Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kontesin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kontesin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 104>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 10:14
jučer dovučemo čovjeka da nam vrt prefreza i da proširi cvijetnjake..sredi on vrt i krene po cvijetnjaku,naleti na korjen i ode freza CryConfused a to je bio dio onoga šta sam planirala pff Unhappy

bako,ne znam točno koliko je jorgovan star,ali mislim da ima dosta godina..preko 15 god je sve bilo napušteno hmm..ima dosta Wink još sam ga ja u proljeće razrijedila..mislila sam kako sam ga jako orezala,ali izgleda da nisam baš

a nevinašce mačje samo zirka gdje ja kopuckam pa ona iza mene još malo prerošta LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 10:33
Rasadnik ti je super! Thumbs%20Up
Moram ispraviti navode od prije - mravi ne jedu uši nego ih uzgajaju - oni premještaju uši po biljkama koje im jako odgovaraju (božur nezaobilazno), a jedu nektar koji luče uši - zato ih i uzgajaju.Wink
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:06
Na mom božuru ja ne vidjeh uši, gledala sam jako, jako pažljivo... Karamba, pa kaj tad mravi na pupoljku rade!???
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 15:48
I mislila sam da je jorgovan tako nekako. Ali ima i dobar položaj pa se razvio. Moj izvorni je isto tako star, al je tako stisnut da smo na njega gotovo i zaboravili. Sad čekam Korijenkov da počne rasti...njega smo bolje posadili.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 19:58
Kontesa, pa ti imas pravu malu plantazu sadnica.
Prekrasno!
A, i maca ti je lijepa.
Kod mene se skupe sve mace iz susjedstva, malo naprave i stete, ali sve je to sastavni dio zivota.
Ja imam macka i on ureduje.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 20:02
u tvom velikom vrtu je nešto stisnuto? Wink nadam se da ste ovom novom dali mjesta..ja sad sve gledam gdje ću naći bijeli pa ga ukomponirati u sadnice ovog mog negdje na brijegu

ove perunike moram prorijediti kada ocvatu i nekako ih pomiješati sa svojima,ovo su mamine pred zgradom Smile





ovo sam sjeme šeboja samo ovlaš posijala prije par dana,a vidi ga sad..a ja se gore sa teglicama patim Tongue



fuksija hvala Smile  ma vidiš kako bi čovjer rekao da je dobra i fina,ali zna kako me isprovocirati..počne lovice po phloxu i gleda me kaj ću Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 00:21
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Rasadnik ti je super! Thumbs%20Up
Moram ispraviti navode od prije - mravi ne jedu uši nego ih uzgajaju - oni premještaju uši po biljkama koje im jako odgovaraju (božur nezaobilazno), a jedu nektar koji luče uši - zato ih i uzgajaju.Wink


A uuuu nisam znala, treba biti i zoolog u vrtu. Kod mene je trenutno invazija mrava. Buše rupe di sam sjeme bacila. Znači gdje mravi dola ze  dvije nevolje donose. Kako sam ih vidjela da gacaju po ušima ja mislila mravlja gozba ušimasmile41.
Ja sam kidala zaražena mjesta. Posula pepelim po biljci i neopitroidom.I nestalo uški.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 00:23
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Na mom božuru ja ne vidjeh uši, gledala sam jako, jako pažljivo... Karamba, pa kaj tad mravi na pupoljku rade!???


Anaida, popraši božur, spremaju krevete za uši!
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 00:26
Perunike su prekrasne Kontesica.Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 08:46
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Na mom božuru ja ne vidjeh uši, gledala sam jako, jako pažljivo... Karamba, pa kaj tad mravi na pupoljku rade!???


Anaida, popraši božur, spremaju krevete za uši!

 
CryCryCryNemoj mi reći! Ja kupila božur!Confused Dakle sad neću imati "svrab" samo sa pepelnicom i spireom nego će mi još i božur skupljati "beštije"!
Zovem ja iza 1. maja mog starog znanca da sve pošprica!Angry 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 09:32
Muku mučite sa mravima, ja sam se isto dosta namučila sa snježnom loptom (žganci), bila mi je puna mravi i uši. Imam jedan otrov zove se Ecatin, s njim špricam sve živo (nametnike na bilju), odvratno smrdi ali je jako učinkovit, krepaju u roku odmah.
Kontesa ove perunike su posebne, predivna boja, nježno lila Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 10:15
Dobro je rekla SilveK, mravi ne jedu uši. Oni uši "muzu", tj. škakljaju ih po zatku, a one iz svojih žlijezda ispuštaju mednu rosu ili medljiku. To je slatka tekućina zbog koje i listovi biljaka napadnutih ušima dobiju onu ljepljivu prevlaku. Tu medljiku skupljaju i pčele i prave skupocijeni med - medljikovac.
Pojedine vrste mrava čak odnose uši u svoje odaje i tamo ih hrane lišćem, a za uzvrat dobivaju medljiku. Tako da su uši na neki način njihove krave :)
 
Mravi su samo indikator da je biljka zaražena ušima. A inače su korisni na biljci jer "jedu" druge nametnike, crve, sitne kukce i sve drugo što uspiju ubiti. Treba paziti da se kod špricanja protiv ušiju, ne otruje i previše mrava, budući su korisni kukci.
 
Navodno protiv ušiju pomaže i neki prirodni pripravak od češnjaka (bijelog luka), ali ga nisam do sada isprobao.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:29
Nama se isto svake godine nasele mravci s ušima na javor (mladi), ruže i božur. Ja posipam neopetroid oko biljke na zemlju ili po stablu u doljnjem dijelu tak da se ne penju i ne nose uši gore na mlade listove.
Prošle godine smo špricali cijele biljčice, ali vidjela sam da nema potrebe- zbilja je dovoljno spriječiti prolaz prema gore- tak je ipak manje štetno bi rekla!

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 17:03
Joj meni, male uši i mali mravi toliko nam frkice stvore. A di nam Smrčko sve te smajliće nađe, pa nevjerojatna je... Ovaj s krevetom     mi je Thumbs%20Up
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 10:57
prošla su i ova tri slobodna dana...malo smo skitali,malo se družili sa gostima i malo radili...kiša nikako nije mogla odlučiti hoće li ili neće padati pa je tako i vikend prošao...čim mi izađemo vanm ona padne čim odemo u kuću ona stane LOL
nije ništa spektakularno procvalo,ali smo napravili vrtek i posijali nešto u njega..još fale flanci



lukec treba počupati da se i ta prva gredica složi





u gume ću staviti tikvice da ne zauzimaju mjesto na vrtu



ovaj prošireni cvijetnjak treba dovesti u red



moram vidjeti gdje ću staviti slikice iz vrta perunika...



Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 17:55
Kaj si ono rekla za ove irise???Da su pregusti!!!! Ajde neki višak spremi za mene.Cvijet je tako svijetli baš??
e da,super ti je vrtek,samo radi,bar ne misliš na gluposti kad radiš:wink5::pusa:
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:18
Sve je super, ali mislim da gredice na vrtu ti nisu ravne. Drugi put napni špagu i po njoj ravnaj te crijepove. LOL

Ako me misliš smile108 neće moći!!!! Brzo trčim!!! smile96
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:53
maa vidi ti njih dvije Tongue  jedna me sam na lopatu tjera,a druga vidi u koso pa misli da gredice nisu ravne i hoće da mjernika u vrt vodim LOLLOL
bum spremila koji gomoljček sash Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:36

E ova ti je dobra da vidi nakoso, baš si me nasmijala. LOL
Ajde Andrea zatvori jedno oko i gledaj. A kod mene na pojedinim mjestima zatvori oba oka LOLLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 09:50
kontesaa, i ja isto imam problema sa usima na bozuru ali samo mladom, stari koji imamo (preko tridesetak godina nikad nema mrave na sebi a cvjeta bez problema).
 
One visoke gredice su ti bas super, koje ces povrce rasti?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 104>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.