Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mali vrt rajskoga vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mali vrt rajskoga vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2016 u 12:10
Draga moja, ja Angelu obožavam jer toliko puno daje, a stvarno nije osjetljiva ni boležljiva.
Baš si me nasmijala ... ma naravno da to nije pravilo orezivanja nego sam ja s vremenom prilagodila način orezivanja recimo svom ukusu, odnosno što želim od te ruže.
Prvih nekoliko godina sam ju orezivala kao i čajevke (3-5 grana) ali malo više (cca 40 cm). I onda bih kod cvjetanja dobila ovo (iskopala sam neku stariju fotkicu Wink)


Bujno je cvjetala, ali visina cca 80-100 cm. Ja sam željela puno više od te ruže. Željela sam da bude viša, bujnija, "džunglastija". Ovo mi je sličilo više na bujniju floribundu nego na grmoliku ružu.
Više nisam brojala grane koje ostavljam (1 najdeblju i one tanke uvijek uklonim do zemlje), ostavljala sam lijepe, zdrave jednogodišnje grane (naravno ne pregusto) i visinu cca 80 cm. I moja Angela mi je dala ono što sam željela.


U visinu je išla skoro 160 cm, a bujnost takva da se od lista i cvijeta nije vidjela unutrašnjost grma.
Jedino čega sam se pribojavala je hoće li zbog veće gustoće biti osjetljivija na pjegavost (zbog slabijeg prozračivanja grma). Ali nije, sve je bilo ok.

E sad da se vratim na početak i tvoje pitanje je li pregusto ? Teoretski i po knjigama vjerojatno da je, ali sam se uvjerila da ona to može itekako dobro podnijeti. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2016 u 14:59
preredivna ruza tako sto nisam vidjela,,,,smile86
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2016 u 18:43
Vratila sam se malo u rikverc zbog sukulenata koji su ti prekrasni,
a ciklame su savršene!I zimske slike su lijepe,
ali se nadam da ih više neće biti ove god.
Kukurijek je savršen!
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2016 u 19:24
Lijepo objašnjenje za angelu, posadila sam je prošlu jesen i sad razmišljam da ću joj staviti potporanj. Hvala ti smile78
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2016 u 08:19
Prekrasna ruža smile39
Jedva čekam proljetne slikice! Hug
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2016 u 09:12
JosipaNu hvala ti draga moja smile71
miska hvala ti. Evo ciklame tek sada posustaju u cvatnji. smile71
catalpa ne sumnjam da će i tvoje biti divne, ona je jednostavno takva smile71
vilo2 draga, hvala ti na šetnjici smile71














clematis, naručila sam 2, ovaj je ok, a drugi  je na moju žalost bio slomljen (vjerojatno u transportu). Ipak sam ga posadila (korijen i otprilike 5 cm stabljike) , a onaj ostatak sam isto zapiknula. 



potentille  posađene u veći cvijetnjak

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2016 u 18:42
Prekrasne slike! Magnolija ti je predivna, ružice su poprimile svoju savršenu proljetnu boju, a ovaj zeček i jaja su preslatki! Baš si me razveselila slikama! Hug
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 07:03
Hvala ti vilo2 draga
Morat ću u buduće ipak malo više proljeća "donijeti" u svoj vrt.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 08:05
Magnolija je kraljica,naravnoali meni se
najviše sviđa kombinacija ruže,picte,perunike i bršljana na drugoj slici
i sve lijepo dolazi do izražaja ispred betonskog zida
i velikih kamenih oblutaka
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 09:31
rajski predivne slike, sviđa mi se kombinacija biljaka, kamena, malča koju si ti znalački složila, a za klematis ne brini, onaj otrgnuti dio se vjerojatno neće primiti, ali će novi izboji začas krenuti
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 10:15

miska draga hvala ti. Nesvjesno si mi identificirala travicu koju već dugo imam, a nisam znala što je. Jako mi je lijepa, ali je ludo invazivna pa sam ju morala ugurati negdje u kut da se toliko ne širi. Konačno joj znam ime phalaris arundinacea Picta.

Nisa moja hvala ti. Uf, iz tvojih usta u clematisove uši (u stvari noge). Daj Bože da se odluči krenuti.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 16:00
Ugodno sam prošetala tvojim lijepim vrtom, magnolija je krasna, maćuhice jako volim i imam ih u puno boja, tvoja žuta je baš lijepa, clemantis dobro izgleda i vjerujem da će i onaj drugi potjerati i podariti te krasnim cvjetovima. Kako se zovu Clemantisi?
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 19:17
Rajski vrtovi ovo je zbilja raj!!!!!!
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 08:06
hvala ti zvjezdice. I ja jako volim maćuhice, imam žute i bijele, žute su jako lijepe, a bijele katastrofa. Ne znam što im je, kao da su spaljene. Polomljeni clematis je Dr. Ruppel, a onaj drugi Multi blue. smile78

aralija hvala smile78
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 11:29
Prošetala... Hug... sve mi je divno, oštećen clematis će se  začas oporaviti... a saznala sam i ime travice koju imam i ja. Big smile
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 12:10
Prekrasno
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2016 u 09:01
predivne suncane slike....uzitak i nestrpljenje da krenu dani da se radi....smile158
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2016 u 23:11
Upravo sam se vratila sa šetnje Rajskim vrtom...neopisivo lijepo! smile141
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2016 u 01:46
Predivan ti je hostinjak! Inspirirala si me da kupim bar jednu hostu.
Boje si isto super iskombinirala počevši od običnih begonija ( ako su to begonije na slikama šarene u teglama).
Stvarno imaš divan vrt i cvjetnjak:)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 15:00
bugicaza5, hvala ti draga moja. Ne moju veeeliku radost clematis je odlučio živjeti i već je veliki, obožavam ga. smile77
kamelia dobro mi došla i hvala ti. smile78
hvala ti draga JosipaNu. Konačno smo dočekali proljeće i radost buđenja prirode. smile77
aurelia, hvala ti draga na lijepim riječima. smile78
janja-nja-nja, hvala ti na šetnjici i pohvalama. Drago mi je ako ti se nešto sviđa. smile78


Smile prve rascvjetane pelargonije





Smile mahonia ... krcata je pčelama



Smile vinca



Smile prvi cvjetić potentille ... puna je pupova



Smile presličice



Smile ukrasna dunja



Smile kameleon



Smile hosta



Smile moj prirodni suncobran ... jabuka u cvatu



Smile slomljeni, pokidani clematis odlučio se za život. Nisam uopće vjerovala da će potjerati, ali su mi Nisa i bugicaza5 ipak dale nadu. Hvala curke !

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.