Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 32>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 21:36
he, uopce ne izgledaju kao lamerei, dobri su. Ramosum inace znaci razgranat, kad bi trebali krenuti u tom smjeru?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 14:14

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ramosum inace znaci razgranat, kad bi trebali krenuti u tom smjeru?
Pogledaj ovdje. Koja je to visina na kojoj se počinje granati ? možda na pola metra ?

Pachypodium baronii windsorii, kod mene je dobivao puno vode preko ljeta. Preko zime ću zalijevanje dramatično smanjiti ali još uvijek nastaviti povremeno zalijevati, slično kao i adeniume ponovno u zavisnosti od sunca.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 16:23
Super je Pinus ja sam dobila jednog malog gaeyia
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 16:57
Šta ja ne dobijem kvragu?

Ja danas kupio mali lamerei, hehe.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 09:21
Pachypodium namaqanum

Miss M. , mememe, držim palčeve za vaše pahiće , da vam lijepo izrastu.
Miss M. jednom smo diskutirali o obliku lišća kad namaquanuma. Ravno ili kovrčavo ? Sada vidim da uvjeti u kojima rastu odrede oblik lišća. Na direktnom suncu se lišće kod mojih namaqanuma skovrća a boja postane više sivo zelena, u svijetloj sjeni se lišće otvori, izravna a lišće postane zelenije.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 12:06
Moj jedan ima kovrčavo jedan ravno pa ga sad znaj pošto su zimorastuči teško da će vidjet previše sunca iako su i moji već prije krenuli s lišćem.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 21:29
Danas sam na poklon od meni drage osobe Embarrasseddobila velikog dečka. Taj ima negdje oko 10 godina, samo što nije njegovan kako bi trebalo, no sad je na meni redTongue

Visok je oko jednog metraLOL a listovi su mu ....

Sutra seli u novu teglicu i odgovarajući supstrat
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 21:52
Ajme majko
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 21:54
woow koliki je
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 22:29
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ajme majko
HahahahahaLOL mrga od formataTongue
Šta misliš kakav bi bio da je bar jednom godišnje dobio prihranu? Vode je dobivao tek kad bi lišće počelo padati, a presađivan je svakih nekoliko godina kad bi trebao veću vazu jer je u maloj postajao nestabilan. Pouzdano znam da je prošlog ljeta proveo dva mjeseca u zatvorenom prostoru, bez kapi vode i preživjeo. Tongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 09:55


@bebolina držim palčeve da ti uspije dovesti ovog zanemarenog velikana u red. Po izgledu stabla izgleda da je više od polovice svog života rastao u za njega nepovoljnim uvjetima.

Da napišem par riječi kako ja radim. Pahipodie tretiram isto kao i adeniume: Supstrat anorganski, dobro dreniran, hranom bogat (stari odležani kompost), steriliziran. Što više direktnog sunca, vode obilno preko ljeta, preko zime malo u prosjeku svakih 7 – 10 dana, ponovno u zavisnosti od sunca. Prilikom zalijevanja okrenem teglu za četvrtinu kruga uvijek u istom smjeru. Na taj način ne dozvolim pahiću da raste prema svijetlu. Ako mi se pahići svejedno iskrive, a neki mi i pobjegnu koliko god pazim, preko ljeta ih okrenem kontra sunca. Sunce ih izravna. Pahići su zeljaste biljke.

Ovako moj „nizozemac“ proživljava svoj zimski period. Visok je sa teglom oko 1m. Kod mene je sada treću zimu. Izgubio je i nešto lišća od kada sam ga unio u kuću.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 10:55
@Pinus, hvala na uputamaThumbs%20Up
Upravo se spremam presadit ga u sterilan supstrat. Do sada je rastao u obićnoj zemlji za cvijeće, koje je već siva koliko je istrošena, a koliko je ta zemlja suha....bolje da ne tipkam. Sunca i svjetlosti mu kod mene sigurno neće nedostajati, baš kao što ne nedostaje ni adeniumima.
Potrudit ću se da i moj bude uzoran dečko..... baš kao i tvojTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 21:27

Nakon presađivanja šepurenje na suncuWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 21:39
Lijepe dečke imate,možda i moj malecki za koju godinu tako naraste.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 17:49
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Lijepe dečke imate,možda i moj malecki za koju godinu tako naraste.
Ovaj je proljetos bio manji od tvog, sav nikakav, kupljen na akciji za jednu kunu, a gle ga sad....

Ne sumnjam da će tvoj biti još bujniji od ovog, iduće godine u ovo vrijemeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 19:16
Moje malo , ali slatko zadovoljstvo ( imam ga od proljetos tek)




...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 19:53
Glikice, daj mu malo više vodice. On je bodljikavac, ali spada u zeljaste biljke
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:21
Ma i pivo ću mu dati ako treba, nije frka.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 13:06

Pachypodium densiflorum albiflorum ( aff. Eburneum ? ) Ne možemo sa njime na otvoreno ali za tegle su pahići krasne biljke. Ovo je moj favorit. Kod mene je oko godinu dana. Kupljen je kod Plapp-a prošle godine. Prošlu godinu je odbacio lišče u ovo doba godine. Izgleda da je ova jesen toplija. Kod mene proživljava zimu na prozorskoj polici negrijane sobe. Malo vode dobi svaka dva tjedna i drugo ništa.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 19:56
Odličan je Pinus! znači taj bi trebao imati bijeli cvijet umjesto žutog? Kako ovogodišnji sijanci zasad?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.