Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 25>
Korisnik
Poruka
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 19:40
Bebolina, molim te nemoj je svaki dan špricati, i neoj jako zaljevati.
Ja sam stavila pelcati za Arajliju, ali ima ih i više, pa ču još pelcati.
Hoja najboplje raste na istoku i ne vani, ako vidiš da je suho poli, pošpricati 1 ili 2 puta tjedno ovisno o vručini.
Nazovi me ako trebaš 091 507 1435
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 21:40
@tatjana, da li je hoya osjetljiva na seljakanje? Pada mi na pamet jedino to kao razlog njezinog štrajka, jer je zimi u kući pored istočnog prozora, a ljeti seli van. Jednostavno nemam drugog izbora, ona ljeti može opstat samo vani, unutra je sve klimatizirano, to joj baš ne odgovara. Jedino s njom i s flamingovim cvijetom imam problem, svo ostalo cvijeće mi je stvarno ok.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 08:54
Bebolino moja je stalno na jednom mjestu, pisala sam da ju je čak i sunce opržilo ovog ,ljeta,ne mičem je jer ne mogu je maknuti. Mojoj susjedi sam dala isto pelcer, i ona je stavlja van u ljeti na balkon,njoj još uvijek nakon 3 godine samo tjera listove, i da kažem da znam razlog, ali ne znam.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 08:56
ja sam svoju prije mjesec dana razmotala i evo rascvjetala se
moj%20povrtnjak

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 09:04
opna traži zraka, i ne seli je, aklo tako dobro napreduje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 10:33
po tvom savjetu sam je ovako rasplela, na istočnom je prozoru, ima sprženog lišća koje otkinem i dobro joj je koliko vidim , samo mi na zimu neće moći tu ostati, morat ću je prebacit u toplije
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 11:33
moja je i zimi na tom prozoru i na najvećem minusu je ostala živa.
Spa,ljeno lišće je i meni bilo od sunca, ja sam te grane odsjekla i stavila pelcati, pa sam na prozor stavila papir, kako je sunce nebi više spržilo
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 00:01
Danas smo se ja i hoya družile cijelo popodneTongue Prvo sam je rasplela a kasnije podigla na visoki potporanj od bambusa. Sad bi joj trebalo biti bolje
Slikala sam je raspetljanu, sutra ću u novom ruhuWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 00:02
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

ja sam svoju prije mjesec dana razmotala i evo rascvjetala se
moj%20povrtnjak

Prekrasna jeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 08:29
Bebolina, super je , čak da si objesila s plafona premas dolje jednu kuku, i na teglu stavila špagu za objesitit bilo bi isto dobro, sada je ne diraj.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 10:19
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Danas smo se ja i hoya družile cijelo popodneTongue
Slikala sam je raspetljanu, sutra ću u novom ruhuWink

Svaka cast bebolina.....imala si posla pune ruke... da procvjeta.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 22:11
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:


Svaka cast bebolina.....imala si posla pune ruke... da procvjeta.
Baš mi je dala poslaLOL selo joj debeloTongue ali sad bi mi se mogla bar zahvaliti s jednim cvjetićemLOL
Evo ucifrane dameWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 08:34
Bebiolina mislimda aove godine nećešimati cvijet, jer njena sezona se blioži kraju, dalje je dobro prihranjuj, spricaj bar jednom tjedno jer listovi se suše i od temperature, i nadam se da češ druge doine imati cvijet, ja sam zapelcala nekoliko pelcera, ako hočeš pošaljem ti jedan ili dva.Mojoj susjedi bacila ju je van, i ipak joj je bacila jedan cvijet.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 08:56

Svakodnevno je počastim s malo vodice po listovima, pogotovo po ovoj paklenoj vrućini kad sve skapava. Vidi se po njoj da je full zdrava i jedra, jednom će već procvast.

Ako bude koja biljčica viška kod tebeEmbarrassed rado ću je udmiti.
Baš si Heart
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 15:35
bebolina, baš si je ucifralaThumbs%20Up   iako je meni bila i onako lijepa, vidi se da joj kod tebe odlično
 
i kod mene je ista situacija još nema cvijeta, a posadila sam je 2010, lijepo se razrasla al valjda je još mlada za cvjetanje...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 00:01


Uploaded with ImageShack.us

Moja hoja, (Klimatis Heart) imala je namjenjeno mjesto na zapadnom prozoru, ali nakon velike seobe bockića i sukija na to mjesto,



Uploaded with ImageShack.us

samo se zarotirala na južni prozor, i vidim da joj kupanje u toplim zrakama sunca kroz žaluzine jako odgovara, počela je tjerati puno mladih grančica i listića a mislim...zbilja mislim da tu i tamo, naznake zakašnjelog cvjetanja !!  Nadam se, od srca, jer...... mojih 5 hoja nije cvalo, a neke su u mene i 3 godine !!

I sada, nakon ovih postova o zalijevanju ,kupanju u vodi i štedljivijeg zalijevanja i špricanja....kaj da radim ?  Špricanje po žaluzinama i staklu ne dolazi u obzir !  A zalijevanjee...obilnije ili štedljivije ???
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 08:18
Free hoja i klimatus nisu iste dvije biljke, samo je povremeno pošpricaj, dohraniti isto, ja najviše dohranjujem za vrije cvatnje i onda kad prestanje cvatnja, tako da ima hrane za nagodinu da cvate
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 15:12
hihihih , draga Tatjana, znam da hoja i klimatis nisu iste biljčice !!  A Heart je uz Klematise zato kaj mi je došla hojica od naših dragih Klimatisa !!!

OK, hvala  ti za odgovor !!  Jedva čekamo cvijeme cvatnje !!  Lijepi pozdravsmile219
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 15:18

moja sa zafrkanim lišćem
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 15:21
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:


moja sa zafrkanim lišćem
Prekrasnasmile106
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.