Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 28>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 18:42
prekrasno cvita.....uguglaj Kalanhoe Laciniata i odma na googl se vidi prekrasannnnnnn cvit
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 22:50
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

moja Kalanchoe uniflora coral bells cvitala je neumorno.....u zadnjih misec dana ostala je skoro bez ijednog lista.....što sad sa njom???....moon , u kakvom je tvoja stanju....sjećaš li se...kupile smo ju skoro u isti dan samo je moja bila punooo veća i punoo jeftinija...
 
Oprosti, tek sad sam vidjela pitanjeEmbarrassed.
 
Moja malecka je lijepo narasla, grmolikog oblika, potpuno je popunila cvijetnjak. Cvjetala je, rekla bih i dobro s obzirom da sam ju stvarno malecku kupilaL Lijepa je, zelena (ima lišće). Još ju nisam unijela, na verandi je zaklonjena od kiše i vjetra. Pratim temperature i vjerojatno će uskoro unutra. Vidjela sam da mi je počela puno bolje rasti i napredovati kad sam ju stavila na cjelodnevno sunce. U terakoti je pa joj je zalijevanje godilo - svakodnevno. Kasnije kad su počele kiše i one su ju zalijevale i to joj je godilo.
Preko zime trebalo bi ju smjestiti na svijetlo i sunčanije mjesto (ako ga ima?). Nisam ju slikala tako da ti sad ne mogu staviti sliku.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 08:13
...moja je ostala totalno bez lista....vise joj duge (jer je ogromna) grančice.....mislim je pošišati i spremiti u negrijanu sobu u kojoj ima svjetlosti.....što misliš o šišanju??
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 18:09


Još jedna lijepa Kalanhoe Taranta Pretty Wild
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 18:19
Camellia...prekrasna je
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 18:23
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

...moja je ostala totalno bez lista....vise joj duge (jer je ogromna) grančice.....mislim je pošišati i spremiti u negrijanu sobu u kojoj ima svjetlosti.....što misliš o šišanju??
 
Evo 11111 fotkala sam ju danas da vidiš, do nje je i kalanhoa pumila koja je isto tako bila malecka.
 
Za kalanhoe općenito nekako vrijedi da ne bi trebale biti ispod 12°C, ajde recimo bar 10°C i da trebaju svjetao položaj.
Što se tiće orezivanja - e to ti ne znam. Da je moja i da je gola ja bih ju orezala i stavila na topao i svijetao položaj.
 
Evo mojih:
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 23:36
Moje su još vani. Neodlučna sam šta s njima, da li da ih ošišam i zapelcam ili da ih ostavim gdje jesu. Bujne su zelene s krupnim listom, ali od cvijeta ni cThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 23:45
Meni te kalanhoe nisu drugi puta cvjetale, samo listale, a ove tu sa slike kalanhoa pumila i madagaskarski zvončić su mi nove i tek ću vidjet da li će iduću sezonu cvjetati
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 06:40
evo malo detaljnijeg objašnjenja koje vrijedi za većinu kalanchoa cure-
Bebolina- tvoja nije cvala jer si ju previše gnojila, što rezultira s više lišća a malo ili izostankom cvatnje.
Nakon cvatnje, treba orezati cvat i ostaviti ih u periodu mirovanja ( zima ). One su fotosenzibilne biljke, dakle da bi ponovno cvale potreban im je period od najmanje 12 h mraka da bi ponovno zametnule cvijetne pupove.
Gnoje se od 4 mjeseca, jednom mjesečno, zalijevaju kad se zemlja prosuši.
Preferiraju jutarnje sunce ili polusjenu , nikako direktno jako sunce ( ljetno ).
Kalanchoe pumila cvate u rano proljeće već, ja svoju zimi držim relativno suhu u hladnom hodniku.

nadam se da sam bila malo od pomoći...
belica,zagreb
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 18:02
cure i ja sam primjetila da im netreba puno vode, dapače ak ih dobro zasusite i onda u proljece pocnete s gnojidbom skoro pa sigurno da ce procvjetat i nastavit cvatnju kroz cijelu godinu
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 22:25
Trebam savjet.Kupila sam nedugo kalanchou thyrsifoliu,vrlo je lijepa ali je posađena u onaj nizozemski supstrat,meni to mi malo ne izgleda dobro ni lijepo(samo smeće),da li da ju sad presadim ili čekam do proljeća?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 00:17
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Trebam savjet.Kupila sam nedugo kalanchou thyrsifoliu,vrlo je lijepa ali je posađena u onaj nizozemski supstrat,meni to mi malo ne izgleda dobro ni lijepo(samo smeće),da li da ju sad presadim ili čekam do proljeća?
 
He, he, i ja sam ju kupila, ali na rasprodaji za 9 kn, pa sam uzela dvije. Gledala sam ih prije mjesec dana i bilo mi žao dati 30 kn za jednu, a onda sam se prekjučer razveselila kad sam ih našla u Plod...na sniženju. Naravno da je u lošijem stanju, suha ko barut i u istom tom supstratu. Upravo sam ju danas presadila. Maknula dva donja oštećena lista, maknula supstrat u kojem je bila i posadila sam ju u supstrat za kaktuse pomiješan s perlitom. Obje sam stavila zajedno u jedan cvijetnjak zbog manjka prostora za zimovanje.Big%20smile
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 06:33
Bravo odličan ulov ! Ja sam svoju platila 30 naravno LOL. I presadila sam ju odmah, ali pošto je sad vrijeme zimovanja- moj savjet ti je isto da ju presadiš, samo ju naravno nemoj zaliti puno. 
belica,zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 08:04
@mali kaktus, @moon, @belica, sa lijepim biljkama ste nadopunili zbirku.
@mali kaktus, savjet ti neću davati uradi kako ti misliš da je najbolje. No svejedno ću podijeliti svoje iskustvo sa vama. Sve sukulente presađujem uvijek poslije kupnje. Želim   da vidim u kakvom je stanju korijen. Isto tako presađujem i onda kada osjetim da je to potrebno ne gledajući na godišnje doba. Svi do jednog su se do sada „primili“.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 18:35
Pinus...tako i ja radimApprove
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 18:53
Hvala na savjetima,presadila sam ju.Pinus,ja također presađujem odmah,ali sad baš i nije vrijeme za to,zato sam pitala(tko mi je kriv što sam sad kupila).Tko bi joj odolio
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 19:17
Prelijepa je
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 18:16
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Tko bi joj odolio
 
 
Prekrasna jesmile39
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 18:20
Ovako su moje izgledale vani do prije tjedan dana.

 
Sad su presađene u svakoj teglici druga boja, ostatak u kompost
 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 18:26
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Moje su još vani. Neodlučna sam šta s njima, da li da ih ošišam i zapelcam ili da ih ostavim gdje jesu. Bujne su zelene s krupnim listom, ali od cvijeta ni c


Bebi zapelcaj ih i u prozor s njima, samo ćeš ih tako natjerati da procvatu, znam to,imam ih već nekoliko godina. Moje svake i gotovo cijele zime cvatu. Ja ih se isto spremam porezati ih i zapelcati nove biljke.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.