Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 94>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:38
moje su za sada sve vani i za sada u prilično dobrom stanju....valjda će ovako i ostati ,i to i viseće i zonale

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:49
meni su preživjele muškatle zonale a puzave nisu
 
neznam kave su kod vas cijene ?
 
u mom mjestu zonale su od 9 kn pa navišesmile48
 
a puzave od 5 kn zamislite pa do 8 kn
 
treba mi dosta za moj balkon,a moram još i zemlju kupiti 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
mandy2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandy2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 13:44
moje sadnice se nisu micale ni naprijed , ni natrag , pa sam ih iščupala , kupila u Plodinama po 5 kn nove i posadila malo prije Uskrsa; već su se lijepo primile, dosta su velike, bacaju pupove, koje otkidam i bacam ( tako pročitah da bolje napreduje stabljika), zalijevam 1x tjedno prihranom za cvijetnice
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 15:51
mandy i ja sam kupila kod nas na tržnici po 5 kn i sada sam ih posadila
smile160nisam čula za to da se pupovi otkidaju i bacaju
 
meni je žao ,jedva čekam da procvijetaju
 
objasni nam malo o tvome kidanju pupova ,molim te!
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:33
I ja bacam pupove biljkama kad ih presađujem. Čini mi se logičnim jer biljka kad cvjeta troši puno energije, a sada dok je mala treba ojačati.
Bit će vremena za cvatnju!
Ja im znam i pokidati vrhove kako bi se više razgranale. Do sada sam imala uspjeha.....vidjet ćemo što će biti ove godine!
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 20:12
za kidanje pupova sam čula samo da okinem pup, ako  reznica  muškatla  nema korjen,pa da lakše pusti korjenje,da ne crpi snagu od cvijeta
 
smile100
al nisam čula da kidam pup od muškatla koji ima korijen
 
al dobro probat ču,drage moje
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:07
Pokidala sam jutros pupove,smile43sad čemo vidjeti kakvi če muškatli biti ove godine!
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 20:31
ja im, kad prezimljavaju unutra, ako potjeraju cvijet odmah otrgnem, bez obzira ima korijen ili ne. a svake godine su predivni i jako jako jako bujni.
i još nijednu sadnicu nisam kupio. svi su još od onih koje je baka imala:D
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 20:43
blago tebi lukac,moraš nam otkriti svoje tajne ,molim te!smile58
smile72
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 20:47
anči nema tu nekih osobitih tajni. sad sam ih prošli tjedan presadio i stavio na prozore i balkon. izgledaju tako jadno(da me nekad bilo sram stavljat tegle na prozore), ali već kroz mjesec dana će se pokazat u svom stilu. a jako ih se puno pretrgne zbog vjetra, al samo se nazad upikne i to je to.
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 21:04
Meni se nikada ne odrze zimi i svake godine moram kupiti nove, istina da ih
ostavim vani na buri, a bome ovo leto i puuuuunooooo snijega.

Ove godine za zid vrta sam se odlucila sve bijele, za sada samo 3 kasetice sam napunila, malo po malo  ....


ex rijeka53
mojblog
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 21:41
ni meni se ne održe zimi  Confused
zato se i raspituje toliko
u garaži mi se smrznu a u kuči nemam toliko mjesta za 17 dugačkih tegli
ja sam za balkon kupila crvene
a na prozor sam izmješala crvene i bijele za promjenu
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 22:40
ja ih napikam u 8 dugih tegli pred zimu i na prozore. do proljeća već prekriju cijele prozore, i onda ih lomim kako koje kad ih presađujem. neke na 3 djela neke na 2, a neke ostavim kakve jesu. a bome pola i razdjelim. i sve je opet puno
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 06:36
super ideja
 
al nemam toliko mjesta kada imam puno sobnog cvijeća
to je problemConfused
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
mandy2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandy2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 18:12
Originalno poslano od člana anči39 anči39 napisao:

mandy i ja sam kupila kod nas na tržnici po 5 kn i sada sam ih posadila
nisam čula za to da se pupovi otkidaju i bacaju
 
meni je žao ,jedva čekam da procvijetaju
 
objasni nam malo o tvome kidanju pupova ,molim te!
otkidam cvjetne pupove, oni brzo narastu i biljka troši većinu energije na njih, pa ih zato treba otkidati dok stabljika malo ne stasa; odlučila sam ih prihranjivati jedan put tjedno sa prihranom za cvjetajuće biljke, sve do ljeta, pa ću onda prestati da ne izgore;
inače, baš sam zadovoljna sa ovogodišnjim pelargonijama, da li zbog kiše i blagog vremena ili dobrih sadnica, čini mi se da su ove godine bolje nego ikad do sad, ne samo kod mene već i kod susjeda, lijepo se zelene, kvalitetni i tamni listovi, mirišu onako pravo po điranima (kuc ,kuc o drvo Big%20smile)
tinka moji su kao i tvoji, možda malo veći i bujniji ( ali samo malo)
ove sam godine uzela one male plastične " pitare" za sadnju sadnica ( ne znam kako to bolje objasniti, kao mali rasadnik), pa ću na kraju ljeta uzeti reznice i posaditi ih u to da ih mogu lakše negdje ugurati preko zime, evo ovo :http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-982D0875-8B149B17/lidl_hr/hs.xsl/index_11277.htm
 
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 14:34
..........  moje pelargonije su trebale biti sve bijele, ali ih nisam potle nasla
pa sam uzela sa pupoljicima..... boje ce ovo leto biti .......... iznenadenje 
 
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 10:25

kako iznenađenje bude bojom, neka bude i stasom, sretno Thumbs%20Up

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
amy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 11:19
Pozdrav djevojke, vidim da ste već uvelike aktivne, ja ove godine imam svoje sadnice, bile su mi prekrasne, bujne, pune pupoljaka, dok nije došao jedan vjetar pa drugi, polomio sve što se polomiti dade, što je više od polovice biljčica koje sad izgledaju jadno, ali su pune mladica iz djela koji je ostao, pa ću još morati pričekati da vidim koje sam sve boje zapelcala jesenas. Prvi sam puta sama pelcala i mislim da ću sada svake godine tako. Lani sam potrošila cijelo bogatstvo na sadnice, zemlju... i sred ljeta su mi se počele sušiti, pokušati ću poslikati terasu pa vam stavim fotku, da vidite šarenila..., uživam među njima piti kavu!
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 15:02
.... kazu da se pelargonije jako brzo oporave tako da cim ti procvjetaju stavi nam slikice... 
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 17:45
amy, isti slučaj i kod mene svake godine. no sve što polomi ja natrag u zemlju i za mjesec, dva eto čuda
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.