Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:32
cimi uzas 700 kn ma daj  to je ipak jako jako pre pre vise

ja sam narucila sjemenkice sa stranice cvjetnodrustvo :) stigle i posadila danas  nadam se da ce mi niknuti :)
pa da mi se ispuni zelja Smile
12 sjemencica pa da samo jedna nikne i ostane  ziva do kraja ja zadovoljna :)

Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 14:53
Otok, ta je cijena za tvoj adenium (vidjela sam njegovu sliku) zaista prihvatljiva. Istini za volju ovaj od 700 kn je zaista prekrasan (iz kategorije onih čije slike nam je Muhlenbergia postavio). Nama običnim smrtnicima je to visoka cijena, mada kada čovjek razmisli, koliko je potrebno vremena da on izraste toliko da mu je baza promjera 10-tak cm?
Evo, oni tvoji bebači koje sam udomila, od kako sam ih dobila izrasli su svega 1 cm iako imaju (po mome) zaista dobre uvjete. Možda je i dobro da nisu sada preko zime više izrasli jer bi sigurno išli samo u visinu, a ne i u debljinu. Od svega bilja koje imam oni su mi miljenici i kada god ih pogledam tebi kažem hvala!  
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 09:50
Nbjelovu hvala na pohvali
Što se tiče tvoje tvrdnje kakvog će cvijeta biti biljka uzgojena iz sjemena u pravu si
Genetikom se danas može svašta, a genetske modifikacije kod cviječa su najčešče jer se na njima najviše vrše pokusi radi dobivanja novih vrsta, boja cvjetova tako da na tržištu ima svega i svačega
Ali usprkos svemu veseli nas svaka biljčica koju sami uzgojimo, pratimo je kako napreduje, a kad nas nagrdi cvjetovima to posebno veseli
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:42
I ja sam ih naručio od nji i bilo je ok, imaju dobru klijavost
Svaka roba nađe svoga kupca pa će tako vjerojatno naći i taj Adenium
Ja konkretno nisam za kupnju skupih odraslih biljaka
Za 700 kn moguće je naći oko šezdesetak malih biljčica od kojih i da pola propadne ostane ih puno
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 21:30
smile79
Gospod e GOLEM!
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 18:11
zvjezdana želja će ti se sigurno ispuniti jer od 12 sjemenki sa super njegom možeš imati najmanje 8-10 biljčica. A ovo za 700,00 kn kad sam pročitala još ne mogu doći k sebi jer to je preveliki iznos za biljku MISLIIIIM STVAAARNOOO. Pretjerano
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 00:18
Da li je tajna , gdje je ovo snimljeno ? Ako nije , ako je to prodajno mjesto , moze adresa ?   smile128   Puno hvala u naprijed za odgovor !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 23:53
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Gute Fee zar ti nabavljaš sjeme adeniuma? Ja sam lani dobila na poklon dosta sjemenki , uspješno su proklijale ali nažalost ostale su mi samo dvije mlade biljčice.Od ranije imam dva odrasla adeniuma koje sam kupila u MBM-u.Živi su, a izgleda da miruju jer im polako otpada lišće...Obožavam ih, ali zima im ne paše pa su mi neugledni i otužni....smile95


Draga Jagoda , prije nego idem u HR naruciti cu si sjeme , jer ja nemam ni jednu biljcicu a jako si ju zelim ! Ja cu ti drage volje od mojeg sjemena nesto izdvojiti ! Isto to vrijedi i za Pinusa , jedino ako on treba vise sjemena onda mu moram naruciti original zapakirano !
                                                                             smile79
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 11:40
aaaaaa
Per aspera ad astra.



Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:14
Naravno da je 700,00 kn previše za biljku ma katastrofa ko bi ju kupio, od sjemenki se vrlo brzo može doći do prekrasnih biljaka, bitno da je pouzdani prodavatelj da su sjemenke ok, klijavost barem 90% nema razloga za paniku, od 10 sjemenki za koju godinu možete imati 6-8 lijepih primjeraka biljaka adeniuma i to za male novce.......Ja sam za uzgoj i za povoljne cijene neka ljudi uživaju u biljkama. 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 09:55
Ja sam adenium visine oko 20 cm (istina nije imao cvijeće) platila 70 kn.
Sada mu polako pada lišće, vidjet ćemo da li će opstati
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 07:11
Za par dana imaju rođendan, a tako su mali Cry:
 
Istina, slikani su odozgo pa izgledaju još manji, ali su neobično mali prema nekima upola mlađima. Redovito sam ih dohraniivala, u odgovarajućoj zemlji, na dovoljno svjetla... alo dobro je, važno da su zdravu Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:32
Imaš pravo, i ja sam ih posijao i sada sljedi ono najljepše, gledati i uživati kako biljka napreduje od sjemena do odrasle biljke koja nas na kraju nagradi ljepim cvijetovima
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 11:36
Možda ide u mirovanje pa mu otpada lišče što je normalna pojava
Ako mu se grane ne suše onda je s njim sve ok
U svakom slučaju bilo bi šteta da propadne
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 08:04
I moji su svi živi, ali baš ne rastu - otprilike su kao i ovi sa slike
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 23:39
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Kći me razveselila viješću da je vidjela u prodaji u gradu jedan krasan primjerak adeniuma. Kako ja imam dva bebača adeniuma zaintrigirao me ovaj "lijep komad".  No kako sam se brzo zagrijala, još brže sam se i ohladila. Naime, cijena mu je preko sedamsto kuna!


Cijena mu je katastrofa
Ne preostaje nam ništa drugo nego nabava sjemena i sijanje
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 09:47
cvjetoljubac kad bude bilo opet  samo javi :) Naravno neke druge boje...

bila sam na nekoj tajlandskoj stranici sta tamo ima da ti oci ispadnusmile89
oni dupli aaaa predivni su 
Per aspera ad astra.



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 05:27
Zmaj i Ariel, cestitam na bebicama, zaista ste uspjesni!
 
Sto se tice sjemena, uvijek se iznerviram kad vidim da prodaju sjeme i reklamiraju kao sjeme od te i te vrste. To jednostavno nije istina, od adenium sjemena necete dobiti to sto je na slici!
Sjeme zato i jeste jeftino, jer se ne zna sta ce iz njega izrasti, i najcesce izraste rozi adenium, sumnjive kvalitete. (slabo se grana, slabo cvate, kratko traje cvijet, ne moze napraviti buket cvjetova vec samo cvjetic po cvjetic, itd, popis mana je dug) Za dobiti zaista kvalitetan kultivar treba sjemenki i sjemenki, i vremena i vremena. Kad ljudi pocinju, onda im je lijep i vrijedan svaki, ali kad neko vrijeme uzgajaju, shvate da je to varka.
Nadam se da cemo mi ovdje svi skupa, od pustog sjemena koje je posijano na forumu, dobiti i koji vrijedan kultivar.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 23:59
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Kći me razveselila viješću da je vidjela u prodaji u gradu jedan krasan primjerak adeniuma. Kako ja imam dva bebača adeniuma zaintrigirao me ovaj "lijep komad".  No kako sam se brzo zagrijala, još brže sam se i ohladila. Naime, cijena mu je preko sedamsto kuna!


Cijena mu je katastrofa
Ne preostaje nam ništa drugo nego nabava sjemena i sijanje


Cimica draga , neznam koliko je veliki taj adenium ! Ja sam vidjela ovdje u katalogu izmedju 36,- i 42,- Eura stvarno lijepi i prilicno veliki . 700 HKR mi izgleda uzasno puno ! Manko je jedino to , da se jako brzo razprodaju .
Tesko ih je dobiti .

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 12:33
Ljep izbor Adeniuma u svim oblicima i bojama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.