Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stiže proljeće-što sijemo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stiže proljeće-što sijemo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 15:54
Ma eto,još koji dan i tebi će procvasti dvorište.Budući su narcise odgonetnute,ja gledam šta ti niče ovo malo ,lijevo od narcisa,na drugoj slici.Ako nije nešto porezano,mogli bi tulipani biti.
Misty,ja svoje cvijeće stalno slikam,jedno te isto ,iz godine u godinu.
Sve je to normalno,za nassmile161
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 21:58
dobro dosla misty samo hrabro i ja ove godine sve iznova sadim i planiram a jos nista od radova jer kisa stalno pada...pozdrav veliki
If tears could build a stairway
And memories were a lane
We would walk right up to Heaven
And bring you back again...
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 07:18
Shasha Tulipani su koliko ja vidim.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 09:29
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ma eto,još koji dan i tebi će procvasti dvorište.Budući su narcise odgonetnute,ja gledam šta ti niče ovo malo ,lijevo od narcisa,na drugoj slici.Ako nije nešto porezano,mogli bi tulipani biti.
Misty,ja svoje cvijeće stalno slikam,jedno te isto ,iz godine u godinu.
Sve je to normalno,za nassmile161
Nisam ništa rezala, a primijetila sam i ja da se listići malo razlikuju..
Eto nije mi pust vrt ni sada, sigurno imam 4 velika grma hoste, bit će puuuuno narcisa, travnjak je već sada raskošno zelen, a odrina je sada pusta, ali već pod lišćem izgleda raskošno. Imam dva velika (ne baš maštovito rezana) šimšira, u pustim žardinjerama rascvjetali se jaglaci, a moje voćke će uskoro biti pune behara!
Jutros su mi stigle sadnice jagoda, tri vrste, a 20 sadnica je i vrste Mont Everest. Volim ih ja jesti, ali su mi i kao ukras prelijepe (sve vrste su navodno mjesečarke) i kad cvatu i kad se zacrvene Smile
Po tvom savjetu, danas sijem sjeme lantane, jučer sam pripremila lončiće i posložila ih hodnik s puno svjetla. Kuća ima centralno grijanje, valjda će im prijati, čim krenu stavljam sličice Smile

Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 00:37
Zdravo nova sam na forumu Embarrassed da li me primate?smile106
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 17:18
naravo :) dobrodosla :) samo pisi
Per aspera ad astra.



Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 18:30
dobrodošla

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 18:52
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ma eto,još koji dan i tebi će procvasti dvorište.Budući su narcise odgonetnute,ja gledam šta ti niče ovo malo ,lijevo od narcisa,na drugoj slici.Ako nije nešto porezano,mogli bi tulipani biti.
Misty,ja svoje cvijeće stalno slikam,jedno te isto ,iz godine u godinu.
Sve je to normalno,za nassmile161
Sad se već lijepo vidi, zbilja će to biti tulipani, a niknulo je i njih još par hrpica Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 20:45
[QUOTE=forzicija2005]Zdravo nova sam na forumu Embarrassed da li me primate?smile106 [/QUOTE
 
 
Srdačno i otvorenih ruku i srca draga Forzicija!
                               ]
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 23:49
Hvala na dobrodošlici i evo malo mojih slikica sve se polako budi u vrtu a još puuuuno toga planiram posijati i posaditi jer ove godine želim da nadmašim samu sebe he he.smile161
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 12:07
drage moje...spasiteljice sadašnje i budućeWink..neću vas sad pojedinačno nabrajati jer se bojim da bi vas nehotice koju i zaboravila ali da podijelim s vama veliko veselje početničko...neke biljčice klijaju!. posadila sam nigellu, ščir (koji me naroooočito veseli), proklijala je bijela datura, a noćnih frajli bijelih i rozih ko u priči. one su već gigantske, a ostale biljčice su sitničke, ali rastu. samo da prežive presađivanje u veće posude :). čekam da proklija paukov cvijet iliti cleoma...
to vam je bila cijela akcija...kupovanje treseta (imali su samo najogromniju vreću koju je muž doteglio na ramenu jer sam ga iz šetnja odvukla u poljoapoteku smile197. pa je onak vreću od hrpu kila nosio na ramenu doma i psovao i mene i sjeme i sve po spisku...kupila sam najfiniju špricalicu da ih ne odnese mlaz ko kod mog prvog pokušaja sadnje , gotovo da moraš imati dozvolu za baratanje kak izgleda...radi na pritisak,,,,ima i ventil.
smile64jer moj problem je kad se u nekaj dam onda idem do amena..i sad molim boga da nekaj od tog preživi i da procvate. a valjda bude kad toliko skačem oko njih. imam još hrpu biljčica koje bi trebala posaditi ovaj vikend, a nekaj ću baciti direktno u zemlju jer fakat nemam toliko prostora gdje ima svjetla. gdje se god okreneš mali flanci :). obavijestit ću vas kak sve napreduje jer ste i vi drage dio toga :).
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 13:19
Tako treba digitalna! Ja još ne mogu vani sijati, ali sam napunila kuću teglicama, plastičnim čašicama, a kad se otopi snijeg u vrt će prvo preseliti jagode, izrasle su u desetak dana više od 15 cm smile64
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 18:25
Imam dosta sjemenja, za neko cvijeće znam da će uspijevati u ovoj kontinetalnoj klimi, za neko nisam sigurna Embarrassed
A trebam savjet za penjačice, imam dosta ograda. Koje penjačice rastu brzo, izgledaju lijepo i podnose ovu klimu?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 18:28
Clematis, lonicera
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 19:20
Od trajnica:
- lozica  (PARTHENOCISSUS9
- tekoma (CAMPSIS RADICANS)
- glicinija (WISTERIA SINENSIS)

Od jednogodišnjih:
- slak (IPOMOEA PURPUREA), posebno lijepa i krupna vrsta plave boje je I. P. "Heavenly Blue"
- mirisna grahorica (LATHYRUS ODORATUS)
- vilac (COBEA)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 23:22
Da,trajnice malo sporije rastu no ako bi htjela da ti već ove godine bude cvjetna ograda,ja sam  nekako najviše za slak.To ti sigurno nikne,brzo raste i stalno cvate.E sad,grahoricu sam jednom samo imala i ,iskreno,nije me se nešto dojmila pa je više nemam.No,ne znam sad točno,zna Cimi  vjerojatno,jel ona cvate cijeli dan,no mislim da da,za razliku od slaka koji samo jedan dio dana cvate.Možda kombinacija objeWink
Jedno pitanje od mene,kad smo kod tih puzajućih kombinacija.
Crnooka suzana!
Nikada je nisam sadila u vrt ,ko penjačicu.Jel bi ona dosta narasla,dosta,recimo ograde,pokrila kroz ljeto?Ja je uvijek sadim u teglu.
Samo ti pitaj za šta nisi sigurna,tu uvijek netko znaBig%20smile
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 10:40
Sasha, ja sam sijala suzanu u bašti,tj.sijala u teglice pa presadila u baštu i nisam bila zadovoljna.Puno je osjetljivija od slaka recimo i sporije raste.Ja sam je imala na dva različita mjesta u bašti,jedan sunčaniji drugi u sjeni,i nije se pokazala u dobrom svijetlu.One u saksiji su bile predivne..Ako imaš viška sjemenki pokušaj,ali ne očekuj puno.Čitala sam po net-u iskustva drugih i nisam čula puno pozitivnih iskustava za sadnju direkt u baštu...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 13:08
Malo sam razgledala slike slaka na netu, ponegdje izgleda da ti pamet stane, sad još jedino da uspijem nabaviti sjeme i barem jedna ograda je riješena Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 16:27
Hvala,Alisa.Ma to mi je,kad puzavice spominjemo,palo na pamet no ni ja nisam nigdje čula ni vidjela da je tako sade.Nek ona meni u teglama bude.Misty,bum ti poslala slak,mislim da ga još imamWink
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 20:37
evo i mene na ovom odličnom forumu:D
meni je kuća, tj.prozorske daske su prepune plastičnih čašica, i ove godine mislim nadmasit sebe:D:D:D
jedva cekam ljeto a nikak da stigne..
a danas sam bacio u vrt 2 salix integre ili šarenolisne vrbe koje su prekrasne, i zeleni japanski javor, a ostatak ceka svoje vrijeme
pozdrav!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.