Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 151>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 19:19
Još uvijek ne poznajem neke biljčice u svom vrtu, čini se da ova neće cvasti, ali kome je potreban cvijet uz ovakvo lišće?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 20:26
Ne znam
Za sada ću ih zvati žuti, dok nam netko ne potvrdi da jesu gazanije. Nije da ti ne vjerujem, ali možda je bolje da nam to netko potvrdi hehehe
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 07:59
Misty je l' vidiš koliko si društvo dobila  na ovom forumu?
Mene strašno veseli kad mogu pokazati biljke koje sam dobila a uspjele su se prilagoditi mom vrtu.
 
Tako šetajući  i po stvarnom vrtu susrećemo svakodnevno naše forumske prijatelje!Big%20smile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 19:23
A evo još nekoliko biljkica koje su stigle u Lantaninom paketu. Ovu dobro poznajem, gotovo i nema dalmatinskih vrtova bez nje, ali joj se ne mogu sjetiti imena Embarassed Sad


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 21:55
ovi cvjetici lice na cvijet gazanije al nisam sigurna...listice ne vidim...kameleon divan
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 19:24
Nemojte me suditi po raščupanoj frizuri, to je od puta Laughing


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 22:00
Misty ovo na zadnjoj slici su gazanie, ovaj na stalaži je aptenia (sirotica), ono što cvate roza je c. ruber, a ono sšto se ne možeš sjetiti je pacifička krizantema (ajania pacifica).Wink
Medved i ti si dobio iste pa eto da ne moraš puno učiti LOL
život je more
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 19:28
Ovi cvjetići tankih plišano-sivih listića su me oduševili!



Posebno ovaj koji je iz jednog korijena pustio dva cvjetića različitih latica i boje! Pitam se jesu li to gazanije? Disapprove

Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 00:11
jedino mogu reči - prekrasno!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 19:26
Ovaj ljepotan je smješten između dviju bolti u jednom od mojih hodnika koji vodi na balkon. Mislim da će se tu razrasti kad već voli "padati". Ima tu dovoljno svjetla i topline, a da mu se tu sviđa pokazao je time što je procvjetao već treći dan od sadnje Very%20Happy




Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 22:07
A na prvoj slici na ovoj stranici je houtunya cameleon, cvate i ona i zapravo su cvjetići mali, bijeli i neugledni, bit je u šarenim listovima
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 19:22
Sigurno sam već rekla da se ovdje sve brzo mijenja? Moje tepihe od maslačaka i žutica zamijenili su tepisi od djeteline. Nije to ona vrtna s roza cvjetićima, ali i ova samonikla ima dražesne cvjetiće, žute i lila, a možda ću uspjeti naći i neku s četiri lista? Very%20Happy


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 21:31
smile227 stvarno si dobila lijepe biljčice.
Kameleon je prekrasan i imaš pravo kraj tako lijepog lišća  nije potreban cvijet. Ali da vidimo i njega kakav je.  Question
 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 08:55
Baka moj, sasvim slučajni, dolazak na ovaj forum, danas mi izgleda kao dobitak na lotu! LOL
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 22:25
Misty ono je sjeme vrtnog hibiskusa (roza), trebaš otvoriti inu čahuru i unutra je sjeme. One mahune su judino drvo iako sam ti poslala jednu maldicu judinog drva (okruglo lišće), gliciniju si prepoznala, a ono što neznaš je lonciera, isto penjačica i već cvate i lijepo miriši, kako kaže Niho samo "trehni" u zemlju LOL
život je more
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 20:14
Joj Misty, krasno ti je sve! I meni su procvjetali ovi Lantanini žuti... A i onaj ljepotan isto kao i tvoj odmah pokazao da ima prekrasne cvjetove, valjda se hvali pred drugima koji su još sramežljivi...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 07:03
Medo lekciju smo naučili, valjda Wink

Lantana, gazanije su prelijepe! Još se ne mogu dovoljno načuditi odakle im ti različiti cvjetići na jednom korijenu Shocked ? Aptenija, (sirotica?) je slučajno dobila odgovarajući stan, predpostavila sam da ne bi preživjela našu zimu, ali mi nikako nije jasno kako je dobila ime sirotica? Na tvom zidu je tako raskošna!
C.ruber mi je zbilja bio nalik na alium od kojeg sam posijala plavog. Kako je tek klijanac nisam imala s čime uspoređivati Embarrassed.
A pacifičku krizantemu pamtim kao prelijepu biljku raskošnih žutih cvjetova, baš sam sretna što je imam, makar nisam sigurna kako će ovdje prezimiti Ermm.

Lilie, Otok, proguglala sam da mu vidim cvijet Wink. Zbilja nije ništa naročito, ali i ovaj skromni kojeg imam već je mijenjao boju svojih šara, to je sigurno kod njega najljepše Smile

Hamara draga ja sam zbilja sretnica, toliko već cvijeća imam, a ako odbijem dugu i hladnu zimu sve je nastalo ili stiglo u nešto više od dva mjeseca! LOL


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 22:35
Predivne si biljke dobila ,jedva čekam da vidim kako rastu i cvijetaju
 
smile55za Lantanu !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 20:23
Originalno poslano od člana Medvjed34 Medvjed34 napisao:

Joj Misty, krasno ti je sve! I meni su procvjetali ovi Lantanini žuti... A i onaj ljepotan isto kao i tvoj odmah pokazao da ima prekrasne cvjetove, valjda se hvali pred drugima koji su još sramežljivi...
E to je sudbina ljepotana, pokazivanje Tongue
Hmmm žuti kažeš, dakle ni ti neznaš jesu li to gazanije?
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 07:35
Misty lijepo cvijeće si dobila,za Lantanu sve pohvale,ClapImeni je neobična i lijepa gazanija sa cvjetićima u dvije boje,prekrasna jeThumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.