Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monnin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monnin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 27>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 12:36
Ovo je prewkrasnooooo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 22:52
Monna, jel ti mene zezaš, živiš li ti možda na moru? Pa kako pobogu več cvatu tulipani i magnolija. Ah to Panonsko more. Jeli magnolija bijela, pliz slikaj ju u punom cvatu. Jesi spremna za sadnju, da šaljem zvjezdane?
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 09:26
Kat.rea, sve spremno za sadnju! Već me svrbe prsti smile213
Ne, nisam na moru, već u zap. Slavoniji. Magnolija nije potpuno bijela, ima pinku roza boje, prekrasna je kad se rascvate. Kupila je kod peveca prije 2 god. oni je htjeli baciti, pa je uzela za par kuna...inače je niska rastom i prva me razveseli od grmova. A tulipani, njima valjda odgovara mjesto, pa se požure svake godine.
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 11:23
I mene već dugo svrbe prsti smile213. A vidi ovo vrijeme !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 18:16
Danas me mama  razveselila paketićem, a unutra, između ostalog i ove sjemenke!
 
 
 
.
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 19:39
kaj su to divovske buče
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 21:19
Ova prva trebala bi biti veeelika,a ova drga manja, no vidjet ću kad narastu kolike će biti! (ako narastu Confused)
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 23:25
Opa, draga moja pa ti si meni blizu! Nisam dugo bila na Banovskom, al prije sam se i okupati tamo znala! Pozdravsmile219
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:08
Hejjj macak! Susjedo! smile219
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:21
Je l to ja dobro vidim, ravno iz zemlje raste cvijett... ma nemoj me zezati, takve još nisam vidjela... ludi su
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:29
Tulipani su prekrasni i veliki i ovi mini.
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:46
Originalno poslano od člana monna-1 monna-1 napisao:

Kat.rea, sve spremno za sadnju! Već me svrbe prsti smile213
Ne, nisam na moru, već u zap. Slavoniji.
Znam ja gdje si, zato velim Panonsko more Wink.  OK drugi tjedan šaljem.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 10:50
Baš se rascvala magnolija danas.
 
..
 
 
 
..mini-mini tulipani
 
 
 
..nešto plavo
 
 
 
 
..tratinčice
 
 
 
..prva buba uslikana ove godine
 
 
..tulipani
 
 
 
 
...put u središte tulipana
 
 
 
 
 
...moja Micika odmara poslije ručka
 
 
 
 
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 11:57
Magnolija ti je posebna, naravno i lijepa.
Super su ti slike.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 09:09
Jutros sam prekrila magnoliju tankom vrečicom, sprema se kiša, šteta bi bilo da uništi cvjetove.
  Jučer sam imala posla, sijala u posude sjemenke, i još mi fali posuda, to ću ovaj tjedan nabaviti.
  Pa sam na podlogu divlje ruže koju sam posadila prošle godine, kalemila druge, dvije vrste. Jednu bijelu i jednu crvenu. Ako uspije, bit će interesantna...
  Našla sam i drvenu posudu, manju, okovanu obručima, stajala zaboravljena godinama, u to planiram posaditi jagode kad izbušim rupe uokolo pa je smjestiti negdje u vrt.
  krumpir sam posadila, ne na gredicu, već u manje bure (nisam našla veće, u potrazi sam) koje nema dna, znači rashodovano koje su drugi ionako mislili baciti . Inače, ovo radim već par godina i rezultat je jako dobar. Malo prostora, nemoraš kopati, ni pljeviti, samo dodaješ zemlju i zalijevaš po potrebi, a krumpira ko u priči!
 
  hm, ako se sjetim što sam još kemijala, napisat ću...smile42
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 09:29
Samo da ti se pohvalim da su moji cijepljeni pupovi na ruži skoro svi krenuli. Ne znam što to znači, ali izgledaju žihavno.
Ajde opiši malo to sa krumpirom, molim te.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 09:42
Hoya, vjerojatno će uspjeti! Stavi slike opet da vidim!
što se tiče krumpira u buretu, vrlo jednostavno: uzmeš bačvu, po mogućnosti bez dna, inače dno moraš izbiti jer mora biti "prohodna". Nađeš mjesto u vrtu (ja sadim na sunčani položaj, ipak je to krumpir), ispod okopaš malo da makneš travu  i postaviš bure. U bure nspeš oko 20-30 cm zemlje, gore poredaš krumpir i pokriješ zemljom, zaliješ i čekaš. kad izraste oko 15 cm, opet dodaš zemlje, ovaj put samo da vrhovi krumpira, tj. lišće malo viri izvan površine. I tako ponavljaš postupak dok ne dođeš do vrha bačve. Kada je spreman za berbu, okreneš bačvu, istreseš plodove svoje "muke i rada" i imaš vreću krumpira! Poslije ovog zna se što slijedi! smile50
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 10:30
Monna,koji ti je ovo cvijetak uz narcise,ovaj bijeli?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 10:32
Ova tvoja magnolija je nešto najljepše što sam vidjela.Ma svo cvijeće ti je prekrasno no magnolija mi ga je zasjenila.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 10:39
Hvala na poduci!
Najprije moram vidjeti koja od tri ruže mi je na forumu i čim zatopli slikat ću da se može usporediti! Ako uspije (silno želim) imaš kavu kad se vidimo!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.