Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mali-veliki s(c)vijet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mali-veliki s(c)vijet

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 27>
Korisnik
Poruka
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 00:27
Dobrodošlica i od mene.   smile73
Cvijeće ti je fantazija ( ne znam koje je ljepše), kao i cijeli vrt.
Bilježim se za sjeme (ako bude bilo) digitalisa.
Camaleon smile227!!!!!!!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 01:59
Bok springy Smile! I ja se pridružujem čestitkicama na lijepo vrtu i krasnom cvijeću i dobrodošlicom! Primjetila sam da u prvom postu imaš houttuyniu cordatu "chameleon"... ono što izgleda kao bršljan ali sa crveno, zeleno,bijelim listom mislim da je 5 slikica. Ne znam da li znaš ali ona ti se užasno brzo širi i bude "nasilna" jako jako, pa se nadam da si joj namijenila puno prostora (teško se iskorjenjuje). Eto, dobronamjerno upozorenje jer ja sam poludila sa njom... divna biljka na krivome mjestu u mom slučaju, ali kao pokrivač tla u sjeni ili polusjeni je genijalna... Tongue pozdravček
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 12:01
Mlada si počela i već si napravila predivan vrt,svaka častsmile141
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 12:11
Lilie - hvala ti, a za digitalis nema problema, samo valjda ću ga uspjet sakupit pošto mi je to prvi put...Smile Potrudit ću se!

Malaluna - Hvala ti na savjetu, a za houttuyniu sam znala da je tak "bezobrazna"Wink jer kad sam ju kupila išla sam ju potražit na net- u a tamo lijepo sve piše. Možda joj nisam osigurala baš previše prostora ali ja sam ju zamislila obuzdavat kad se raširi previše, čupat i rezat višak ili tako nešto. Sad možda sam u zabludi da to tako mogu, ali moram probat, čovjek uči na greškama, nee??Smile
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 12:13
Originalno poslano od člana Mira021 Mira021 napisao:

Mlada si počela i već si napravila predivan vrt,svaka častsmile141


Hvalaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!TongueTongueTongue
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 12:33
Ovo je kameleon na malo sjenovitijem položaju - drugačije je boje nego onaj prvi mada su oba bili isti, ja sam ih razdvojila s jedne sadnice.




I malo balkonskog cvijeća...

















Dvije sam ovakve kombinacije posadila ali slučajno jer dvije sadnice nisu imale cvijeta i trebale su isto biti ljubičaste ali eto, ispale su crvene, netko ih je ubacio u kašetu. Ali na kraju je super ispalo!








Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 13:22
za uređenje cvjetnjak i odlične fotke
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 13:25
obožavam plavo-žute i plavo-narančaste kombinacije, a posebna mi je tvoja kombinacija plave bakope i mimulisasmile71. A super mi je plava surfinija i super mi je teglica verbene u onoj košari.... ma joj sve mi je suuupeeer.smile93smile198                
i ako može jedan savjet, da uz slike staviš i nazive cvijeća


Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 13:41
Hvala Mari,5510!

Draga Matilda, potrudit ću se stavljati nazive biljaka koliko znam. Eto baš za ovaj mimulis kako si ti napisala, trgovac mi je rekao da je diascija, bilo mi to sumnjivo ali bolje nisam znala, sad si me prosvjetlila Thumbs%20Up. A petunije su tamno ljubičaste ali na slikama uvijek ispadnu plave, ne znam zašto fotić ne hvata tu ljubičastu boju, bilo bi super da su ovako plave. E da, i hvala na komentaru!!!!!Tongue
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 14:03
nisam baš veliki poznavatelj biljaka, možda sam i ja pogriješla. nemam ni jednu od njih dvije, upoznala sam ih ovdje na forumu i vrlo su im slični cvijetovi. nadam se da će ti se javiti neki bolji poznavatelj pa da razriješi dilemu.

Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 14:44
Predivne biljke, kombinacija plave i crvene je odlična..sve mi se sviđa, vrt ti je prekrasan
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 22:13
Žuto i plavo cvijeće su moji favoriti, a vidim da ga i kod tebe ima. I naravno da sam se divila kombinacijama!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 22:21
i ja volim plavo zutu kombinaciju
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 23:15
Kombinacije su ti super !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 18:23
Hvala svima na lijepim komentarima!!!!!
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 18:38
Evo da predstavim mini kamenjare u svom mini cvijetnjaku:

U pozadini ogroman grm lavande, lijevo bergenija...




Nekakva mahovina (ne znam točni naziv) počela je lijepo cvjetati, ima tu još nekakav sedum ako se ne varam i čuvar kuće, i šatirani bršljan na vrhu...







Lijevo je cupea a desno u sredini lewisija...




Već viđeno ali nema veze, evo još jednom...











Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 19:19
Ovo što si nam pookazala jako mi se sviđa!
I dvorišno i balkonsko cvijeće!
Ova mahovina koja cvjeta je cotula hispida - lijep cvjetak koji ne voli vlagu!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 20:05
prekrasnoClap
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:27
Mali kaktus - hvala na komplimentu!!!!

Bergenija - Hvala ti na nazivu ove mahovine, zapisat ću to. Bila bi ti jako zahvalna ako nastaviš tako napisat ime biljčice koju ja nisam znala kad svratiš k meni ako primjetiš takav post, jer će se to sigurno dešavat češće.Embarrassed
A ja ću se potrudit da ti ne bude baš jako dosadno, jer gledajući tvoj vrt, moj je obični lunapark a tvoj slavni disneyland LOLWink!
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:43
Jako ponosna na svoje digitalise moram se još jednom osvrnut na njih, pa evo:
Sve nijanse mojih digitalisa...

















Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.