Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zelena avantura by desert rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zelena avantura by desert rose

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 22>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 15:57
Lijepo si ti to nama pokazala i još za kraj nas obradovala sa žutim cvjetićima
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 07:23
Samo da te utjesim ili rastuzim da je i moj cesnjak jednako zut, luk , cenjak vole susu i bolje izdrze susu nego ovoliko vlage...
A cini mi se da ce biti losa sezona za sve povrce :-/
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 18:11
Originalno poslano od člana @kaktus @kaktus napisao:

Lijepo si ti to nama pokazala i još za kraj nas obradovala sa žutim cvjetićima

Hvala ti kaktusiću, na žalost ove sezone imam jako malo za pokazati u odnosu na prošlu. Ne smijem listati stranice ove teme od početka jer me hvata muka kako je dobro krenulo lani a ove godine skroz jadno. Kakve sam flance paradajza imala u lipnju... ove mi godine takvi neće biti u kolovozu...Cry
No, sve su to čari bavljenja povrtlarstvom, kakve god bile treba ih znati i moći prihvatiti...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 18:18
ova godina je skroz cudna I bas je prava avantura izvuci nesto iz vrta - sve ti se dobro drzi,  bit ces ti na kraju zadovoljna I ovom godinom.
 
naravno da moram izdvojiti odlicnu slicicu narcisa
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 18:20
Originalno poslano od člana huskybucka huskybucka napisao:

Samo da te utjesim ili rastuzim da je i moj cesnjak jednako zut, luk , cenjak vole susu i bolje izdrze susu nego ovoliko vlage...
A cini mi se da ce biti losa sezona za sve povrce :-/

Bucka draga, lako za moju malu gredicu češnjaka, a kada se sjetim tvoje njivetine, e to je već nešto za čime treba žaliti. Ipak se nekako potajno nadam da nije sve izgubljeno. Žutio je on meni i lani, doduše ne tako rano no svejedno sam imala zadovoljavajući urod. Ipak koristim samo peletirano gnojivo kada je do stajskoga teško doći a zemlja je lagana za obrađivati ali nije osobito plodna. Zanimljivo je da mi salata koju sam posijala između njega lijepo napreduje s obzirom na uvjete, ljepše nego  ona koja je sama na gredici. Luk sam možda i obranila od lukove muhe ali ga je potukao led tako da je i on upitan. Između luka raste mrkva i njoj izgleda odgovara društvo. Ah, kako bude - biti će. Ermm
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 18:29
klaudija drago mi je da ti se sviđaju narcise, eto kod mene cvatu kada su već svima odcvjetale LOL jer sam ih sadila u proljeće i stvarno nisam očekivala da će imati cvijet, listova je jako malo. Imam ja još poneki cvijetak u povrtnjaku pa ću te nadam se opet lijepo iznenaditi. Tako si malo uljepšam povrtnjak, privučem u njega poneku pčelicu više, a i moju temu će radije posjećivati cvjetne prijateljice (a ne samo povrtne) Big smile!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 09:34
Ah da...gledam kroz prozor taj svoj jadan cesnjak i nadam se, jedino mi to preostaje, nadati se...
Nisam tretirala protiv muhe niti nista protiv bolesti prakticki, tako da mi je rizik ogroman...
A uz ovoliko kise sve bolesti luka caruju-plamenjaca, hrda, trulez..
Tako da ovo definitivno nije godina luka...
Imat cu ili malo zdravog netretiranog luka ili necu imati nista, a sve mi se cini ono drugo..
Do prije godinu dana bilo mi je svejedno kakvo je vrijeme vani ali od kad se sama zrtvujem za vrt, brine me vrijeme i sve nepogode koje su pogodile nasu Slavoniju a i susjednu nam drzavu...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 10:16
Vrijednice jedna, vrt ti je odličan bez obzira na kišu i hladnoću. Kiša jednako deprimira i ljude i biljke,  ali ovi narcisi na kraju su uljepšali sve. Baš su ti super ovako u ovo doba kad ih više nema. Šaljem ti veliki pozdrav. smile79
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 19:13
Buckica, Hug ne znam kako bih te mogla utješiti, ipak nemoj gubiti nadu, ima još vremena do vađenja češnjaka, a to znači i vremena za oporavak. Naravno da će biti teško postići ono što je bilo lani ali da ova sezona prođe i bez nekog značajnijeg uroda, pa da imaš samo za sjeme za predstojeću jesen - i to je nešto. Opet nije baš sve izgubljeno i kolo se i dalje okreće. Heart


Karli, Hug uvijek mi je drago kada navratiš! Ma, vrt mi nije niti sjena lanjskoga ali tu ja ne mogu ništa. Slikala sam samo najbolje a ostalo je... no, nema tuge! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 17:09
Malčirane mahune, nedostaje im prave topline.

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 17:13
Blitvu je malo izbušio neki nestašan kukac pa sam je posula pepelom i sada je bolje...

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 17:17
Grašak (obje vrste) mi je za sada najuspješniji. Ako bude ploda koliko ima cvijeta, trebala bi biti dobra berba.

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 17:32
Tikvica napreduje puževim korakom.

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 17:38
Cvijet boba za mene je novost jer ga prvi put uzgajam.

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 17:43
Malo se zasladite, muku mučim sa pticama, po principu - tko prvi, njemu jagoda!

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 18:16
Šumske još nisu sasvim zrele... no, na dohvat ruke su, pa ću čekati...

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 18:23
Iako nije moj uzgoj, volim je svojatati. Rijetko koji grm je tako jednostavan, raste posvuda a ima tako divan miris... Prva tura sirupa je napravljena, druga se radi. Nema boljeg ljetnog pića.

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 18:38

Ako ste umorni, žedni, slobodno sjednite i odmorite - sok od bazge stiže! smile198
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 13:38
Evo mene, umorne i žedne... jako prija hladan sokić od bazge! Big smile
Da se kratko osvrnem na tikvice, i moje isto tako napreduju, nikako da dočekam da porastu, a kamoli da dobiju cvijet... a plod??? Valjda bude u osmom mjesecu...smile187Nikako nisam zadovoljna, ali što ćeš, takva je sezona...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 10:59
bugice, evo nešto se ipak događa - a kada krenu onda su nezaustavljive! LOL

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.