Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mamaa traži
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mamaa traži

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:30
mamaa imam sjemenke rogaca,kazu da ih je tesko uzgojit al saljem ti ako zelis,javi se na pp,za adresu,jos cu uspjet nesto nabavit...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:59
..ružmarin( reznice) i lovor( reznice i sjeme).... ako još nisi dobila, javi adresu na pm...
Na vrh
balalayka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 102
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje balalayka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:22

jutro...

Mamaa,

poslala sam alou veru (sa korjenčićima) i jasmin (samo ga precvikala) prekjučer, nadam se da će danas stići, nisam pazila na vikend pa valjda neće preko vikenda zaglaviti na poštiConfused

ako jasmin ne preživi transport još sam par reznica stavila u vodu da pusti žilice pa ti ga onda takvog pošaljem.
 
pozdrav svimaTongue
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 22:18
Maslačak7- kažu da je stari hrvatski običaj negdje u prirodi kad se rodi djete zasaditi rogač, pa dijete kad dobije svoje dijete ubire plodove...eto ja kasnim, ali bi ga ipak voljela posaditiSmile
 
Griva1978- poslano, i hvala ti unaprijedSmile
 
Balalayka - nije stigao paketić-zaglavio na poštiCry
 
Silvek stigla kovertica smile79 Kako si znala da bamiju tražim isto???
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 20:26
super,onda ti stize rogac pa ti sadi,ostalo sam nabavila s korijenom,pa se nadam da ce biti ok...saljem po dogovoru ponedjeljak
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 19:01
S obzirom na moj današnji zgusnuti raspored nisam ništa pakirala, tako da znate. U pon mi u firmu dolaze španjolci (big bossovi)-ostaju do srijede. Ako neću morati raditi prekovremeno pakiram, ako ću morati ćim ugrabim priliku -prvi slobodni dan pripremam paketiće za sve - sve je uredno zabilježeno, kad predam na poštu obavijestim vas. Isprike što ćete malo pričekati, al posao mi je nažalost takav i nikad neznam kad ovi dolaze dok nije 5do12Dead
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 20:33

Drugi dio popisa za začinsko-ljekoviti dio i malo grmova je:

Tražim:

-          Afrički odoljen (fedia cornucopiae)

-          Anđelika (angelica archangelica)

-          Anis (pimpinella anisum)

-          Borač (Borago officinalis)

-          Bujna pukovica (peucedanum ostruthium)

-          Crni korijen (scorzonera hispanica)

-          Crveni drijen (Curnus florida, „Rubra“)

-          Čubar (satureja hortensis)

-          Drijen (Cornus mas)

-          Dubac vodeni, čupavac (Mesembryanthemum crystallinum)

-          Dupčac (Teucrium chamaedrys)

-          Gavez (Symphytum officinale

-          Gomoljasti suncokret, čičoka (helianthus tuberosus)

-          Gorušica (Brassica nigra)

-          Gospina trava ( Hypericum perforatum)

-          Grbica (Lepidium sativum)

-          Iđirot, mirisna trska (Acorus calamus)

-          Japanski gomolj (stachys sieboldii)

-          Japanski drijen (Cornus kuosa)

-          Jam (dioscorea alata)

-          Japanska malina (rubus phoeniculasius)

-          Jarebika (sorbus aucuparia) -ružovke

-          Kaloper (Chrysantemum balsamita)

-          Kozlac, zmijska trava, estragon (Artemisia dracunculus)

-          Ljupčac, miloduh (levisticum officinale)

-          Mahovica (Vaccinium oxycoccus)

-          Mala smreka (Picea abies)

-          Miloduh, sipan (hyssospus officinalis)

-          Mirisna broćika, lazarkinja ( Galium odoratum)

-          Medvjetka (Arctostaphylos uva-ursi)

-          Metvulja, indijanska kopriva (Monarda didyma)

-          Ogrozd-crveni, bijeli, zeleni, žuti (Ribes uva-crispa)

-          Tamaris

-          Timijan ( Thymus vulgaris)

-          Trnina (Prunus spinosa)

-          Tušt, portulak (portulaca oleracea)

-          Vodena drezga (sium sisarum)

-          Vrtna krasuljica (athriscus cerefolium)

-          Vučji (pasji) trn (Hippophae rhamnoides)

-          Žličnjak (cochlearia officinalis)

 

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 21:06
za paketice nije sila posalji kad ces moci... ja ti od novog popisa mislim da imam ogrozd bijeli,to mi je kod mame pa kad cu ici pogledat cu jel imam mladice pa ti posaljem.al to ne u ovom paketicu...
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 21:45
Ma to je popis što bi htjela imati kad sve sredim...polako mic po mic,
Pa da mi sve odjednom dođe tko bi to sve posadio?LOL
Ja ću uredno obavijestiti o razvoju situacijeSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 22:07
Ja sam u MBM-u kupila anis,grbicu gorušicu...Nemam više,posijala i podjelila,no ako ideš,pogledaj tamo.
Na vrh
balalayka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 102
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje balalayka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 08:17
jutro svima,
 
jojj kako mi je krivo sad, mamaa ipak mislim da će biljčice preživjeti zastoj na pošti dobro sam ih upakovala.
prvi put mi je da šaljem pa nisam razmišljala, javi u kakvom su stanju kad stignu pa ponovim pametnije.
lijep vam dan želim:)
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 09:06
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja sam u MBM-u kupila anis,grbicu gorušicu...Nemam više,posijala i podjelila,no ako ideš,pogledaj tamo.
Ja ti neznam šta je MBM ni gdje ga ima. Tu kod mene nema ništa takvoCry Ni u VG ni u SiskuCry
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 09:07
Originalno poslano od člana balalayka balalayka napisao:

jutro svima,
 
jojj kako mi je krivo sad, mamaa ipak mislim da će biljčice preživjeti zastoj na pošti dobro sam ih upakovala.
prvi put mi je da šaljem pa nisam razmišljala, javi u kakvom su stanju kad stignu pa ponovim pametnije.
lijep vam dan želim:)
Ostala sam ujutro i otišla u poštu- nema paketića. Daj mi molim te sve podatke na PP od pošte gdje je poslano, način slanja, sve što imaš da probam tražiti po pošti šta su napravili s paketićemCryCryCryCryCry
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 20:37
problem je opet bio u mom poštaruAngryAngryAngryAngry balalayka, pošiljka primljena, mislim da će biljkice preživjeti. Probala sam ti javiti al ti se ne javljašCry
 
Hvala ti puno smile79smile79smile79
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 22:58
mamaa .... pošalejm ti kako sam rekla ( ali ne i učinila, još :))) reznice ružmarina, sjeme lovora ( čak ga je jednostavnije uzgojiti nego iz reznica, raste ko lud :)) a da i bude više mjsta za - poslat ću ti čubar ( divlji), drijen ( grane za reznice), dubčac ( al moram do šume..vih dana), gospinu travu ( sjeme), timijan ( divlji)
Na vrh
balalayka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 102
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje balalayka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 08:48
jutrooooo:-))
 
Ipak je stigao paketić mami  Clap za poštara:)
evo odsad ti se javljam, pribilježila sam tvoj brojLOL
 
mogu ja, mogu ja dobiti koje sjeme lovora?
može li on preživjeti na balkonu u velikoj posudi?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 10:40
evo mama poslala sam ti paketice,ruzmarin,lovor,rogac,ljiljan...nadam se da ce stici...sve je frisko izvadeno iz zemljeSmile.javi kad stigne 
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 10:42
ja sam lovor sadila kao mladicu,brzo raste...imam ga ako ti tko drugi ne posalje...a za u posudu neznam,posto mu je korijennje veliko i jako kad naraste ali vrijedi probati..Smile
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 13:37
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

mamaa .... pošalejm ti kako sam rekla ( ali ne i učinila, još :))) reznice ružmarina, sjeme lovora ( čak ga je jednostavnije uzgojiti nego iz reznica, raste ko lud :)) a da i bude više mjsta za - poslat ću ti čubar ( divlji), drijen ( grane za reznice), dubčac ( al moram do šume..vih dana), gospinu travu ( sjeme), timijan ( divlji)
 
Joj kak sam happyBig%20smile moram pod hitno vrt početi sređivatiWink
 
 
Za vašu informaciju ja sam jučer svoje kutije donijela u kuću da krenem polagano pakirati...međutim morala sam navečer napraviti financ izvješće za sindikat...uglavnom da znate svi kojima sam obećala ovaj tjedan ću sve pripremiti i ćim za sve zapakiram šaljem za sve odjednomSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 13:38
Originalno poslano od člana maslacak7 maslacak7 napisao:

evo mama poslala sam ti paketice,ruzmarin,lovor,rogac,ljiljan...nadam se da ce stici...sve je frisko izvadeno iz zemljeSmile.javi kad stigne 
 
Heart Provjeriti ću u pošti i odmah javljam. Hvala puuuno.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.