Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 243>
Korisnik
Poruka
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 21:23
Znaš da bi moglo biti Delonix regia.Sutra ću poslikati svoju Colvilleu i Delonix pa ćemo usporediti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 22:57
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Molim ID,hvala Tongue






Da nije oskoruša ( lat. Sorbus domestica)

Rijeka

Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 11:38
MiraK,nije ni oskorusa mada su listovi skoro isti,receno mi je da zimi voli toplo i svetlo mesto,orosavanje...ali imena ne mogu a se setim,hvala ti u svakom slucaju na trudu.Smile
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 14:00
Hvala svima koji su pokusali da ID moju biljcicuSmile
Tamarindus indica Smile-   nove-mlade grancice idu u cik cak,tako da ako nekad neko bude imao....
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 15:44
ko mi može pomoći oko ove 2 samonikle biljke...



Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 17:39
Prva je Verbascum sinuatum a druga je Verbascum niveum(možda ssp.visianium)lijepe biljke,koje su nekad bile puno prisutnije u okolišu.
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 18:12
natalia,biljka na drugoj slici kod mene se zove Repusina,evo slike cveta mozda ima jos neki naziv
 

   
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 21:01
trava, fala Thumbs Up, znači ipak je verbascum
stvarno mi lijepo izgledaju, unatoč ovoj suši i tome što je na ledini pred kućom trava skroz suha... ko slama, ove dvije rozete se ističu jer su jedine žive
šteta što sveki sve pokosi čim padnu prve kiše i zazeleni se pa nikako da vidim kako biljka izgleda kad procvjeta

leona, hvala i tebi Wink
Na vrh
elka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 10:23
pozzd.zna lo neko koje su ovo vrste aloje http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloja_vera/62991.aspx -           http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloja_vera/62927.aspx -
Na vrh
lost-and-found View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lost-and-found Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2013 u 00:16
Radim herbarij pa bih vas zamolila za pomoć i identifikaciju biljaka koje ne poznajem. Puno hvala! 


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 16:04
molim znalce da mi id

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 19:14
E.Nona,mislim da je Casealpinia ili Albicia,ali pre bih rekla ovo prvo,mada mozda lupamLOLWink
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:38
albicija nije imam ju
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:52
mislim da je caesalpinia , hvala Leona 31smile79
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 15:25
danas sam kupila ovu biljku.žena mi je znala reći samo da je trajnica.jedna druga je imala uveli cvijet žute boje krupan kao olijander.zna li netko šta je to
Picture 001
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 15:26
evo još jedna slikica iz bližeg
 
Picture 003
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 15:45
oenothera missouriensis
puzava trajnica krupnih žutih cvjetova koji se otvaraju navečer.
cvjeta cijelo ljeto, do prvih mrazeva.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 22:32

ajama, Slavujčica ti je već odgovorila - oenothera ili noćurak.
Preko zime skroz nestaje (da te to ne iznenadi) i na proljeće ponovo potjera i jako se raširi.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 22:39
hvala vam obadvijema na identifikaciji.imam već neke noćurke,ali ovaj je skroz drugačiji.vidjet ćemo i ovog
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2013 u 13:58
Na jednom od mnogobrojnih kavica pobrao sam i sjeme za ovo cvijeće. Nemam pojma od koga sam ga dobio ni koje je to cvijeće. Molim identifikaciju.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.