Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - fridin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


fridin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 13:20
 slozila mini vrt u staklenoj kugli...slika je na " vrt u boci"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 22:29
 Ja u maslinama...vrijeme nam bas nije bilo sklono, ali prvih sto kila je u maštelu...
to otprilike ide ovako..na stablu

..pa se poberu

..mora ih se očistiti od grančica, lišća i peteljki..
..
onda s eoperu u moru i spreme u maštel do meljave...to je tradicionalni način i meni je najdraže takvo ulje...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 22:32
 U gradu sam udomila stablašicu koju sam si priuštila...u podnožje sam joj stavila malo maćuhica da joj prave društvo..

..nasla vremena i za kavicu s Natalijom, a poslije te kavice kuća puna ruža ( hvala Natalija)


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 00:22
Danas sam se morala oprostiti jos od dvije biljčice koje nisu izdržale borbu sa bijelim ušima Cry prokletnice su ih ipak svladale...rip grčki oleandar i jedan sukulent...
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 19:50
Draga Frida o kakvim ušima je riječ nisam baš shvatila,da li su to možda štitaste uši,bijele vunaste?Ako je o njima riječ onda ih prskaj sa bijelim uljem,ja sam tako spasila svoje dvije krasule,a ako ga nemaš imam ja litru pa se možemo dogovorit za kavu da ti donesem tako da ne kupuješ jer je litra 60 kn.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 22:05
Frida, hajde, molim te, pomozi. Trebam savjet. Imamo maslinu na terasi.
 
Kada i kako se maslina orezuje?
Mi bi htjeli da ona s vremenom dobije izgled kakav imaju stare masline.
Sada ima krošnju i ne znamo kako ju orezati.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 17:12
 ej frida samo narežeš bijelog luka i staviš na zemlju cvjetnjaka i uši brišu...LOL,a tko ne bi. to je prirodna metoda ukoliko ne voliš kemikalijama tretirati svoje biljke.
za bijelo ulje su mi rekli da biljka tretirana njime ne smije biti u kući neko vrijeme, nisam sigurna koliko,ali najmanje 2 tjedna.
pa sad znaš za ubuduće ako ti zatreba
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 23:23
Joj, cure, nije me bilo duze ovdje...sorry sto nisam odgovorila...
mirna, maslina se orezuje zimi...kad sokovi u njoj uspore i umire se...mi masline orezujemo kad ih poberemo..znaci sad je vrijeme za to, ali moze sve do proljeća...za maslinu nije štetno niti ako ih režeš bilo kad što se tiče suhih grančica...e sad, da li ces dobiti starinski izgled...deblo stare masline kao na slikama je deblo staro po stotinjak godina pa je kora nabrazdana i raspucana...mlade masline imaju glatku koru, posebice ako su održavane - redovito škarane...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 23:23
Originalno poslano od člana floraifauna floraifauna napisao:

 ej frida samo narežeš bijelog luka i staviš na zemlju cvjetnjaka i uši brišu...LOL,a tko ne bi. to je prirodna metoda ukoliko ne voliš kemikalijama tretirati svoje biljke.
za bijelo ulje su mi rekli da biljka tretirana njime ne smije biti u kući neko vrijeme, nisam sigurna koliko,ali najmanje 2 tjedna.
pa sad znaš za ubuduće ako ti zatreba

   vidiš, ovo ću svakako probati...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 23:29
a evo u kakvim je frida poslovima trenutno...u školi se uzurbano sprema za nadolazece blagdane...dopalo me ( kao i uvijek) dekoriranje i ukrašavanje...
sinoć sam napravila mini čestitke za poklončiće uzvanicima na božićnoj priredbi u školi...
jedna

pa druga

pa treća

pa pet

pa punooo


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:00
Krasne su,jedva čekam slikice ukrašene škole.Kakav je smile154ove godine?Znaš da sam nestrpljiva,ko će dočekati slikiceeeeesmile180
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:11
 a po meni je slabiji nego lani...nastavnica iz likovnog je glavna za uređenje hola i zadala je opet crveno-bijelu kombinaciju...nisam bas bila za, ali sto je tu je...radili smo ukrase od neispravnih cd-a...sad cu staviti slikice ako ih nadjem ( samo ukrasa, bor jos nisam slikala)...

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:12
čekaamsmile213
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:17
ovak je tekla izrada ukrasa, a napravili smo ih oko 50ak...na boru bas efektno izgledaju...


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:27
Vjerujem da super izgledaju i na boru .Zanimljiva idejasmile141
ma znala sam ja da ćete vi opet nešto novo smislitismile79
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:33
pokusat cu sutra malo slikati po skoli...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 00:34
joj, nocas zovu 0 stupnjeva...hoce li mi nasmetati stablasici i drugom cvijeću vani?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 10:14
Lijepi ukrasi Frida, čekamo nastavak Clap
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 10:45
Baš lijepi radovi, kad ovo vidim ponovne me vuče davna želja da organiziram neku radionicu sa dječicom, možda nekad ...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:10
Je li japanski javor kupljen na aukcijama napredovao? Tek sad sam posjetila ovu stranicu i vidjela božićne ukrase, super su. Jesi li ti učiteljica razredne nastave?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.