Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 52>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 21:12
Pinus,meni izgleda kao matucana madisoniorum.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 09:04
Mali kaktus, sada sam zbilja razočaran. No svejedno ako je i matucana dobro je. Ja kao velik „stručnjak“ za ID kaktusa mislio sam da sam kupio Lophophoru. Kada posjetim kakav šoping ili vrtni centar često navratim u cvjećarnu pogledati kakvu imaju ponudu kaktusa i sukulenata.

U zadnjih mjesec dana sam dva puta naletio na meni zanimljive biljke. Prvo me je ugodno iznenadio Bešlić.   Poslao je u vrtne centre lithopse i krasne euphorbie sve po 15 kn. Nedugo zatim naletim na ovaj kaktus sa slike, mislio sam da je to Lophophora williamsii (3,25 €), za matucanu madisoniorum nisam niti čuo dok ju ti nisi ID.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 10:48
Pinus,nemoj to uzeti za gotovo,nisam ni ja neki stručnjak za ID kaktusa.Nisam te htjela razočarati,možda se još netko javi da nam kaže što je to.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 15:19
To je matucana madisoniorum Pinus kod nas nema u prodaji lophophora zakonom zabranjeno osim na crno popipaj prstom po tijelu površina ti je hrapava. [IMG]http://i676.photobucket.com/albums/vv127/mirjana_album/noviteti%20u%20mojoj%20zbirci/Picture557-1.jpg" />[/URL]
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 16:00
Miss M, kaktus sam kupio u Sloveniji. Kaktus je inače od Zvoneta Rovška. To je veliki uzgajivač kaktusa. U Evropskoj uniji nije zabranjen promet sa Lophophorom. Pogledajte OVDJE možete kupiti sjemena i Lophophora koliko hoćete. Ne znam zašto je u Hrvatskoj zabranjena. Kaktusi koji su u prodaji u EU na lophophoru mislim su uzgojeni u rasadnicima. Mislim da bi cijena kaktusa bila previsoka kada bi ih vadili iz svog prirodnog staništa. Vjerujem vašoj ID samo sam u prvi moment bio ono full happy misleći da sam kupio lophophoru. Dali netko zna razlog zabrane prodaje Lophophore u Hrvatskoj ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 21:28
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Miss M, kaktus sam kupio u Sloveniji. Kaktus je inače od Zvoneta Rovška. To je veliki uzgajivač kaktusa. U Evropskoj uniji nije zabranjen promet sa Lophophorom. Pogledajte OVDJE možete kupiti sjemena i Lophophora koliko hoćete. Ne znam zašto je u Hrvatskoj zabranjena. Kaktusi koji su u prodaji u EU na lophophoru mislim su uzgojeni u rasadnicima. Mislim da bi cijena kaktusa bila previsoka kada bi ih vadili iz svog prirodnog staništa. Vjerujem vašoj ID samo sam u prvi moment bio ono full happy misleći da sam kupio lophophoru. Dali netko zna razlog zabrane prodaje Lophophore u Hrvatskoj ?
Pinus zato što sadrži haluciogene tvari indijanski vračevi su ju koristili u te svrhe. no nitko nije objasnio policiji da je to potpuno neisplativa biljka što se tiče proizvodnje droge.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 22:15
Kad sam vidjela ovaj kaktus mislila sam-super, toliko je karakterističan da ću ga vrlo brzo identificirati kad ono Question. Pomagajte

Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 22:17


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 22:20
Još jedan za identifikaciju

Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 22:22


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 07:27
Mislim da su obadvije mammillarie,e a sad koje?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:59
Hvala M. kaktus. Ja pretpostavljam da bi ona prva možda bila m. woodsii, a druga schwartzi,ali...
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 15:42
Bili mi jučer u Kaliji. Kad tamo prodaju kaktuse od Bešlića. Nismo pojma imali. MM je odmah morao zadovoljit svoju potrebu da kupi još koji kaktus, koji navodno nemamo.LOLLOL
Neka se sve zeleni
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 19:41
Ovo je stvarno novost: ona špota muža što kupuje još koji...obično je situacija (99,99%) obrnuta. Držimo ti palčeve Klimatis a ti se N. moraš obratiti za pomoć našim muževimaLOL
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 17:37
Ove godine na Katarinskom sajmu sam kupila četiri nova kaktusića. Molim pomoć pri identifikaciji



Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 17:43


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 17:45


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 17:51


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 12:14
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Astrophytum kikko quadricostatum smile39

Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 12:40
Palo s prozora od težine.Ja skupljala.Bilo mi ga je žao.Koja je to vrsta?
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.