Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 189190191192193 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:26
Pinus pomoć hvale vrijedna
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:28
bebolina....krasni su, a čini mi se da se videmahune smile55
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:33
Bebolina Heart  evo da vidiš kako danas izgleda tvoja reznica
 
 
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 23:38
Dobila sam od Beboline par sjemenki, nikle su, jos su u fazi klijanaca. Nadam se za par dana da cu ih presaditi u saksije. Malo mi smeta sto ide jesen i sto cu ih kasno poceti uzgajati ali mozda ih sacuvam za iducu godinu. Kad gledam ove vase slike pitam se hoce li moj ikad biti kao vas? Potrudicu se. Hvala Bebolini, veoma me je prijatno iznenadila.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 00:29
Originalno poslano od člana flover flover napisao:

ljepota kao iz bajke,predivniiiiiiiiiii su,a gdje se može nabaviti sjeme i koliko im treba da niknu (ali kod mene-ja nemam zelene prste-hehe)???Confused
Ja sam prve sjemenke kupila na aukcije.hr a već iduće preko e-Bay-a itd.itd... Postavi upit na pdf-u "Oglasi, vjerovatno ti se netko od korisnika javi s ponudom.
SretnoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 00:30
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Bebolina,čarobnice...kako ovo činiš?
Jednostavno....pjevušim imLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 00:31
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina....krasni su, a čini mi se da se videmahune smile55
Na prvoj se slici vide već velike mahune, strše kao anteneLOLTongue a na drugoj su tek krenule..baby mahuneTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 00:33
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bebolina Heart  evo da vidiš kako danas izgleda tvoja reznica
 
 
Super se držiThumbs%20UpClap napravi mjesta za noveSmile ide to tebi
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 00:36
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Dobila sam od Beboline par sjemenki, nikle su, jos su u fazi klijanaca. Nadam se za par dana da cu ih presaditi u saksije. Malo mi smeta sto ide jesen i sto cu ih kasno poceti uzgajati ali mozda ih sacuvam za iducu godinu. Kad gledam ove vase slike pitam se hoce li moj ikad biti kao vas? Potrudicu se. Hvala Bebolini, veoma me je prijatno iznenadila.
Fotni nam ih malo...pleaseEmbarrassed baš me zanima kako napreduju i koliko ih je niklo.
ZOsmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 08:19
Pinus hvala ti na odgovoru.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 11:04

Za ovaj adeniumm bi mogao reći da je vrlo aktivan. Prvo se je sam nagnuo, a sada izgleda kao da ga vlastita težina sama diže iz supstrata.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 12:11
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

[QUOTE=Zelena_oaza]Dobila sam od Beboline par sjemenki, nikle su, jos su u fazi klijanaca. Nadam se za par dana da cu ih presaditi u saksije. Malo mi smeta sto ide jesen i sto cu ih kasno poceti uzgajati ali mozda ih sacuvam za iducu godinu. Kad gledam ove vase slike pitam se hoce li moj ikad biti kao vas? Potrudicu se. Hvala Bebolini, veoma me je prijatno iznenadila.

Fotni nam ih malo...pleaseEmbarrassed
ZOsmile78Niklo ih je sest, ne sjecam se sad koliko si mi sjemenki tacno poslala. Mada, cnin mis e da ce da niknu jos dva.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 12:13
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 13:37
Ajd kad vec bebace stavljamo, evo mojih s kojima sam se preracunala koliko ce narast. Mozda jos i ostanu tak preko zime, neda mi ih se vaditi.

velika gorica
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 13:46

Ova dva najveca klijanca sam posadila maloprije. Na dnu saksije sam stavila kamenje i krhotine cigle a sterlisanu zemlju sam pomijesala sa supstratom i pijeskom i malo sam izdrobila stiropola. Odozgo kamenje da sprijecim isparavanje zemlje i zadrzavanje vode oko korjenovog vrata. Pretpostavljam da je na to, zato sto spada u sukulente, Adenium osjetljiv. Sad me interesuje samo da li tek posadjene biljcice trebam da drzim u hladu ili na suncu?
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 13:48
Wolfsbane...tvoji su klijanci vec odrasle biljke. Ja sam mozda pozurila sa presadjivanjem, moji su bas mali.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 14:56


Uploaded with ImageShack.us
Ovo su moja 2 bebolinca,pazim ih kao malo vode na dlanu.Zaljevam i hranim po Pinusovim instrukcijama.Za sad se dobro drze.
sutnja je zlato....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 15:10
Z.O. Nisu odrasli,nemaju jos ni dva mjeseca. Mislim da ce tvojima biti dobro, ovdje vlada misljenje da adeniumi moraju bit u malim posudicama, ali ja ne mislim tako, bar kad se radi o mladim biljkama.
Izmedju ostaloga,jedan od razloga zasto se to obicno preporucava je sto je teze utopiti biljku koja ima malo supstrata. Ako je supstrat dovoljno propustan biljcica ce uzivati u prostoru. Pa procijeni sama.

Neki dan sam presadila sijanca koji je vec poceo izvirivati korijenom iz posudice u kojoj je bio sam, evo kako mu izgleda korijen:


velika gorica
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 15:18
Koliko se ja sjecam sa fakulteta, biljku je uvijek bolje saditi u manje posude jer onda ne razvija toliko korijen koliko nadzemni dio. To se desava kod kaktusa...kada je velika posuda onda on ne raste gore sve dok cijelu saksiju korijen ne preuzme. Ja sam pozurila sa presadjivanjem, rekoh da mi se malo razviju prije zime, ali kad sam vidjela tvoje biljke onda sam shvatila da sam pogrijesila. Mada...desavalo se to meni i ranije pa mi je opet uzgoj bio uspjesan.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 15:30
Caudex adeniuma se dobrim dijelom deblja ispod zemlje ;)
kao sto rekoh, ne mislim da si pogrijesila. moji su pregusti, inace ih nikad tak ne sadim (nego u teglice otprilike kako si i ti) al ovo je bilo radi cuvanja prostora za prezimljavanje.
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 189190191192193 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.