Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:11
jAA jedva čekam proljeće,mada mi i ovi snijeg nije   loš,bar se malo klizim! ....Jedva čekam prvu sjetvu!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:11
posto je jako fino godilo suho vrijeme paradajzima ove godine,da li je kod vas bio prerodio nego proslih ljeta? kod mojih i mene jest nismo ga ostali zeljni sto se prije znalo desiti recimo manji urod ili plemenjaca ga na polovini sezone dotuce
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:12
cure moje..poslužite se malo ajvarom, upravo ga mljackam(sam da mi ne mljacne na tastaturu, ima da se potućem sa mmLOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:13
mmmmmmm, kuhana kisela repa, žganci i tek malo vrhnja....
joj, sad sam gladna!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:13
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:





cure moje..poslužite se malo ajvarom, upravo ga mljackam(sam da mi ne mljacne na tastaturu, ima da se potućem sa mm[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />[IMG]http://www.freewebsite-service.com/images/uploaded/blogsize/4c8e0af3e81d613092010.gif" />
Hhahahahahh,ajvar?Kod mene je se davno pojeo!!!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:14
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

posto je jako fino godilo suho vrijeme paradajzima ove godine,da li je kod vas bio prerodio nego proslih ljeta? kod mojih i mene jest nismo ga ostali zeljni sto se prije znalo desiti recimo manji urod ili plemenjaca ga na polovini sezone dotuce [IMG]smileys/smiley13.gif" align="middle" />
Kod mene je ova godina bila katastrofa,nisam ubrao 10 plodova,suša,tuča,mraz su učinili svoje!!aLI na greškama se učim,nikada sijati rajčice u veljači!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:15
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

posto je jako fino godilo suho vrijeme paradajzima ove godine,da li je kod vas bio prerodio nego proslih ljeta? kod mojih i mene jest nismo ga ostali zeljni sto se prije znalo desiti recimo manji urod ili plemenjaca ga na polovini sezone dotuce
 
..dokazano da rajčice netreba stalno zaljevati, da su tad ukusnije i nemaju toliko vode u sebi, ja po američkim studijama i sa njihovim forumom se dopisujem i vršim razmjenu, govore da je to najbolji način da se dobije ukusna rajčica, jednom tjedno obilno zaliti, jer ona svojim korijenom ide duboko u zemlju i nalazi potrebne minerale, a isto to mi je rekla i godpođa Trudi koja se baviuzgojem staruh sorti i ima preko 1000 sorti.meni je pred kraj  plamenjača napala u pola zrenja rajčice koje sam morala počupati, sve i ode jedno 30kila u vatru.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:15
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:


Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

tacno da krastavcima nema spasa ako se nije zalijevalo dan-noc na onom urnebesu od temperature.moji se dobro brinuli mislim roditelji pa ih bacali koliko je bilo previse,evo ja se sladim ukisaljenih.
viz.tu repu isto imaju moji,kako je kiselis ?

 
..klasika..naribam slažem red repe, biber u zrnu, lovor list i ovlaš posolim i tako redom, ostavim dva dana da odstoji pa osijedim sok koji se nakupio i stavim poklopac, jer ako ostane sok onda nastaje vrenje i kipi iz staklenke, ovu godinu sam kiselila u onim največim flašama jer sam kacu uzurpirala turšijom[IMG]smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />



tursija de me podsjeti sta je to? ko da se kod nas za tursiju mislilo na sarenu salatu ili sta ?
patimo za paradajzom,ali svako vrijeme ima svoju salatu,sad trenunto mislim da je korisnije jesti ukisaljeni kupus i piti raso od kupusa.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:15
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

mmmmmmm, kuhana kisela repa, žganci i tek malo vrhnja....
joj, sad sam gladna!
Ja sam danas   pravio lasanje!OFFF,nabit ću si 100 kg!!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:17
uuups. desio se težak lapsuspardonćek, gle kak trepčemWink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:17
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

posto je jako fino godilo suho vrijeme paradajzima ove godine,da li je kod vas bio prerodio nego proslih ljeta? kod mojih i mene jest nismo ga ostali zeljni sto se prije znalo desiti recimo manji urod ili plemenjaca ga na polovini sezone dotuce [IMG]smileys/smiley13.gif" align="middle" />
Kod mene je ova godina bila katastrofa,nisam ubrao 10 plodova,suša,tuča,mraz su učinili svoje!!aLI na greškama se učim,nikada sijati rajčice u veljači!

haj Fiki pa misa mu kod tebe prava katasrtofa od vrta prati nas sljedece sezone ako Bog da pa imadnes i ti ko mi
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:19
Pustplov, turšija..kiseliš papriku, krastavce, feferone  karfijol, mrkvu, šampinjone sve zajedno u kaci, ja samo prvo troje uz dodatak jabuka, nevolim ostalo da se miješa ..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:20
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:



Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

posto je jako fino godilo suho vrijeme paradajzima ove godine,da li je kod vas bio prerodio nego proslih ljeta? kod mojih i mene jest nismo ga ostali zeljni sto se prije znalo desiti recimo manji urod ili plemenjaca ga na polovini sezone dotuce [IMG]smileys/smiley13.gif" align="middle" />

 
..dokazano da rajčice netreba stalno zaljevati, da su tad ukusnije i nemaju toliko vode u sebi, ja po američkim studijama i sa njihovim forumom se dopisujem i vršim razmjenu, govore da je to najbolji način da se dobije ukusna rajčica, jednom tjedno obilno zaliti, jer ona svojim korijenom ide duboko u zemlju i nalazi potrebne minerale, a isto to mi je rekla i godpođa Trudi koja se baviuzgojem staruh sorti i ima preko 1000 sorti.meni je pred kraj  plamenjača napala u pola zrenja rajčice koje sam morala počupati, sve i ode jedno 30kila u vatru.






da znam i ja za to i tako radim pa moji plodovi iako nius bili krupni kao kod mojih su bili ljepsi 10 x, moji to nisu dlai priznati jer moj otac svaki drugi dan obilno zalije i osjeti se veliki udio vode u plodu.
ajvar moji su to ured pojeli,ali ima jos jer sam ja dan-noc lomila ruke da bude sto duze zimus
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:21
haj Fiki pa misa mu kod tebe prava katasrtofa od vrta [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> prati nas sljedece sezone ako Bog da pa imadnes i ti ko mi [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [/QUOTE]
Ova godina mi je bila najlošija,pretprošla godina,prošla... su mi bile extra,ove godine je sve podbacilo! [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:25
..kod mene je puno propalo..al zahvalna sam i na ovom što je ostalo..jedino mi žao muke i truda kojeg sam uložila, najtužnije je što nisam imala nita graha, mi volimo mladi grah zamrznuti pa zimi se sladiti.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:27
Ova godina nam je svima bila teška...Što bi onda rekao Fiki da si na mom mjestu,oko 150 stabljika paradajza sveukupne dužine oko 80-100m, ali ne da je to sve nego i ostalo oko 40m dužine ,posijanih malih zimskih krastavaca, 150-200m posijanog niskog graha,a o krumpiru da i ne govorim, jer stvarnu dužinu im ne znam, samo znam da krumpira jako puno sadimo, redovito oko 8-9 dugačkih redova...da si malo virnuo na početak mog vrta, vidio bi čime se ja bavim....ove godine kao da nisam ama baš ništa radila....ničega nije bilo ni upola koliko je toga trebalo biti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:27
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:





..kod mene je puno propalo..al zahvalna sam i na ovom što je ostalo..jedino mi žao muke i truda kojeg sam uložila, najtužnije je što nisam imala nita graha, mi volimo mladi grah zamrznuti pa zimi se sladiti.
Kod mene graha na pretek ,slani grah me nije   oduševio!Bob je ispunio moja iščekivanja!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:29
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ova godina nam je svima bila teška...Što bi onda rekao Fiki da si na mom mjestu,oko 150 stabljika paradajza sveukupne dužine oko 80-100m, ali ne da je to sve nego i ostalo oko 40m dužine ,posijanih malih zimskih krastavaca, 150-200m posijanog niskog graha,a o krumpiru da i ne govorim, jer stvarnu dužinu im ne znam, samo znam da krumpira jako puno sadimo, redovito oko 8-9 dugačkih redova...da si malo virnuo na početak mog vrta, vidio bi čime se ja bavim....ove godine kao da nisam ama baš ništa radila....ničega nije bilo ni upola koliko je toga trebalo biti! [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley18.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley21.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley21.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley21.gif" align="middle" />
Slično stanje i u mene,izuzet graha,sa posebnom tehnikom obrađivana!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:29
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:





..kod mene je puno propalo..al zahvalna sam i na ovom što je ostalo..jedino mi žao muke i truda kojeg sam uložila, najtužnije je što nisam imala nita graha, mi volimo mladi grah zamrznuti pa zimi se sladiti.
Kod mene graha na pretek ,slani grah me nije   oduševio!Bob je ispunio moja iščekivanja!
..pošalji koji kilo graha i boba...to mi jaaaako fali,,,šmrc..bob je moj favorit...mm voli grah..Smile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:31
Wiz isto je s mladim grahom i kod mene. Volim natrpati punu škrinju mladog graha, nek ga ima,iako nije da ga baš volimo prečesto jesti. Ove godine jedva da sam uhvatila nešto za sjeme...A još ću morati upecati onaj debeli crveni grah dok ga bude u Kauflandu...Taj nam je zakon,prefin je kao kuhano kestenje....Posijala sam ga i niknuo je....no urod je bio ravan nuli...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.