Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orijentalni mak - Papaver orientale
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orijentalni mak - Papaver orientale

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:11
ja sam ovaj đinovski naručila prije dosta godina iz Buzeta prezadovoljna sam s njim jedina mana je što brzo prođe ali ja ga onda ošišam da nesmeta svojim susjedima i on na proljeće opet potjera
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 20:33
Na nekim slikama sam vidjela neki dupli mak, cvijet mu izgleda kao  dupli sljez ili cvijet božura, mislim tako guste latice ima, kakav je to mak?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 22:32
Konacno sam, i to slucajno na moru, nasla mak trajnicu koji cveta od proleca do prvih mrazeva. Nije bas u mojoj omiljenoj boji ali sunasca lepo izgledaju jer se stalno otvaraju nova.Lisce je dekorativno pa i preko zime bude lep grmic.Sumnjala sam da ce izgurati proslu jako hladnu a on jos bujniji ove godine. Semenke su u dugim mahunama, lako nicu i vec prvu godinu cvetaju.


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 14:35


Uploaded with ImageShack.us

Ja sam ih ove godine donjela iz Barbarige. Rastao je u samom kamenju na plaži, zapljuskuje ga morska voda, a on cvate li cvate. Sada je posađen u tegli s maslinom, pa ide u podrum preko zime !





Glaucium flavum
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 07:04
Jučer sam kupila pakirane korijenove reznice, pa pošto piše da se može saditi u 3 mj, pitanje za one koji ga imaju- Kad da ga posadim... svrbe me dlanovi curee moje... ili da ipak pričekam da još malo ugrije ipak?
belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:12
Korjenove reznice se sade tjekom zime, dakle prije kretanja vegetacije.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:54
Jučer sam posijala mak. To mi je prvi puta da sam posijala, pa me zanima kada će niknuti i koliko mu treba da procvate.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:18
makovi ne vole presadivanje pa iako lako i brzo nicu vecina ih strada poslje presadivanja. Cvatnju treba cekati 2-3 godine ovisno o sorti.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:37
uh, dvije-tri godine. Pa poplavit ću do tada :)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:49
Tako je sa biljkama, ne rastu one kako nama pukne :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:59
Ja sam lani kupila mak trajnicu i posadila...Nakon nekog vremena izgubilo se je lišće i nakon toga nema znakova života. Dado baš me zanima da li će niknuti ove godine ili je definitivno partio...
sutra je novi dan
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:16
orijentalni makovi nakon cvatnje odbace svo liscejer dolaze iz brdovitih i suhih regija gdje je voda dostupna samo tjekom proljeca (vecinom od otapanja snijega ili kisa). Odbacivanjem listova biljka se stiti od odumiranja. Listove ponovno potjeraju sredinom jeseni ili pak na proljece. U nekim slucajevima znaju biti lijepi zeleni i bujni tjekom cijele zime i proljeca.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:39
Hvala ti Dado na odgovoru. Moj mak nažalost nije cvjetao, samo je odbacio lišće. Kupila sam ga lani na štandu gdje smo se sreli. Osim toga bilo mu je prilično suho, nisam ga baš zalijevala...Ako uskoro ne nikne znači da je partio...
sutra je novi dan
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 06:19
Hvala dado, ja sam ih ipak jučer posadila, pa šta bude , bude. na vrećici je pisalo 3-5 mj. 
belica,zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 23:12
Ja sam mak kupila u Botaničkom vrtu lani u travnju, a ovog proljeća ću kupiti još koji da ih bude više na kupu. Kod njih se isplati kupiti cvijeće jer je uzgajano u vrtu, a ne u stakleniku pa se ne mora prilagođavati uvjetima vanjskog uzgoja. 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 00:21
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:





Ja sam mak kupila u Botaničkom vrtu lani u travnju, a ovog proljeća ću kupiti još koji da ih bude više na kupu. Kod njih se isplati kupiti cvijeće jer je uzgajano u vrtu, a ne u stakleniku pa se ne mora prilagođavati uvjetima vanjskog uzgoja. 
[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/64c02999-amak%20crveni.jpg" />



Anabistrica jesu li skupi makovi tamo? Ako nisu molila bi te da mi kupiš dvije boje. Pošaljem ti novac...



sutra je novi dan
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 05:42
A ja svaki put kad sam otišla u botanički na prodaju , nije bilo ničeg pametnog, valjda sam zakasnila. 
belica,zagreb
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 12:35
Kada se sjetim da sam ko dijete crvenih divljih makova viđala po karlovačkim poljima u nebrojenim količinama i bilo ih je, bilo puno.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 20:04
ne mjesati orijentalne makove sa domacima jer se skroz drugacije ponasaju!
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 20:21
dado 84, to nisam znala. Ustvari o makovima nažalost jako malo znam, i svaka info mi je super.
Doduše ove koje sam posadila, mislim da nisu orijentalni, ustvari nisam sigurna uopće koji su, tj. ako su orijentalno (da li se to smatra postojbina, ili nešto drugo), samo znam da nisu domaći i znam da vole hladniju klimu, hladovinu i vlažnu zemlju.
Za sadnju vole: biti u frižideru mjesec dana, pa tek onda u vlažnu zemlju, vlažno klijanje i konstantnu vlagu...to je sve zasada koliko znam o njima i da im boja ovisi o kiselosti tla :).
I znam da još nisu proklijali (ali tri dana od sadnje ne znači ništa, pa dok ne prokliju, pa čak i do sljedećeg proljeća neću gubiti nadu , jer tko zna, možda se sjete, ukoliko ih ovu zimu izbacim na balkon, da im baš to bude super pa će sljedeće proljeće reći: "eto nas :)"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.