Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 181182183184185 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 18:53
Danas je veliki dobio po repuTongue Presađen je u veću teglu, drastično porezan i premješten u sjenu. Nisam ga puno podizala, ima vremena do proljeća.
Evo gaEmbarrassed

Eeee sadSmile šteta bacit reznice. Sve je spremno za operacijuLOL bebolinići,nož, škare, cimet, folija, sredstvo za dezinfekciju, teflon traka, lastik, kava, fotić i možemo početiTongue

Sve je napravljeno po pravilu struke (čitaj amaterski)Smile pa sad nam ne preostaje ništa drugo osim čekati tjedan dana

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 19:15
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ima li tko da je slučajno orezivao bijeli pa mu je ostala grana viška?
Bijelog nema, ali ima ovog ako si zainteresiranTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 19:30
Zainteresiran jako :D to je onaj po kojeg je Tajlanđanin došao?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 20:04
Bebolina ima li reznica viška?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 20:07

Može! Molim vaše adrese u ppWink

@mememe da, to je taj!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 23:31
najprije da sve cvjetiće pohvalimsmile227,
a onda se mogu smile42Pinus pripremio svoj pribor, bebolina svoj, a ja onako , baš zdravo amaterski - uzela reznicu i zabola ju u supstratLOL
 
 
Bebolina, baš si ga dobrano skratila, no bit će bujniji
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 10:31
Za nas totalne amatere Bebolina koje sredstvo za dezinfekciji upotrebljavaš?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 15:39
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Za nas totalne amatere Bebolina koje sredstvo za dezinfekciji upotrebljavaš?
Šta mi prvo padne pod prsteLOL alkohol, rakija, asepsol ili ovaj za dizinfekciju rana u spreju, svejedno!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 18:59
Prije nekih desetak dana kupio sam 10 sjemenki adenium arabicuma i 10 sjemenki pachypodium horombense od Koehresa od kojeg sam i prije kupovao bez problema. Danas sam dobio pismo od Uprave sigurnosti hrane i fitosanitarne politike da su oni otvorili pošiljku i unutra našli 100 sjemenki i jednoga i drugoga (???) i da će oni to vratiti jer se ne nalazi u originalnom pakiranju. Šta mogu poduzeti da mi ipak to pošalju, pa do sad nisam nikad imao problema sa uvozom sjemenja i nikad nisam trebao plaćati fitosanitarnu? Kako im dokazati da za to sjeme ne postoji originalno pakiranje (a i ne radi se o 100 već 10 kom)?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 20:34
Kako valjaju gluposti...
Aj prvo posslji mail svabama, pitaj sta su oni tocno stavili unutra, i dal se stvarno radi o sto sjemenki (cisto sumnjam). Usput ih trazi pisanu izjavu da je to njihovo originalno pakiranje. Onda uzmi i isprintaj racun gdje ce se jasno vidjeti da pise deset sjemenki. Onda odi ovdje: http://zakon.poslovna.hr/public/pravilnik-o-zdravstvenoj-kontroli-bilja-i-kontroli-sredstava-za-zastitu-bilja-u-prometu-preko-drzavne-granice/29026/zakoni.aspx i pogledaj clanak 12, isprintaj si za nosit na carinu. I onda na kraju, kad ti odgovore svabe, skupi sve to, nazovi carinu i trazi da imas dokumentaciju koja dokazuje da se ne radi o sto sjemenki (ako su ovi gore to potvrdili), da to je originalno pakiranje, i da hoces osobno vidjeti paket i uruciti im dokumentaciju.
Naoruzaj se zivcima. Sanse su ti tak tak, zakonski oni ti jedino mogu vratiti paket na osnovu neoriginalnog pakiranja, jer sigurno i da se radi o sto sjemenki i dalje je ispod zakonske granice od 100 grama, tak da kakaju bezveze. Ne kuzim kak su uopce dosli ma ideju da to idu otvarat, meni iz unije nis ne diraju, a znalo je bit po par tisuca sjemenki, biljke, ma svasta.

E, koja carina? To je isto bitno, na nekima samo maltretiraju ljude, i ako skuze da imas dokumentaciju i poznas zakon pustit ce te na miru.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 20:44
E da, ak ti se neda zezat, nek vrate paket, onda zicaj koehres nek posalje opet, ali na neku drugu adresu (najbolje bi bilo kod nekog pod drugom carinskom ispostavom). Cak i da tebi posalju opet vrlo vjerojatno bi ti prosao paket.
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 21:51
Sad ste me jako zainteresirali s rezidbom.
Koliko moraju biti najmanje stari za orezivanje?
Ako im se odreže vrh, sigurno će se početi granati?
Budući da mi se niti jedan ne grana, razmišljam kojeg skratit za glavu. E sad, ne znam da li su premali i da li je to sad ok zbog vremena?
Molim vas savjet. Stavila sam slike 2 strane iza koliki su.

Pinus, da li si svoje sijance isto kratio kad se tako lijepo granaju?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2012 u 22:46
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pinus, da li si svoje sijance isto kratio kad se tako lijepo granaju?
marsha, da kratio – pincirao sam svoje adeniume. Recimo da sada imam 2/3 pinciranih adeniuma. Nakon pinciranja adeniumi su usporili rast u visinu a ubrzali rast bočnih grana.


Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Koliko moraju biti najmanje stari za orezivanje?
Pročitao sam jednom na int. stranici nekog Tajlanđana da je pravo vrijeme za pinciranje starost adeniuma od 45 dana. Dali je to točno ne znam.
Imao sam nekoliko malih (mladih) adeniuma približno toliko starih. Rezao sam kod njih vrh veličine nekoliko mm. Ti su sada meni osobno najljepši. Na njima se ne pozna da su bili rezani a lijepo su razgranati. Kod velikih (većih) adeniuma sam rezao vrh veličine nekoliko cm. I oni su se razgranali ali se pozna mjesto reza i to malo kvari njihov izgled.


Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

i da li je to sad ok zbog vremena?
Idealno vrijeme za pinciranje je proljeće. Kako bi se sada adeniumi ponašali nakon pinciranja ne znam. Svoje ću početi ovih dana unositi u kuću preko noći. Kod mene noćne temperature padaju na 8 C, Smanjiti ću zalijevanje i potpuno prekinuti gnojenje. Do sljedećeg proljeća.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 00:03
@mememe, žao mi je da se i tebi dogodila ta zavrzlama s carinom, bolje reći s nadobudnim bedakom u carinskoj uniformi! Dogodilo se isto i meni i to nekoliko puta, ali kad jednom dobiješ to nesretno rješenje od nekog bedastog birokrata, povratka nema, tvoja žalba ne odgađa povrat robe. Mailom se dogovori s trgovcem i promijeni adresu dostave uz ponovno plaćanje poštarine, nema ti druge...
Ja sam se na takvo rješenje žalila, izgubila sam novaca i zivaca u dokazivanju, ali dok sam ja sve dokazala, roba je trebala već biti na adresi od kud je krenula, no čorak...tamo nije stigla, nekome se svidjelaAngry
Evo interesantnog članka o tome kako naši revni carinici carine robu kupljenu preko e-Bay-a i internet prodaji opčenito
Pametnom dostaWacko
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 00:54
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 07:15
@moon,   PREKRASAN !   -   PRE . . KRA . . SAN !    

a slikaš, da dalje ne pričam . . slika sama govori.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 07:17
Koja eksplozija cvjetova!!! Prekrasan je!smile94
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 08:22
Bravo moom,prekrasni i adenium i slike.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 08:34
Pinus, hvala na iscrpnim informacijama.
Svoje unosim u kuću po noći već nekoliko dana za svaki slučaj.
Mislim da ću jednom manjem odrezati vrh za probu. A ostali neka pričekaju onda proljeće.
Ako mi možeš pomoći samo još u postupku. Odrežem, očistim toplom vodom rez. da li još nešto?
 
Nije li prerano sad već prestati zalijevati i gnojiti budući da ima još toplog vremena?
Ne znam kako će početi reagirati na hladniji period.
I jako me zanima da li uopće preko zime rastu?
 
 
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 08:40
Marsha, ja sam isto za probu pincirala jednog starijeg sijanca, koji je zapravo bio poprilicno mrsav. Pozitivno sto se dogodilo je da je uz grancice poceo podebljavati caudex, sad je bas lijepi bucek. Budem postavila kasnije sliku kakva je bio "grancica" pocetkom sezone a kakav je sad.
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 181182183184185 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.