala ti na objašnjenju!!!
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 15:38
Dobro došla Kalla!
Ako ti ovako radiš nakon DVA TJEDNA i dva tečaja (mislim da
nisu oni presudni, već tebe zaista ide)....ja ne mogu ni zamislit šta ćeš ti nama pokazivati ZA DVA MJESECA.
Mislim da ću se morat poklopit ušima uz duboki naklon.
Svaka čast, da nisi rekla da si početnica-nikad, ali baš nikad, to ne bih pomislila.    
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 14:22
Tečaj je koristan za osnove, ali bez tvog isprobavanja nema ništa.
Mislim da je svaka od nas pronašla neki svoj način rada, ali bez tvog talenta, badava ti svi tečajevi.
Ti stvarno imaš talenta.
Na vrh
Kalla View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kalla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 08:57
Hvala smile78Sada u subotu isla sam na tecaj sheby-a,radili smo satove. Vazno mi je da vidim kako se to radi pa neke stvari kupim sa interneta kao uostalom i svi.Radili smo sat i zadovoljna sam samo jos moram staviti kazaljke pa cu ga slikati.Neznam jel se sheby moze raditi na slikarskom platnu.Kupila sam u Bauhausu povoljno tri komada i sada nemam ideju sto da s njima napravim. Svaki savjet, prijedlog od vassmile58!!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,875 sekundi.