Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 46>
Korisnik
Poruka
PINKYCA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PINKYCA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 18:12


  Pozdrav svima,

  evo kupila prije par dana svoju prvu alojicu u jednom vrtnom centru u

   Sloveniji.  Zanima me ako mi mozete potvrditi da je to aloe vera.

   Teta ucentru kaze da ima 4 godine, al su je ocerupali ...

   Idem u potragu za jos alojica, jer bi ih jos zeljela, pa ako tko ima viska, ja

   bi ih rado udomila. evo ako uspijem ubaciti sliku da mi malo komentirate.smile57
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
PINKYCA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PINKYCA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 18:32
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 23:14
Da, to ti je sigurno aloe vera i očigledno ima godina.
Netko je dobro znao za njenu ljekovitost kad ju je tako očerupao.Embarrassed
Na vrh
žeža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žeža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 12:29
Cure,pozz.Novi član sam ovdje,obožavam cvijeće i sve mi super uspjeva.
Od neki dan sam vlasnik jedne male aloice i nemam pojma koja je vrsta,zabrinjava me to što moja nema te bijele točkice kao vaše i sve me strah da budete rekli da nije jedna od 4 ljekovitih.A jučer me još dodatno zbunila frendica koja veli da ni njene nisu imale točkice kao male a sad kad su stare više od dvije godine-imaju.
Imam sliku na fotiću,čekam muža da dođe doma i skine mi slike pa vam odmah stavljam da vidite i pomognete mi ;)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:04
žeža, stavi sliku pa ćemo vidjeti je li prava.Embarrassed
Aloe vera zaista ima bijele pjegice dok je mlada, do otprilike 1.5-2 godine starosti.Nakon toga ih izgubi.
Možda kod tvoje prijateljice to jeste neka aloja ali Aloe vera nije.

Uostalom, pročešljaj temu.Vidit ćeš kako izgleda a. vera.Na mojim slikama ti je sigurno ona.
Na vrh
žeža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žeža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 16:19
Femina,muž mi još nije skinuo slike tako da ne mogu staviti
inače je ta moja prijateljica sa tom aloom bez pjegica lani izlječila carcinom in situ.Dobila je od dr.točan recept i pomoglo joj je.
pročešljala sam cijeli forum,pročitala cijelu temu prije registracije i šta da ti kažem? Nemam pojma koja je
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 21:53
Ima puno ljekovitih aloja iako kažu da su to samo 4.
Ni aloe vera nije najljekovitija.Kažu da je za rak najljekovitija Aloe arborescens.To je ona od koje se pravi lijek za rak prema receptu patera Zaga.Možda ona ima baš tu.To je ova na linku:

http://www.plantzafrica.com/plantab/aloearbor.htm

U svakom slučaju, lijepo bi bilo da staviš sliku i tvoje i te od tvoje prijateljice.
A po mogućnosti i taj recept.Podijeli to s nama.Tako mi ovdje činimo.
Recepti se stavljaju na temi:
 Začinsko i ljekovito bilje pod Poremećaji- konkretni recepti.
Na vrh
žeža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žeža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 08:48
dobro jutro....evo i mene napokon malo ovdje....nemojte se ljutiti ali pored troje djece jaaaako je teško naći vremena za komp.
evo napokon i slikica moje aloe ako uopće to i jest aloa,nadam se da ćete me razveseliti pozitivnim odgovorom









Femina,recept je onaj sa cikorijom,medom,vinom....moram malo pogledati po forumu jel ga ima ovdje ili ne
moram reći da mi aloica inače jako lijepo raste,od kad sam ju poslikala u 12.mj.do sad dala mi je par novih listića i mlade su isto malo veće.
Na vrh
paula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje paula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 12:56
možete korjen od aloe umočiti u med,pa ju tako posaditi u zemlju,jer med sadrži neke enzime za rast.ja sam to napravila prije 2 tj.,pa sad čekam rezultate
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 09:02
Žeža, ovo kod tebe NIJE Aloe vera, nažalost.
Ne znam da li je ipak ljekovita.Trebalo bi malo posurfati po netu.
Ali boja slika je neprirodna pa nije lako odrediti koja je.
 
Pogledaj na ovoj istoj stranici sliku od PINKYCE pa ćeš i sama vidjeti da to nisu iste aloje.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 09:09
Originalno poslano od člana paula paula napisao:

možete korjen od aloe umočiti u med,pa ju tako posaditi u zemlju,jer med sadrži neke enzime za rast.ja sam to napravila prije 2 tj.,pa sad čekam rezultate
Nisam znala ovo za med ali mislim da to za aloju ne treba.Ona se lako prima.Ako ima korijenje sadi se odmah a ako nema, ostavi se da se dno, sa otvorenom "ranom", malo posuši (dan-dva ) a onda se posadi u zemlju za sukulente.Prima se bez problemaSmile
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 13:02
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 13:06
Pola od ovog sam dala mami ali joj je ove zime poginulo u vrtu,a meni su izbile mladice.Ovaj grmić je star već oko 5 godina ali je jadan jer mu fali svjetla.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
hazbinator View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hazbinator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 00:30
Pozdrav
 
novi sam ovdje ali sam i dosad boravio kao gost...posjetilac sam vise foruma sa slicnim sadrzajem ali ovaj moram pohvaliti i zbog tema kao i zbog uredjenosti i broja clanova....moje konjretno pitanje i molba za pomoc je potraga za informacijom gdje i po kojoj cjeni se na podruciju od ljubljanje pa do skop;ka moze nabaviti sjeme aloe vere...dakle od bilo koje 4 vrste ljekovitih aloa....
 
pozdrav iz bosne i hvala unaprijed
Na vrh
hazbinator View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hazbinator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 00:33
pozdrav
 
postoji li mjesto na potezu od ljubljane pa do skoplja gdje bi se moglo kupiti sjeme aloe vere ili makar rasad i po kojoj cjeni
hvala unaprijed
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 00:06
Teško da nađeš sjeme aloje.
Ja živim na krajnjem jugu i imam aloe veru  staru 5-6 godina koja nikad nije cvjetala.
A i zašto je uzgajati iz sjemena ?
Oko njih se uvijek nađe mladih biljčica koje se lako primaju.
Ja sam lani od jedne biljke dobila 11 mladih.
U cvjetnim centrima i rasadnicima u HR lako se može naći aloja ali treba znati koje su ljekovite.Trgovci će vam svaku prodati za "onu pravu".
Na vrh
suncokret86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suncokret86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 23:07






pozdrav svim  clanovima, nova sam na forumu.Prije par  dana sam kupila ovu biljkicu:)Covjek kaze da je aloa i da je stara 3 god.Molila bih one koji se razumiju da mi kazu je li ovo aloa i koja, ja sam gledala vase slike al samo su me zbunileConfused.Hvala unaprijed

Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:32
evo danas sam dobila aloe veru, možete li mi pomoći da znam koja je;


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 05:33
neretva dok se ne javi ko stručniji - mislim da ovo nije a.vera već arborescens, kao one sa linka kojeg je stavila fermina pri vrhu ove stranice

i mislim da je rasla u zatvorenom, ne baš svijetlom mjestu pa se ovako izdužila
 ali biti će ona dobro, samo je stavi na svijetlo mjesto i nemoj puno zalijevati
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 08:45
možda sad napokon možemo imenovati ove moje biljčice, za neke znam da su aloe, ali za neke nisam sigurna, Ferminaaa heeeeeeelp Wink

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.