Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoyin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoyin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:11
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

 O uzgoju iz sjemena ti nemam blage veze. Tako da o svemu tome puno učim tu na forumu.
 
Tu se zaista mnogo toga može naučiti. Meni je najveći problem naći kasnije nešto što sam pročitala, a htjela bi još provjeriti. E, to mi je zabooooravii....
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:12
...hoya...držim fige  za Thumbs%20Up   biljčice....nešto će uspjeti...
....ja sam bugenvilije stavila u rujnu i opet ništa...istrunule....kakva je tvoja mješavina zemlje za pelcere i sijanje?.....mislim da tu griješim.....ja stavim čistu zemlju iz vreće, pa bude prevlažno....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 22:05

Uh, koliko toga sam napisala i - ode ...

Ajmo iz početka:
Nekada, negdje sam pročitala da se najbolje ukorjenjuje u mješavini 1/3 obične zemlje, 1/3 pijeska, 1/3 piljevine.
Sad nemam piljevine (jer sve bacam u kompost), ali koristim 1/2 zemlje i 1/2 pijeska.
Jako puno toga mi se ukorjeni. Znam da pjesak propušta vlagu, ali kako ja čitam površno pa ne zapamtim točno možda ću reći nešto krivo, čini mi se da u pijesku ima "ono nešto" što pomaže stvaranju korjena.
Ako sam pogriješila neka mi oproste znalci.
Nikada za ukorjenjivanje ne koristim kupljenu zemlju!
Osim toga - sve pokrijem bocama i u vrtu i u vazi ovako:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 22:24
...tako je....mene je zafrkla kupovna zemlja, puno mi je pelcera istrunulo....
...pokrivanje je sigurno dobro za zimu  iako kod nas ove zime nije padala temp ispod  +5....ha, nikad se ne zna...ima još dana za  mraz...Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 22:26
Hoya,nitko ne može sve popamtiti,ja još ganjam neke teme i opet se izgubim.Šta se tiče ovog zakorjenjivanja,i ja radim tamo,sa flašama no moje nisu otvorene na vrhu,ko tvoje.Biljka je pokrivena flašom(ja stakele koristim večinom)i zatvorena.Tako se sama orošava,mlada biljka je tako u nekom tzv.stakleniku.
no bitno je na kraju ipak da se biljka primi.Na koji način,na kraju je nebitnoWink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 08:28
Je, shasha i moje su vani poklopljene. Ova je u konobi, a očito joj je tu O.K. i bez čepa.
One vani imaju čep i kada je previše vlage u bocama ja samo na par sati skinem čep, rosa klizne sa boce, višak ishlapi i onda mi manje plijesni bude u bocama.
Valjda imam taj problem jer smo mi u ovoj kišovitoj i vlažnoj Rijeci!
 
Ovo sam napravila nakon što si ti tu negdje pisala o ružama, staklenkama... pa sam išla ponovo u akciju:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 10:18
Bit će ruža, stvarno si se dala u akciju i nadam se da će se sve primiti. Ja s tim reznicama imam više sreće nego pameti,  zabodem u zemlju i priroda napravi sve ostalo.
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 11:04
Hmmm,meni se nikada plijesan nije lovila za boce.Možda jer su bile staklene.Hehehe,Lantana,tebe ćemo zvati da svojim"zelenim rukama" nama tako sadiš.Ma i meni se dosta toga samo tako primi no nekako sam ruže oduvijek ispod staklenke pelcala pa sad o drugom načinu ni ne razmišljam.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 11:19
Ovo s bocama je super ideja Clap. Zašto to meni nikad nije palo na pametsmile42? Ja sam se mučila s najlon vrećicama i obično bi mi većina pelcera istrunula zbog previše vlage.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 14:13
shasha, ne pljesnivi mi boca nego reznica i njen stari list.
Horti, meni je problem kad zapuše bura, ali sam ih sada malo dublje zabola pa je i to rješeno..
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 14:57

Danas samo okupala moje voćke, loze i živice u crvenom ulju. Mislila sam sa koprivom, ali sam se predomislila jer je dosta vlažno, a rezovi su još svježi i treba im dobra zaštita.

Izvadila sam pastrnjak. Jest da je malo kasno, ali danima je bilo prehladno, a onda premokro. Danas su mi vile bile 5 puta teže nego inače - pune zemlje i blata. Pa sam to skidala nogom, pa su tenisice bile teške 5 kg. Uglavnom - mackala sam se u blatu! Fuj...

MKM, MPK i ja (danas su žene kod nas bile vrijednije) u drobilici smo usitnile grane voćki i loza ošišanih prošli vikend i sve lijepo posule po vrtu.

Nisam više mogla gledati mahovinu na zidovima i podu dvorišta. MPK i MPS (izašao kad je čuo zvuk stroja - inače nebi) pomogli su mi miniwashom očistiti jedan manji, ali najružniji dio.

I onda je konačno pala kiša. Konačno - jer da nije ja bi još nešto izmislila, a već sada ne mogu ustati sa stolice od umora.

 

 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 15:19
E a sada ti opet sa zalaska vidim sunce, pa ko nisi očistila teške tenisice možeš nastaviti s "valjanjem u blatu".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 16:37
Nisam luda, jedva hodam, gegam se ko patka.
smile56malo sutra !
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 20:07
Pa patkice su pravi ukras svih dvorišta, samo se treba čuvati velikih ptičurina.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:40

smile78

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:09
Hoya znači sad se špricaju vočke sa crvenim uljem, ja imam jednu jabuku i jednu višnju i mlade su i još ih s ničim nisam tretirala?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 07:32
Tija, postoje neke razlike u tereminima na kontinentu i primorskim krajevima, ali koliko god sam pratila govori se - zimi, pa od siječnja do velječe... Ja sam sad to učinila, još ću špricati sa drugim pripravcima (kopriva i ona kalifornijska juha), a još jednom ću ponoviti crvenim uljem da nestanu sve bube u pukotinama, pazužcima i rupicama debla i grana (svakako prije nego krene pup).
 
Koprivom mogu kad god.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 09:29
Hoya, vrijeme ti ide i danas na ruku, doduše malo puše, ali ako ti se nešto radi, već ćeš se ti ugrijati.
Ja idem presaditi kalanhoe, i tri mini ružice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 13:22
Ehe, he ja već odavno vani. Najprije sam krenula spremati veliku konobu, a onda sam završila u mojoj konobici. Ustvari to je moj zimski dnevni boravak (2 × 2).
Naravno, dok smo spremali mislila sam iskoristiti muževu prisutnost da mi napravi policu, pa onda police, pa ormar... Normalno, poludio je, a onda sam se i ja skoro rasplakala.
Nakraju, dobila sam samo mali ormar, a police sam si sama složila. Nije nešto - ali je korak naprijed. 
MKM spremila ručak. Sad ovako sita idem pobacati kramu i zatvoriti dvorište.
 
P.S. Sjemenke sam uredno spremila u ladicu. Nisam, majke mi, ništa sijalasmile96
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 13:30
Baš dobro što danas ne rade trgovine, pa smo od jutra vani i uživamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.