Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:44
 Lijepa je ta zvjezdasta magnolija (stella), ali ja i dalje favoriziram onu rozu...pokušat ću jednom i s ovom, ali kad mi uspije na otoku roza...za sad imam jednu koja je ovdje u gradu ( Veprov poklon) i prolistala je, ali nije cvala ( valjda je još mlada)...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:41
Anaida lijepo ti je u vrtu, a kamelija i magnolija su kraljice...ima li novih sličica iz kamenjara jel napreduju biljčice?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 16:55
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Kao i uvijek sve prekrasno kod tebe Anaida. Clap Iz magnolije kao da sija svjetlost, bar tako mi izgleda slika. Ili sam umorna od kopanja danas.
 Što ti se desilo sa krticama? Moje su se primirile, samo su zatrpavale rupe. Ali su mi se osvetile. Na mjesto gdje sam imala dekorativnu koru od drveta svu zemlju su odigle,u prvi mah nisam shvatila što se dogodilo. Danas vidim da je razina zemlje iznad kamenja i da je piljevine više van cvjetnjaka, nego unutra. Možda je cvjetnjak bio na putu kanala i odatle je kopala zemlju za zatrpati rupe, te izdigla cvijetnjakEmbarrassed. One su kod mene počele izlazit van , bar po izmetu mislim da su one. Postoje mamci za van na terasu i po travi. Valjda ih to otjera ili što bude? Njemačka je puna krtičnjaka, izgleda da voli pjesak.Smile
 
Bokic Smrcko - istina je da je magnolija obasjala sliku, bas mi je lijepo ispalo.. Krtice su za sad mirne - jos nisam primjetila neku novu hrpicu zemlje, tako da se nadam da ih je rastjerivač uspio rastjerati... Ali kakvu su mi štetu jesenas napravile, bolje da se ne sjetim... I meni su koru sa tri mjesta potpuno maknule... Lukovice uništile, grmlje nagnule (korijenje).. Strašno. Nadam se da će bar malo mira biti ove godine...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:48
Baš sam jutros u kamenjaru primjetila da neke biljke počinju cvjetati - ali nisam stigla uslikati prije posla, nastojat ću navečer, tako da s vama podijelim radost!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:44
Anaida i njezin MM - vrijedni! Sve pohvale. Stazica mi se jako sviđa!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:37
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

krasne su ti maćuhice, ove na gornjoj slici - jesu li one sasvim male?

 
Draga Otok, da - gornje su mini maćuhice i prekrasno su se oporavile nakon duge zime - cvatu kao da im plaćam Wink za to!! Ove donje su normalne veličine, ali meni je boja predivna - vinsko tamno-crvena...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:55
krasna biljka - magnolija 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 00:13
Ma vraga će biti mirne. Kažu da ih nevalja ubijati , a meni dođe da kupim top i gađam. Baš su zločeste, ali me i nasmiju  kad vidim što rade. A što ćeš priroda bez nas može ,a mi bez nje ne.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 14:49
V jutro sem se rano stala... Kaj bum vam vrtek poslikala i slike tu postala LOLLOL
 
Pa krenimo - pitali ste me da li napreduju biljke u kamenjaru - meni se čini da rastu iz dana u dan...
 
 
 
 
 
 
A ono što me jaaaaako razveselilo jučer - kamelija i rododendron se spremaju cvasti!!! Skoro sam Cry od sreće!! Kamelija mi je malo lošije prošla kroz zimu, listiću su neki posmeđili, neki pali - ali pupoljke ipak ima, mila moja...
 
 
 
 
 
Ko na "vašaru" je šareno u mom središnjem cvjetnom otoku. Svakodnevno nešto novo nikne, nešto procvijeta...
 
 
 
 
Moje "muke po travi" ovdje već svi znaju - krenula je obnova trave, ovo je prvi obnovljeni dio okućnice. Natačkali se jučer zemlje i pijeska i zasadili novu travu... Pa sad samo vode i sunca i neka raste. Ovakva krpanja čekaju nas na još najmanje 4 mjesta. Neka, polako će i to proći, pa će trava biti manje bolna tema svakog mog javljanja.. Iza je mali crnogorični kutak s maćuhicama, a u sredini obnovljenog dijela počinje se žutjeti ljepotica kerija.
 
 
 
 
Evo mog malog drvca koje ovih dana bjelinom zavodi pčele, vrapčeke, pčele, ose i ostale... Ispod njega rastu irisi i onaj, kak se zove, sivi, mislim čistac...
 
 
 
I za danas je to sve... Slikala sam ja još, ali ima dana, postat ću slike u danima koji dolaze.. Meteorolozi u dugoročnoj prognozi vele da će u Međimurju idućih tjedan dana biti + 20, sunčano... Pa kud ćeš ljepšeg Uskrsa!! Pusa svima!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:36
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Radna akcija - kodno ime "Mirisni (a i korisni) kamenjar" ...

Krenulo je ovako -




Opaaaaaa! Tongue Si i ti bila u Pevecu u nabavci? WinkWinkWinkWink

Prekrasno.
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:29

krasne su ti maćuhice, ove na gornjoj slici - jesu li one sasvim male?

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:22
Kao i uvijek sve prekrasno kod tebe Anaida. Clap Iz magnolije kao da sija svjetlost, bar tako mi izgleda slika. Ili sam umorna od kopanja danas.
 Što ti se desilo sa krticama? Moje su se primirile, samo su zatrpavale rupe. Ali su mi se osvetile. Na mjesto gdje sam imala dekorativnu koru od drveta svu zemlju su odigle,u prvi mah nisam shvatila što se dogodilo. Danas vidim da je razina zemlje iznad kamenja i da je piljevine više van cvjetnjaka, nego unutra. Možda je cvjetnjak bio na putu kanala i odatle je kopala zemlju za zatrpati rupe, te izdigla cvijetnjakEmbarrassed. One su kod mene počele izlazit van , bar po izmetu mislim da su one. Postoje mamci za van na terasu i po travi. Valjda ih to otjera ili što bude? Njemačka je puna krtičnjaka, izgleda da voli pjesak.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:16
U prelijepom, prekrasnom sunčanom danu kao što je ovaj darujem vam fotke svojih "cvijet-na-cvijet-na-cvijet" maćuhica koje me pozdravljaju kad dolazim i odlazim na kućnom pragu
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 15:37
Anaida pusa i tebi i tvom vrtu  smile79
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:38
Predivna je ta magnolija,i ja ju već duže mjerkam al mi je za sad malo preskupa i kad ću imati svoj vrt bit će sigurno njegov stanovnik.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 17:39
Pozvana - tako je Smile 
Inače rado odem do vrtnog centra ili na plac ali to popodne sam baš ulovila vremena za sadnju, a nisam stigla nikud dalje u nabavku biljaka, pa sam skoknula do najbližeg mi trgovačkog centra i par sto kunića ostavila tamo.
 
Triša, vidim kod tebe radosne novosti  - crvena ljepotica - nek joj je sa srećom a tebi na radost i veselje!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 11:20
macuhice su ti predivne,moje omiljene boje..smile57
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:00
Mogu zamisliti da magnolija krade poglede. Nisam nikad vidjela ovakvu! Divna je.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 16:59
E baš sam htjela pitati kakva je to bijela magnolija, nekako drugačija, kad vidim frida objasnila. Magnolija ti je baš ukras u tvom vrtu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 20:06
Za sada su nam dovoljne ove predivne maćuhice, ne znam koje su ljepše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.