Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mesozderke (muholovka i S. purpurea)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mesozderke (muholovka i S. purpurea)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 08:45
@Zvjezdana: Vau! Stvarno neobičan cvijet! Clap
Valjda će i moja, jednom... Ermm
@Anči39: Ja sam bio stavio par fotaka s cvjetovima muholovke na ovoj temi - idi samo jednu stranicu unazad, tamo bi trebali biti...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 07:15
nebi ti uvenula nego bi samo ju oslabio cvijet od venerine bude bijeli imam i njenu sliku negdje pa cu staviti
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:52
Prekrasan cvijet zvjezdana .
 
Mesožderka na prvoj slici krenula je cvijetati ,al sam ja odsjekla pup da mi nebi uvenila ,tako da neznam kakav bi cvijet izgledao
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 18:23
evo slika te sam vec bila negdje i stavljala...





neznam ove godine mi nije cvjetala bar ne jos a prosle godine u ovo doba vec je bio cvijet neznam sto ga potice iskreno cvjetala mi je samo dva puta do sada i to imam ovu zutog cvijeta i ovog nekog crvenkastog
Per aspera ad astra.



Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 15:26
Imam neke saracenije 3 ili 4 godine, neke sam spremila na prezimljavanje u grijani plastenik (tem. 5-6 st. C), a druge ostavila u jezercu u vodi gdje inače stoje. Jedna od njih je procvjetala, cvijet je stvarno neobičan. One iz plastenika više su osušene vjerojatno jer ih nisam redovito zalijevala. Osušene vrčiće nadoknađuju novim, ali ni jedna od tih nije cvjetala.
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 14:31
@Zvjezdana: ti si negdje prije bila pisala da ti saracenija razvija predivan cvijet - možeš li objaviti koju fotku? Koliko ti je stara saracenija? Mojoj je ovo druga godina, no još uvijek nema niti naznake nekog cvijeta, iako je bujnija i veća no ikada do sada... :-/

Zanima me počne li cvjetati tek nakon par godina, ili...?



Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 14:27
Pa, u biti, muholovke bi trebale moći svaku svoju lovku koristiti najviše 3-4 puta (uspješno ili neuspješno, zato se ne preporuča uznemiravati ih bez razloga, da se zatvaraju "u prazno"), nakon čega se osuše; o tome je već bilo govora negdje na početku ove teme...

što se saracenije tiče, nije mi poznato da se istima suše lovke samo zbog lova kukaca. Mislim da se to događa sezonski, uglavnom zimi, uslijed mirovanja biljke i/ili slabijeg zalijevanja; no svakim proljećem biljka razvija nove lovke, kojima zamijeni ove stare, osušene, tako da mislim da je i to dio normalnog procesa.


Pozz!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 06:57
da zato i sluze lovke ;)  npr venerina kad ulovi kukca lovka joj pocrni i pocne trunuti zato se nemoj zabrinuti  :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 15:58
Znači kukci im dođu glave Confused
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 14:58
nema veze tako i tako vecinom traju te lovke jednu sezonu pa onda nove narastu to ti je sasvim normalno jos kad se kukci unutra ulove to ti se sve osusi ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 13:55

Evo ih :

 
Ova se izgleda zdravao.Tongue
 
 
 
 
 
 
Ovoj su listovi osušeni na vrhovima Unhappy
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:08
dobro mu ej i na zapadnoj tamo isto ima dosta sunca :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 16:45
Moje su na zapadnoj strani ,vode imaju stalno u tanjuriču.
Al već sam ih kupila samo što ne propadnu. Dobro se drže ,zato i pitam .
Hvala Zvjezdana Embarrassed !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:38
pozeljno je da budu na juznoj strani ali mora uvijek biti vode u tanjuricu da se ne isuše ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:19

Moje su vani na balkonu ,na direktnom popodnevnom suncu.

Da li je to dobro za njih ili bolje da ih malo sklonem sa sunca ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 12:37
Pošto vi novi ne vidite pravila za pročitati bila sam slobodna iskopirati pravilo ovog foruma
3.) Otvaranje novih tema podliježe dolje opisanim pravilima.
Molimo vas da prije nego otvorite novu temu prvo PRETRAŽITE forum jer postoji mogućnost da je netko već postavio isto pitanje i dobio odgovor. Time sebi skraćujete vrijeme čekanja tražene informacije. Također, strogo je zabranjeno spamanje izvan sekcija predviđenih za to i postavljanje više poruka istog sadržaja za redom unutar iste ili različitih tema u svrhu ''isticanja'' nekog zahtjeva. Nije nam u interesu da forum postane zatrpan i nepregledan te vas stoga molimo da umjesto dvostrukog slanja poruka (jedna za drugom u nizu unutar iste teme).
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 11:50
Originalno poslano od člana muhožder xD muhožder xD napisao:

novi sam i imam par pitanja...kupujem 100 sjemena sarracenie i 20 Drosera aliciaepa kakva treba zemlja i to,presađivanje...sve detaljno objasnite.hvala[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />




 

edit: tekst obrisan

Ti nisi ni ovu temu prostudirao kako spada, samo tražiš gotova rješenja!

 

 
Na vrh
muhožder xD View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhožder xD Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 11:46
novi sam i imam par pitanja...
kupujem 100 sjemena sarracenie i 20 Drosera aliciae
pa kakva treba zemlja i to,presađivanje...
sve detaljno objasnite.

hvalaBig%20smile
Na vrh
nemanjav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nemanjav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 21:16
seme mesozderke mozes kupiti tj naruciti hm najprostije ti je ti dam link . www.hocuto.rs kosta 650 din sto ti dodje 6,5 eura plus dostava ja sam je tamo nasao.u paketu ide 5 kom semena, mini saksija, kompost , i malo uputstvo za sejanje. napomenucu ti ono sto ja nisam znao- SEME SE NE SADI VEC SE STAVI NA POVRSINU KOMPOSTA ,a priprema ti je objasnjena uputstvom. zelim ti puno srece. ukoliko niko zna gde se moze kupiti iznikla venerina muvolovka bio bih zahvalan za adresu ili link. nemanja
Na vrh
nemanjav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nemanjav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 15:46
ha . . . skotovi koji su mi poslali seme nigde nisu naveli da se seme ne pokriva . . . . dodje mi da vristim . . . .sad cu ga iskopati ne zvao se ja dusko dugousko :-)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.