Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2014 u 20:44
Moja terasa










Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2014 u 20:52









Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2014 u 22:47
Mogu zamisliti kako je lijepo ujutro izaći na ovaj trijem uokviren bršljanom, udahnuti svjež miris jesenjeg jutra i krenuti u obilazak vrta. Uživaj u toj ljepoti, a i ja uživam zajedno s tobom!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2014 u 23:03
ja bi na kavu a nemogu.....ma smislit cu ja nesto vec....smile81
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 08:32
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Mogu zamisliti kako je lijepo ujutro izaći na ovaj trijem uokviren bršljanom, udahnuti svjež miris jesenjeg jutra i krenuti u obilazak vrta. Uživaj u toj ljepoti, a i ja uživam zajedno s tobom!

"...kolko košta onaj miris loze pokraj trijema!..."







...i sunčana jutra









draga Andina, ti dobro znaš koliko je svakodnevnog rada i brige potrebno da bi se moglo uživati u ovakvom pogledu...u sunčano jutro, na vrt okupan kišom... sa trijema!
A valjda to rade samo ljudi koji imaju dušu, veliku dušu koju treba nahraniti ljepotom,
sve ostalo je isprazno i prolazno.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 08:45
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Moja terasa












Slavujko, da li je ovo ista saxifraga koju imaš i u vrtu? S obzirom da mi je doputovala iz našeg toplog juga, ne znam kako podnosi zimu i da li da je ostavim u posudi ili da je prebacim u vrt?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 08:46
Prekrasno je na tvojoj terasi i u vrtu u svako godišnje doba. smile169 Pratim redovito tvoje stranice, ali ne javim se svaki put. Znam da je za tako nešto potrebno puno rada, truda i utrošenog vremena, a nadasve ljubavi... mnogo puta sam poželjela da bar okućnica moje kuće nije tako mala i sitna, nemaš je kaj vidjeti... zato često svratim k tebi uživati u raznolikosti i rascvjetanosti tvog cvjetnog carstva. smile92
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 11:50
Bome imaš i na terasi puno lijepih lončanica, prava izložba kaktusa i ostalogThumbs UpClap
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 22:45
Koliko vrijedi pogled s trijema na vrt okupan suncem!? Vrijedi za sjaj u oku, za zadovoljan osmijeh koji ne silazi s usana, za srce ustreptalo od radosti, za sva osjetila ispunjena mirisima, zvukovima i bojom. Vrijedi zbog neizmjerne sreće i osjećaja ispunjenosti onoga koji se o vrtu brine, onoga koji je vrtu dao pečat prepoznatljivosti, pečat samoga sebe.
Sutra je novi dan.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 08:38
Draga moja
Imaš savršeno mjesto za odmoramative,emoticon,face,emotioni pogled sa terase!Prekrasna ti je 
čuvarkuća u brezinom deblu i slatka gužvica po podu
u sjeni ramblerice.Isto tako pogled iz vrta na terasu,bug,bunny,whisperjer sigurno ne stigneš
puno odmarati pored toliko prekrasnog cvijeća!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:15
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Lonicera nitida je baš gust grm. Sviđa mi se lepršavost i veselost njegovih vršnih grana. A bobice... ma vrijedi čekati jesen i dočekati ih. Predivne su!
lucy, lonicrea nitida ima vršne grane povijene, ali ja za nju nemam mjesta pa ju šišam nekoliko puta godišnje.
Bobice sam vidjela prvi puta ove godine i to su se pojavile u dubini grma na najstarijim i najdebljim granama.
Ova lonicera je lijepa i u posudi.

Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:30
Znači da mogu malo svoje recnuti?
Kada je najbolje vrime za to?
bird,any,animalOna na rubu kamenjara mi je prevelika.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:35
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Kojih li biljaka i boja u tvojem jesenskom vrtu ! Predivno !       Computer mini bilder
hvala ti draga gute!
Iako ove godine nije bilo ranog mraza, ipak sve ide svom kraju i unatoč sunčanim danima, u vrt se uvlači sivilo.

U ovo vrijeme me raduje svaki cvijetić, ma koliko bio sitan i neugledan...a možda je i procvjetao u ovo doba da bi bio primjećen.





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:39
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Znači da mogu malo svoje recnuti?
Kada je najbolje vrime za to?
bird,any,animalOna na rubu kamenjara mi je prevelika.
loniceru nitidu možeš orezivati kada hočeš i koliko hočeš, možeš i sada, bit će ti gušča, jer ćeš orezivanjem potaknuti rast bočnih grančica.
Orezane grančice popikaj u zemlju, svaka će se do proljeća ukorijeniti.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:53
Stvarno?
Nisam znala da je to tako lakobug,bunny,country
Hvala na savjetuEmbarrassed
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 21:27
Gledam, osluškujem i zaista sva su osjetila ispunjena mirom i ljepotom...lp

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 21:32
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:


Slavujko, da li je ovo ista saxifraga koju imaš i u vrtu? S obzirom da mi je doputovala iz našeg toplog juga, ne znam kako podnosi zimu i da li da je ostavim u posudi ili da je prebacim u vrt?
saxifraga je zimzelena trajnica koja može rasti i u vrtu i u kući.
Podnosi jako niske temperature, voli hladovinu i snažno se širi dugačkim izbojima koji na svom kraju nose malu biljčicu.


Ako je u kući, treba je smjestiti u prostoriju gdje nije pretoplo i zaliti je tek kada se zemlja potpuno isuši.
Jako lijepo izgledaju crvene stabljike, tanke kao končići, na kojima vise malene biljčice.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 22:30
bugica, hvala ti.
Dobro si napisala da je u ovaj vrt uloženo puno truda i rada i samo istinski zaljubljenici u biljke mogu godinama ovako održavati vrt i brinuti o biljkama.
Poznam mnoge koji su počeli stvarati vrt, pa kada su vidjeli sa kakvim nedaćama se treba boriti i koliko se u vrtu mora raditi, brzo su odustali, jer vrt nije predmet koji može čekati da se pospremi, premjesti, očisti...
Vrt je živ, vrt osjeti ljubav i nesebično je vrača onome tko ju traži i kome je potrebna.


Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Bome imaš i na terasi puno lijepih lončanica, prava izložba kaktusa i ostalogThumbs UpClap
draga moja Mari, tek kada krene jesensko unošenje lončanica, onda vidim koliko ih imamBig smile

simbol još jednog kraja,
posljednji cvjetovi anemone

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 22:34
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

ja bi na kavu a nemogu.....ma smislit cu ja nesto vec....smile81
ako budeš čekala još koji dan, vrt ćemo gledati kroz prozor!Big smile

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 23:07
Originalno poslano od člana catalpa catalpa napisao:

Gledam, osluškujem i zaista sva su osjetila ispunjena mirom i ljepotom...lp

catalpasmile78

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.