Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 21>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 20:03

Baš mi je drago da nije sve propalo i što češ ipak uspijeti uživati u plodovima svoga rada.

 
Nemoj me plašiti prirodom, danas me ta ista priroda zalila onako ko u filmu prosto do.... pa me šokirala snažnom grmljavinom po sunčanom vremenu, tako da ti mene priroda plaši, jer nemožeš ju imati nikako pod kontrolom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 10:31

Ovaj vikend sam isključivo plijevio. Oplijevio sam kamenjar i cvjetne gredice, a najviše vremena sam se zadržao u povrtnjaku.

Iako ga je stukao led, povrtnjak se brzo oporavlja. Gotovo da se ni ne vide ozljede od tuče.
 
Idući vikend idem na more pa mi je ovo udarni tjedan. Treba pripremit vrt za 7 dana "neodržavanja" Tongue. Uspio sam srediti da mi roditelji polijevaju cvijeće u saksijama, a ostalo ću dobro natopit prije odlaska pa neće biti problema. O Lasti će se također oni brinuti.
 
Za kraj evo par friških fotki, da se vidi na što sam "gubio" vrijeme ovaj vikend.
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 10:01
Gogo, prelijepo ti se oporavio vrt, bit će on još bojlji dok se vratiš s ljetovanja!
 Click%20Me!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 13:48
Javi se, mislim da je dosta neaktivnosti!!!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 16:55
Nemam što puno napisat.
 
Rad u vrtu mi se svodi isključivo na polijevanje.
 
Kad bi se pojavio kakav višak novca, znao sam kupit par vreća komposta. Njime sam prekrivao gredice u vrtu.
 
I to je to. Pravi radovi tek počinju. Jesen stiže, dunjo moja...LOL
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 09:10
jedva čekam te radove vidjeti, mene prsti svrbe i ja bih sad već nešto radila, ali netko mi je rekao da pričekam pa .....
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 10:53
Bome se jesen polako prišuljala u ovaj naš kraj. 
 
Shvatio sam da je stigla, kad sam ju neku noć vidio kako se u vidu magle šulja po našim poljima. LOL Ja pomislio da su traktori digli prašinu, al nije, stvarno se spustila magla.
 
Zacrnila je s pticama i žice dalekovoda. Grupiraju se ptičice i čekaju, jer uskoro će vrijeme za polazak. Moraju bit na oprezu. Ne do Bog da koja zaostane ovdje.
Vi'š, nikad mi nije bilo jasno koja od njih odluči da je vrijeme za pokret. Nemaju vođu da izda zapovijed, a svejedno sve krenu u isti tren. Ni jedna ne zaostane za grupom.
Doduše, vidio sam zimus tri rode koje su iz nepoznatog razloga ostale tu. Stisnu se sirote jedna do druge i čeprkaju po polju, ne bi li iz smrznute zemlje iskopale kakvog miša ili voluharicu. Nije baš lijep prizor. Probo im ja bacat meso, al neće jest "mrtvo".
 
Volim jesen. Mirisna je, šarena, bogata i puna ko oko. Sela mirišu na šljivovicu i kuhani paradajz, djeca cijuču po ulici na putu do škole, sve nekako oživi nakon nesnosnih žega i ljetnog drijemeža.
Volim jesen i zbog toga što za šetnji gradom više ne tražim hladovinu, nego hvatam sunčanu stranu ulice. Tongue
 
Draga mi je i zbog toga što mi je tada rođendan. Ustvari, počašćen sam što sam rođen u to godišnje doba.
 
Jedina njezina mana je to što iza nje dolazi zima. A zimu ne podnosim.
Da je nisu nakitili Božićem i Novom godinom, to bi stvarno bilo tri mjeseca beskorisnog trošenja vremena.
 
Ili gledano kroz životni vijek od 80 godina, to je čitavih 20 godina zime. Zamisli! dvadeset godina zime. Sreća da dolazi na "naplatu" u ratama. Smile
Kad tome dodaš da:
- 27 godina prespavamo,
- 3 godine jedemo,
- 2 godine provedemo na WC-u,
- 10 godina provedemo na poslu,
- 10-15 godina kupujemo, ispijamo kave, gledamo TV, svađamo se, forsiramo depresiju,
 
ispada da ti ostaje samo 5-7 godina za vrtlarenje Tongue.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:04
i onda mi ga ti braniš a imam 5-7 godina ???
 
a koliko pred monitorom?
 
moj dragi isto ko ti jedva čeka jesen, zbog boja i svačega, a meni je sad najdivnije godišnje doba obožavam vručinu i vrelinu koja me okružuje, iz nje crpim energiju, mene hladnoća "ubija".
 
nasmijalo me ovo u "ratama" zbilja sva sreća, ko bi je drugačije i podnio.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 09:44

Imam vremena pa rekoh da sastavim popis poslova koje bih morao obaviti u rujnu Tongue:

- Bondeksirat šupu, krug u gornjem vrtu, mostić....
- očistiti povrtnjak
- obrati vinograd
- obići rasadnike da vidim što se nudi od drveća. Ovu jesen planiram posaditi dosta drveća po sistemu: gdje god vidiš zgodno mjesto, tu drvo posadi: LOL
- posaditi što više voća. Probat pronaći neke stare sorte voća.
- Urediti vrt s ružama između povrtnjaka i istočne međe. Prostor je velik 4x15 m. Planiram napraviti vijugavu stazu između nasada ruža, a među ružama posaditi patuljaste jabuke
- posaditi živicu oko stražnjeg vrta, popularno zvanog: seljački dvor
- očistiti gredice od ocvalog cvijeća, raširiti što više komposta po gredicama
- napraviti rešetke na prozorima i vratima vikendice
- napraviti mali okrugli "trg" na ulazu iz budućeg ružičnjaka u glavni vrt
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 14:37
Jel ti treba pomoć???
 
A ti meni pomogni što ti je to Bondeksirat?
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 15:14

Ponovo prebojat Bondex-om, onom rijetkom bojom za drvo.Nije lak boja, više je kao premaz koji se upije u drvo Tongue.

Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 20:25
wow...imas dosta dugacak popis...al ne sumljam da neces jer vrt ti je super sreden
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 20:35
Kod Goge uvijek akcijaClap. Dopada mi se što malčiraš prazne gredice. Na žalost meni jedino ostaje da kradem travu da bi malčirala veće površine.

Jedno pitanje" Di si nabavio sjeme rabarabe?". Jela sam lisnato od rabarabe pa ga sanjamSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 09:29
Sjeme rabarbare postoji na našem tržištu. Često naletim na rabarbaru u trgovačkim centrima, poljoprivrednim apotekama i sl. Ja sam ga kupio, ako se ne varam, u Pevecu....ili čak možda u Konzumu, nisam više siguran.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 09:34
Hvala GogoThumbs%20Up, pogledat ću u poljoprivrednoj. U Konzumu ga nisam našla.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 09:47
Jučer je napokon pala kiša. Prva kiša od početka srpnja do danas.
Nije previše padala, ali sad je bitna svaka kap.
Prognoze kažu da će u drugoj polovici tjedna biti i ozbiljnijih padalina tako da sam izgleda gotov s polijevanjem za ovu godinu.
 
Evo kako je to izgledalo ovo ljeto. U gepek boce s vodom, iza sjedala karnisteri, na sjedalima također boce... Ukupno oko 180 L vode.
 
 
 
Jučer sam, sa zakašnjenjem, prepikirao turski karanfil. Ako bude lijepa jesen još će i stići narasti dovoljno za presađivanje u zemlju. Ako ne stignu, čuvat ću ih na lijepom  i toplom mjestu čitavu zimu.
 
Evo ih: 144 mališana na početku svoje životne avanture; na početku prve i jedine godine života.
Rastite mi sretno moji mališani, rastite i zakitite Zemlju svojom ljepotom.
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 11:43
Vidim da voliš sok od mareliceThumbs%20Up

Rabarbari ni traga ( naučila sam pravi naziv). Bila sam u poljoprivrednoj, čovjek nikad čuo za to pita me je li to maksikirski kelj  . Oboje smo imali upitnike na glavi. Objašnjavala mu " Ma to vam liči na blitvu, kiselo, bolja štrudla od rabarbare nego od jabuke" i ništa. Još kad me upita da to nije neka stočna hrana za svinjesmile39. Moram mu kopirati iz knjige da nabave ako bude moguće. I još mi je preostao Pevec, kad naletim pored njega.

Priča o vodi mi je poznata. Mi smo imali dva bureta po 50-tak litara i hrpa bočica. Radile su se 2-3 ture sa izvora oko 300- 450 lit vode. Nije ni čudo što se MM ljuti na nove biljke. Auto je cijelo ljeto bio mokarEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:00
Ako naletim negdje kupit ću sjeme i poslat ti.
Ako slučajno ni ja ne nađem sjeme onda ti u proljeće pošaljem komad podanka. Iz njega će istjerat nova biljka. Tako se rabarbara najlakše razmnožava.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:06
Netrebaš Gogo, natjerat ću ja njih da ga naruče. Kakva je poljoprivredna, a ne zna ništo je to? Možda mogu poručiti sjeme, a i za ubuduće da ga mogu kupovati. A sutra idem do grada sa kopijom informacija o biljci. Svejedno hvala ti na ponudiWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 09:56
Tražila sam jučer i ja tu "vašu" Rabarbaru za vas dvoje i ništa još uvjek.
 
Daklem koji zvučnici....padaju mi neke zloćeste misli na pamet ali neću o njima....
 
A da li ima šanse da do tvog salaša stigne u skorije vrijeme voda tj. vodovod?  Jer ovako zbilja se navoziš svaki drugi dan.
 
Ej, dok turski klinčići počnu cvasti koliko je to krasnih mirisa u zraku, meni su oni prekrasni ali se kod mene sami rasijavaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.