Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 21:34
stvarno si vrijedna i lijepo si uredila vrt.
Mravi - njih sam se jedino uspjela riješiti Biokilom. On mi se pokazao najboljim može se tretirati iljka, a i stvar ili pod ili što hoćeš Kad našpricaš 4 tjedna djeluje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 22:52
Vidim da te muče mravi i uši koje uzgajaju. Imala sam i ja taj problem, a riješila sam ga po Medinom receptu. Kupila sam ulje eukaliptusa (za lijek, a ne za aroma lampicu), stavila u pola litre vode i dodala malo deterđenta za suđe. Pošpricala i nakon dva dana oprala čistom vodom. Nestale su i uši i mravi.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 23:21

Belice, tek sam sad vidjela da si nam bila u posjeti. Zahvaljujem na komentaru. Točno je da sam se naradila, ali nisam stalno bila sama, došli su mi pomoći jedan veliki i jedan mali mravek. Nadam se da si se dobro odmorila i nauživala mora za sebe i za mene. Je li more još uvijek slano? LOL

Natalija, ona tvoja majčina dušica mi je, nažalost, uvenula. Kasnije sam kupila pet grmića, ali oni ne pužu, tj. nisu do sada još puzali. Čini mi se da majčinoj dušici ne paše ova glinasta zemlja, ipak je ona za kamenjar. Osim toga, bojim se da će je snijeg zimi uništiti. Baš ću vidjeti, pa ako preživi, ide uz ogradu sa zadatkom da se spušta! A kad skupim sjeme lavatere, paketić je rezerviran za tebe!

Mari, je li kako su lijepe! One su mi otkriće jer nisam imala pojma da uopće postoje (čitaj: moja ih baka nije imala u vrtu). A sada, zahvaljujući dragim forumašicama, imam priliku uzgajati čak dvije vrste.

Moon, Biokill imam doma jer mi i ovdje stvaraju probleme, naselili su se u zid pa svako malo istrče i razmile se po stanu.

Anabistrica, svaki savjet zlata vrijedi. Hvala ti, pokušat ću i to. Danas sam čula da mravi bježe od listova rajčice. Treba napraviti „juhu“ od listova rajčice slično kao od gaveza ili koprive pa time politi mravinjak. Samo mi je problem to što ne uzgajam rajčicu pa nemam listova. Možda će mi ipak biti lakše naći eukaliptusovo ulje. LOL

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 23:26
Majčinoj dušici ne smeta glinena zemlja, kod mene lijepo raste u glini, a niti snijeg joj neće naškoditi. Samo je malo ošišaj prije zime pa se budeš druge godine iznenadila kad se razraste.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 00:19
Bila sam danas opet u vrtu i nisam vidjela ni jednog velikog mrava iz kolonije protiv koje sam se borila. Jučer je još tu i tamo pokoji bezglavo tumarao ispod borova, a danas nema ni jednog! Možda su se samo sakrili zbog velike vrućine.

Da vas još malo davim sa slikama. Okopala sam ružice.


Počele su cvjetati lijepe kate.






Vrućina i neredovito zalijevanje naškodilo je listovima hoste, ali ona ipak pušta cvijet.


U jezercu samo jedan cvijet lopoča. Izgleda da ni njima ova vrućina ne paše.


Ali zato paše gazanijama i kuglastom šćiru.






Ovaj cvjetić otvoren je samo ujutro i to vrlo kratko vrijeme. Zna li netko kako se zove?


Ovako izgleda kad se zatvori.


Je li ovo različak?


A što je ovo?


Kad maknem korov evo što ostaje: praznina! Tu će dogodine biti turski karanfili.


A za ovu prazninu čekam ideje mojih mraveka.


Na kraju, evo kako sam ukrasnom slaku dala počasno mjesto u vrtu - za sada. U pripremi je još nešto atraktivnije, no to ćemo malo pričekati.



Toliko za danas. S obzirom na to da do ponedjeljka više nema zalijevanja (potrošila sam svu kišnicu iz spremnika, a subotom i nedjeljom mi nema tko otvoriti školu da spojim crijevo na vodovod), bojim se da će biti žrtava. Pa nek onda bar ovdje ostanu zabilježeni cvjetići u svom punom sjaju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 00:24
Anabistrica, sad si me razveselila! A već sam se pozdravila s njom! Hvala ti!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 00:53
Gospođo učiteljice, evo ja digla dva prsta da vam se javim, može ? Hvala !
Draga Andina, mi svi imamo svoje, neko veće ili ljepše, netko nekakve vrtove oli ti dvorišta, ali ovo što ti imaš je jedinstveno ! Cijeli tvoj projekat pratim već dugo,( nedavno sam se tek registrirala) i zadivljuje me tvoj entuzijazam, rad s djecom, od sveg srca ti želim da nastaviš dalje i da još puno generacija dječice rade i uživaju u tom projektu. Pozdrav tebi i tvojoj ekipi !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 01:19

@Andina, ostavlaš me bez riječi!smile141

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 10:45
Glikice, sjedni - imaš 5! Smile
Znaš što, zahvaljujući ovom forumu, sve više se osjećam vrtlaricom, a sve manje učiteljicom! LOL Hvala na dobrim željama!

Bebolina, smile78!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 11:01
Draga Andina,cvijeće ti je prekrasno i sav tvoj trud i trud dječice se isplačuje...ali to je tek početak.Sve vas skupa čeka još puno prekrasnih cveteka.Stoga palčevi su gore i neka je samo osmjeh na vašim licima Bude li žrtava,napravit će se mjesta za novo cvijeće.Samo naprijed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 14:47
Teice, uvijek si tako puna pozitive! Hvala ti!
Btw, one tvoje ljiljane sam posadila u vrt. Prolistali su, ali su im klinci nepažnjom slomili izbojke. Lukovice su i dalje u zemlji. Što misliš, hoće li preživjeti? Trebamo li lukovice najesen izvaditi iz vrta i staviti na prezmiljavanje kao prošle godine?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:09
Nema na čemu,draga Andina,imam razloga biti puna pozitive uz tako divne ljude Što se ljiljana tiče,zavisi koliko su hrane nakupili tijekom ove sezone,odnosno sad sve zavisi koliko su čvrsti.Ja bi ti preporučila da ih izvadiš iz vrta još ove sezone jer ne znam koliko su lukovice velike.Kad ih budeš vadila iz zemlje i stavljala u posude budeš vidla kolike su i u kakvom su stanju ali mislim da ima nade za njih Ukoliko ne bude ništa od njih,ja vam šalješ druge
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 03:46
Danas započinjem jednom panoramskom sličicom - tek toliko da dokumentiram ovo sušno razdoblje i da vidite u kakvom se kraju nalazi škola.


Nakon tjedan dana neodlaska u vrt (baka-servis na djelu Wink), danas sam uhvatila vremena skoknuti u pomoć žednim biljčicama. Htjela sam postaviti slike onih koje pate na ovoj suši, ali mislim da ste se toga i doma  nagledali pa radije stavljam ono što cvjeta i napreduje.

Procvali močvarci (sijali ih mraveki negdje u veljači) - jedan ovakav...


... i jedan ovakav:


Hosta pod borovima se razbahatila cvjetovima unatoč tome što je dobila po repu (zanimljivo, ona veća u sjenovitom dijelu ni ne pokušava cvjetati).


Pustinjska ruža je sve bujnija i ljepša.


Lijepe kate su mi baš lijepe.


Rudbekije i cinije se ne daju omesti u cvatnji.


Božje drvce (Artemisia abrotanum) također odolijeva suši, a iza njega su dvije mlječike (Euphorbia marginata) - sijane i presađene isti dan - lijeva napreduje luđački, a desna je sva kržljava.


I tako se, zahvaljujući mojem nepoznavanju mladih biljčica, na "starinskoj" gredici našla pijetlova krijesta (Celosia argentea var. Cristata). Embarrassed


Završit ću slikom rascvjetanih vrtnih hibiskusa i jednog malog bakinog pomoćnika koji ih je obavezno morao pomirisati (pomiriši on nekoliko puta dnevno i moje dracene, ali ovo mu se više sviđa)LOL.



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 06:40
evo mene u šetnji tvojim školskim vrtom, i sve tako gledam kako ipak unatoč suši i svemu sve ipak lijepo napreduje i cvate, i kako ću te opet pohvaliti, kad onda na kraju nabasam na ovaj slatki bakin cvijetić s kapicom.... i sad je gotovo jer me taj cvijetić očarao ! Heart preslatki maleni vrtni patuljčić.
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 06:59
cvijeće vam se super drži, lipe kate su stvarno zaslužile to ime,
ali ovaj slatkiš na zadnjoj slici je neodoljiv smile71

p.s. mislim da je onaj plavi cvijetak crnjuša - nigella

Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 07:19
Super ti cvijeće trpi ovo sušnu ljeto. Bakin cvjetak ipak je najljepšiTongue
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 09:57
Svaka čast draga Andina smile211 puno truda i volje ali isplati se, kad cvijeteki procvatu sve se zaboravi smile78
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 10:07
smile57Bravo Andina!Clappatuljak jedinstvenClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 20:48
Belica, Natalija, Dijana, Ksan, Belina - drago mi je da ste navratile.
Natalija, i mislila sam da bi to mogla biti crnjuša, no sjeme sam kupila kao različak (naručila na aukcije.hr). Confused Eto , ni tu čovjek ne može biti siguran što kupuje. Hvala ti na identifikaciji.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 21:59
Bravo za cvijeće, lijepo se bori sa sušom! Močvarci su prelijepi, onaj čisto bijeli posebno...
A bakin pomoćnik je presladak! Baš je kao vrtni patuljak među hibiskusima... Njemu poseban pozdrav!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.