Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 170171172173174 272>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 09:28
Hej draga, pa zaista prekrasni sukulenti. Ja ih imam duže od tebe, ali vjeruj mi nisu tako lijepil. Ma baš me veseli, što se Rijekom širi zaraza zvana ljubav prema sukulentima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 09:40
Draga Hoya da mi je tvoja energija, ona kolekcija zimnice ti je smile227sukulti, kaktusi sve pet.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 12:31
šta ti je ovo, i ja ga imam, od macak, ne znam da li će cvasti


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 12:58

Ha, sjećaš se Triša koliko sam ti se opirala? Sad vidiš i zašto! Znala sam ja što će biti ako krenem.

Smail, moja energija je u silaznoj putanji. Kad se sjetim koliko sam posla sama mogla napraviti u dvorištu u jednom danu ... Samo nisam sigurna da li više ne mogu ili više neću vući k'o mazga Wink
 
Mari, ne znam ni ja ime. Možda nam objema pomogne smrcko (od nje sam dobila) ili neki drugi poznavaoc.
Ja samo znam da mi predivno pokriva površinu i da sam ga raširila na dobar dio površine koji nije uređen da je ozeleni.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 13:02
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Smail, moja energija je u silaznoj putanji. Kad se sjetim koliko sam posla sama mogla napraviti u dvorištu u jednom danu ... Samo nisam sigurna da li više ne mogu ili više neću vući k'o mazga Wink
 
 
Da se nisi "opustila" nađi svu potrebnu energiju i samo naprijed, radi za sebe a ne za druge.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 13:09
Tija LOL smile176
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 13:50
I nema "voljno" dok ja ne kažem Voljno (jel se to tako i danas u vojsci veli?)
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 14:07
Nije me duže bilo za vrijeme godišnjeg pa sad pokušavam nadoknaditi propušteno. Dakle hoya ti si stvarno neumorna. Neznam čemu bi se prije divila tvojim biljkama ili predivnoj smočnici punoj pravih domaćih proizvoda i još se buniš kako nemaš dovoljno energije a sve viđeno govori upravo suprotno.Tongue

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 14:40
 LOL Tija, kako god da se govori ja sam primla na znanje  LOL
Lana2, došla sam tu da ti pošaljem jedan veeeeliiiikiiii poljubac smile78! Stiglo!
Puno ti hvala!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 17:04
Bergenija, jagoda i lana2 dale su mi posla, slatkog posla! Ah, mi cvjetoljupci!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 19:30
Triša zaraza se proširila po cijeloj lijepoj našoj,a ne samo RijeciTongue
Hoya i ja ću isprobati tvoj recept za pekmezTongue
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 21:39
hoya presladak posao te ceka
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 08:09
Već je Božić?? Darovi stižuuuu Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 09:44
Big%20smileZna se tko će ih dobro udomiti!Big%20smileClap
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 13:15
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Vilmač - snaći ćemo se, duga je zima LOL
 
R. Saro hvala ti na lijepim riječima. Pokušala sam slagati sukulente - izgleda da je ovaj puta bilo uspješno Wink.
 
waterlily, hvala ti!
 
anči, već sam se naučila da pričam, pričam, pa na kraju sama krenem, nešto sklepam bez veze, tek onda on napravi onako kako treba. S godnama čovjek, ako nešto ne može promjeniti - jednostavno ogugla.
 
Proljeće, draga moja, osjetila sam dah proljeća Tongue!
Pekmez radim po starom, starom receptu: 5 kg šljiva (zrelih, prezrelih, ali zdravih) prerežem, očistom od koštica i ostavim u kraju sudopera preko noći da se ocijede. Zakuham ih toliko da se kora odvoji od "mesa" i onda propasiram. U tu smjesu stavim 2 kg šećera i kuham toliko dugo dok pekmez ne ispada iz kaciole (kutljače, hm kako ze ono još zove?). Nesmije curiti nego padati u komadima. Tada dodam 2 čepa ruma i tako toplo ulijevam u teglice.
Čiste teglice složim u tepsiju na mokru krpu (nesmiju se dodirivati) i pomoću lijevka sa većim grlom uljevam postepeno u svaku teglicu da se staklo ne zagrijava prenaglo. Dobro pazim da mi ne kapne ni kap pekmeza na grlo teglice.
Sve stavim u pećnicu na 90°C oko 1 sat da se napravi korica i kad je gotovo izvadim ih van, odmah ih zatvorim i omotam dekom da se postepeno hladi. Drugi, treći dan ih spremam u podrum.
Tako napravljenog imam još od 2006 godine i nikada mi se niti jedna teglica nije pokvarila.
Na isti način radim pekmeze od malina, kupina, breskvi samo su onda količine šećera drugačije.
 
Moji ne žele nikakav kupovni pekmez.
 
 
Draga hoya, hvala ti na receptu.SmileSmileSmile 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 13:42
Kako si ti Hoya vridna, svaka čast Clap, ja sam nabrala smokve, stavila u frižider i jednostavno nisam stigla, trebala sam stavit u ledenicu, tako sam poslije čula, da onda ne izgube na vrijednosti, ovako sve propalo Confused
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 14:44
mali kaktus, gio, Anaida, baka, proljeće, Lantana najveće žege su na kraju, plodovi su u teglicama, sadnice posađene, podrum očišćen i spreman za sukulente. Zaraza je postala epidemija - treba mi puno mjesta.
Danas nisam imala neku navalu na poslu, prosurfala sam stranica i stranica, kakvih "hypertufa" prekraaaaasniiiiih - mislim da ću ove zime nešto od toga pripremiti za moje sukulente!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 15:33
mari, nana je pomogla na identifikaciji: sedum sarmentosum

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:08
Divni su ti pokloni smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 22:19
sedum sarmentosum, to ću zapamtiti, zbog sarmeLOL
a čini mi se da bi on morao i cvasti, ali to vjerojatno u proljeće
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 170171172173174 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.