Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 14:40
Niho, samo ti kreni , imaš hrpetinu forumskih vrtova da obiđeš u ovom našem kraju, zamisli čega sve moraš donesti Wink a čega sve doma odnesti Wink. Ne bismo te pustile doma mjesec dana WinkLOL
 
Ljiljana agavu zalijevam cca 2 puta tjedno ako misliš na ovu najveću, ne pretjerujem sa vodom jer su joj listovi ionako puni tekućine i nije zahtjevna
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:03
Vilburnum opulus ti je prekrasan!!!
Imaš li mrave na njemu ? Na mojem je najezda mrava, mravi ju jednostavno obožavaju Ouch
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 14:31
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

zlatna kisa predivna !Posle koliko vremena cveta?
a surucica isto predivna,uf kad ce moja toliko porasti
Samo ju ne šišaj kao mi!Confused
Sad ja pokušavam ostaviti suručicu da prirodno raste bez šišanja.Kad vidim ovu Korijenkinu.... Prekrasna je!
 
Ona je lijepa i kad se ošiša ali ovako ko moja izgleda kad ju par godina ostaviš na miru, moja je već zdrava za frizuru Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:55
Ujutro sam vam pisala o stanju u mom vrtu ovh dana i šta sam sve radila ovaj vikend pa da to malo popratim slikama
 
Rascvala se prva ruža koju sam kupila lani na Flori, već je lani cvala cijelo ljeto a ove godine je već oboljela od pepelnice ali sam na vrijeme nabavila jedan dobar otrov i dobro se oporavlja
 
 
Vajgela lijepo napreduje na novom mjestu, malo je "gola", nema previše lišća ali je zato puna cvjetova
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 11:02
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Prekrasno je sve Korijenko, hoste su posebne, hortenzija već procvjetala, a waigelia smile227
 
Hvala Lantana, prije par godina hoste nisam niti primjećivala a tako su elegantne i pravi zeleni ukras u vrtu, baš mi je drago da sm ih nabavila, ove velike zelene su mi od pokojne svekrve tako da su mi posebne, a i šarene jako volim jer su mi poklonjene.
Ove bijele lopte nisu ortenzije nego Viburnum ili snježna lopta ili kako bi Toni rekao Žganci, mislim da on ima najljepše.
Hortenzijama se tek naziru pupoljci ......
Vajgela mi je mamin poklon i zove se "Eva Rathke" ako sam dobro zapamtila, danas sam u cvjetarni vidjela da su dobili isto jednu ovako tamnu "Aleksandra" ,predivna, već velika ali ja si želim nježno roza pa ako mi netko želi zakorjeniti bit ću presretna Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 14:35
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Možeš li mi reći, kada cvjeta zlatna kiša (u kojem periodu)? Kupila sam prije godinu dana jednu mladu biljčicu, sad je oko 30 cm i presadila sam ju u zemlju. Nadam se da će sad brže rasti.
 
Laburnum cvjeta u aprilu , kod mene sada već pomalo odlaze cvjetovi, ako ti je sad u vrtu vidjeti ćeš kako će ti na očigled brzo rasti, meni je cvala već od metra visine.Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:00
Snježna lopta
 
 
Barbaroža "štriga" - to je tatina samo ju ja mazim i pazim , prvi cvjetovi
 
 
Evo još malo kamenjarki
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 14:29
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

zlatna kisa predivna !Posle koliko vremena cveta?
a surucica isto predivna,uf kad ce moja toliko porasti
 
Gioia, ja sam ju kupila lani u rano proljeće i bila je visoka mrvicu više od metra i napravila mi je 2 cvijeta. Ove je godine jako narasla i bila je krcata cvjetova, evo već pomalo odlaze ali jako dugo cvate i jako brzo raste.
 
Suručica je jako jako stara i svakih par godina ju jako ošišamo ali ona i dalje predivno cvjeta
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:27
Nije čudo što sam ja oduševljena tvojom hacijendom kad bi neki čak iz BiH potegnuli da je vide u živo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 10:42
Prekrasno je sve Korijenko, hoste su posebne, hortenzija već procvjetala, a waigelia smile227
život je more
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 15:19
prava romantika kod tebe jako volim žuto cvijeće tako da za zlatnu kišu dajem 10
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:06
Nastavljamo dalje sada u zelenim tonovima Hoste
 
 
Tu je jedna šarena od moje susjede  i dvije -šarena i mala zelena od Cvetlin
 
 
ove su mi stare par godina i konačno sam ih smjestila u hladovinu jer su uvijek imale smeđe listove od sunca, cvatu lijepo bijelo
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 14:24
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

Kakvo je sad stanje u vrtu?Wink
 
Stanje u vrtu je sljedeće: rascvale se bijele perunike, prva ruža, vajgela je u punom cvatu, posadila sam sve biljke koje sam kupila na sajmu u Opatiji: mini georgine, gazanije,  begonije, 2 pelargonije koje su mi falile na balkonu, pakujac, ostić, lavandu-neka francuska sa neobičnim listovima.
Onda sam posadila sve kadifice koje su mi nikle iz sjemena- još su malene ali brzo narastu pa malo kasnije cvatu i posadila sam i suncokrete od Monne one niske bucmaste 8 komada i još imam 3 za u drugu gredicu kad opljevim.
Znači draga moja Zvrk ja sam ti bila ove dane vrlo vrijedna i aktivna i sve je moja mala nećaka poslikala pa ću to navečer i pokazati
Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:57
Big%20smileClapBig%20smileClapBig%20smileClap
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:51
Prekrasno. smile64Hoste obožavam , i ja sam nabavila 2 vrste hoste. Sade se bore sa vjetrom, tako mi ih bude žao kad vidim da su išibane.Cry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 13:39
Korijenko imaš prekrasnu agavu.
Kako je zalijevaš?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:20
Korijenko, prekrasan ti je laburnum. Ja ga imam u svom vrtu, ali jos nije ni blizu cvjetanja.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:53
wow,prekrasno korjenko! kod tebe sve ljepo i u cvatu
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 20:38
nemoj se iznenaditi ali---dobro bi mi došlo baš mijesec dana  to je pravosmile79
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:10
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Vilburnum opulus ti je prekrasan!!!
Imaš li mrave na njemu ? Na mojem je najezda mrava, mravi ju jednostavno obožavaju Ouch
 
 Pa znaš šta, tek je bila prolistala i već su ju bile napale uši i naravno četa mrava, odmah sam pošpricala sa Ekatinom i u roku odmah nestalo sve, nakon toga mravima ni traga ni glasa ali dolaze neke crne bube malo manje od smrdejuhe ( smrdljivi martin) i zavuku se unutra u loptu. Confused
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.