Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 188189190191192 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 19:13
Pinus...prekrasna aleja adeniuma
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 19:47
Pinus,prekrasnoClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 20:43
Čuj, koliko ti je dugačak ovaj zidić? Kako si krenuo slagati na njega rascvjetane adeniume, mogao bi se brzo popuniti! Wink Čestitam!!! Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 08:00
Pinus što reći? smile177
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 12:20

Djevojke, hvala na pohvalama. Evo da vam pokažem neke od svojih sijanca, da vidite kako sada izgledaju. Ova dva srednja, pincirana adeniuma sa slike su počeli formirati cvjetne pupe. Možda će i oni procvjetati do kraja rujna.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 12:28
pinus ti si čarobnjak.moji od kraja 3.mj.su lijepi veliki,jedri,ali ni u ludilu ne daju znake da bi cvijetali.napominjem da sve radim po tvojim uputama i jako sam zadovoljna
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 13:36
Očito Pinusova klima i njegova skrb odgovaraju adeniumima.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 13:36
Ma znate sta...Kontam da Pinus ima tajnu formulu za brzi rast i debljanje svojih biljaka,al nece da nam otkrije tajni sastojak.....
sutnja je zlato....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 16:39
smile103to mislim da je njegova formula
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 19:37
Pinus,,,,kao bombončići smile170
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 21:57
Otkriti ću vam veliku tajnu. Meni je bilo sve od početka nešto neobično sa tim sjemenkama. Vjerojatno je za to kriva dobra vila iz Rovinja koja mi je poslala ove sjemenke adeniuma. Mislim da su začarane !    
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 22:03
pa da...nisu to adeniumi, to su bebolinci LOL
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 00:26
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Otkriti ću vam veliku tajnu. Meni je bilo sve od početka nešto neobično sa tim sjemenkama. Vjerojatno je za to kriva dobra vila iz Rovinja koja mi je poslala ove sjemenke adeniuma. Mislim da su začarane !    
Nisu začaraneLOL tvoji prsti su zeleniLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 00:28
Pozdrav smile171

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 00:32

mahuneThumbs%20Up

jooošTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 16:30
zeleni prsti..hm..ofarbat ću i ja moje.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 20:43
ljepota kao iz bajke,predivniiiiiiiiiii su,a gdje se može nabaviti sjeme i koliko im treba da niknu (ali kod mene-ja nemam zelene prste-hehe)???Confused
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 21:10
smile120bez komentara
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 21:26
Bebolina,čarobnice...kako ovo činiš?
sutnja je zlato....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:21
PP od kamelije:
Pozdrav Pinus,ja bih imala par pitanja vezanih za adeniume pa bih te molila ako mi možeš pomoći.Naručila sam sjemenke adeniuma ,pa me zanima sjetva nemam baš dobra iskustva sa tim a kod vas vidim stari par mjeseci i prekrasni su.Da li se oni mogu sijati cijelu godinu,dali sjeme treba namočiti,kada ih treba presaditi,sa čim zalijevati sve u svemu koja je tajna uspijeha?Nadam se da te nisam zatrpala sa pitanjima.

Kamelija, adenium sam sijao prvi puta ovo proljeće. Bolje je diskutirati o uzgoju na forumu nego pisati jedan drugom PP o uzgoju adeniuma. Više ljudi, više znanja.


kamelija:"Da li se oni mogu sijati cijelu godinu?"

Sjeme adeniuma se može sijati kroz cijelu godinu ali adeniumi ne mogu rasti bez dovoljno sunca. Pa ti razmisli kada ga je najbolje sijati.

kamelija:"dali sjeme treba namočiti "

Koliko čitam ne treba. Ali ako želiš imati visoki postotak klijavosti bolje ga je namočiti prije sijanja.

kamelija:"kada ih treba presaditi ?"

Nemam pojma. Ja sam sijao svakog posebno u plastičnu čašu. Presađivao sam u malo veće teglice u trenutku kada su prerasli plastičnu čašu.

kamelija: "sa čim zalijevati?"

Svoje adeniume zalijevam vodom iz vodovoda.

kamelija: "sve u svemu koja je tajna uspijeha?"


Teško pitanje. Ne znam odgovor na njega. Mogu ti reći samo ono što ja mislim o uzgoju adeniuma a dali je to jedini pravi način čisto sumnjam. Ali kod mene taj način za sada funkcionira.

Po meni je presudno puno direktnog sunca, vodu uvijek u zavisnosti od sunca, gnojiš samo u vrijeme aktivne vegetacije, gnojiš uravnoteženim gnojivom sa mikroelementima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 188189190191192 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.