Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja rascvjetana terasa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja rascvjetana terasa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 69>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 12:38
Hoya nisam ih još gnojila...samo ih zaljevam...
Od kada ih imam zaista budu lijepe, poslije ću samo povremeno dodavati željeza. Cijeli dan su na suncu i to jakom...
Možeš si pogledati i slike od prošle godine, bile su super...
 
Reci, što te najviše muči kod njih, možda ti mogu pomoći???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 19:56
Proljeće, imaš lipog rascvitanog cvića.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 20:01
Boja surfinija - mraaaaaakkk!!!!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 23:16
Kad malo se ukradem i ovdje uletim ja se šokiram  nanovo -svaka častsmile57
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 11:13
A joj cure moje pa nije to ništa, ja se nadam da će se to tek rascvjetati...
 
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 21:00
Proljeće, davno sam ja gledala tvoje surfinije. Skoro da ih vežem uz tvoj nik.
Meni surfinije u neko doba dobiju sivilo, postanu ljepljive i polegnu ... i to uvijek polovinom 7. mjeseca i onda mi vaze ostanu prazne ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 21:12
To se je i meni isto dešavalo zato sad sam prešla na palergonije-ali kad vidim--- kod drugi kako je lijepo ostala bi gledajući
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 21:17
Super draga, i lani je bilo lijepo, li ove godine vidim ima nešto novosti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 21:19
Za surfrinije postoje posebna đubriva, neka se špricaju preko lisova. Meni se čini da je u tome najveća tajna. Po Gorskom Kotaru imaju rajsko cvijeće, i moguće da ta đubriva nabavljaju iz vana. Moja mama je iz Osijeka nekada davno nabavljala izraelski prah za cvjetanje cvijeća i razlika od cvjetala je nebo i zemlja. Biljke za rast praže određen odnos NPK, pa za cvjetanje drugi odnos NPK i to je izgleda dosta bitno. Nemože se samo bezveze nečim zaljevati, pogotovo tako zahtjevne biljke. Ipak ima tajna zašto je kod nekog cvijeće takoWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:01
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Proljeće, davno sam ja gledala tvoje surfinije. Skoro da ih vežem uz tvoj nik.
Meni surfinije u neko doba dobiju sivilo, postanu ljepljive i polegnu ... i to uvijek polovinom 7. mjeseca i onda mi vaze ostanu prazne ...
 
Drago mi je da ti se sviđaju moje surfinije...moram ih sada poslikati jer su već narasle i pune cvjetova.
 
Meni recimo neko drugo cvijeće ne ide makar bi trebalo biti jednostavno.
Ove surfinije stoje cijeli dan na suncu ali jaaaako jakom suncu. Svako večer ih zalijem i svaka dva tjedna dodam tekuće željezo u vodu za zalijevanje.
 
Čini mi se da je netko još prošle godine pisao da one ne uspijevaju na moru tako dobro kao na kontinentu...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:07
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

To se je i meni isto dešavalo zato sad sam prešla na palergonije-ali kad vidim--- kod drugi kako je lijepo ostala bi gledajući
 
Niho i ja imam pelargonije i one su mi prošle godine bile super, a osim toga oko njih nema nikakvog posla osim redovito zalijevati.
 
Kod surfinija mi je jedini problem jer idemo na more u 6 i u 8 mjesecu, i ako mi svekar ne zaljeva piši propalo. A ne mogu čovjeka od 73 godine maltrertirati. Mada on to svake godine "uredno" zaljeva, pa je jedne godine premalo a druge previše. Ostatak vremena mi je mučenje da ih održim na životu, ali su mi taaaako lijepe da ne mogu ne posaditi ih.
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:09
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Super draga, i lani je bilo lijepo, li ove godine vidim ima nešto novosti.
 
Triša  drago mi je da ti se moje cvijeće sviđa.
Ove godine mi je otkriće bila gazanija i dalija!!!
I da ove godine sam kupila i dvije lobelije ( šta ću kada je boja prekrasna) i tako bit će tu još svega ako se lijepo razraste...Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:09
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Za surfrinije postoje posebna đubriva, neka se špricaju preko lisova. Meni se čini da je u tome najveća tajna. Po Gorskom Kotaru imaju rajsko cvijeće, i moguće da ta đubriva nabavljaju iz vana. Moja mama je iz Osijeka nekada davno nabavljala izraelski prah za cvjetanje cvijeća i razlika od cvjetala je nebo i zemlja. Biljke za rast praže određen odnos NPK, pa za cvjetanje drugi odnos NPK i to je izgleda dosta bitno. Nemože se samo bezveze nečim zaljevati, pogotovo tako zahtjevne biljke. Ipak ima tajna zašto je kod nekog cvijeće takoWink
 
Šmrcko ja ih imam već drugu godinu i ne koristim nikakva posebna gnojiva osim tog željeza i to je to...Tajne nikakve nemam, pa vidiš da se ja čudom čudim jer se vi oduševljavate a ja im ništa ne radim osim što zalijem i da otrgnem im cvijet koji se posuši da mogu dalje cvasti...
Možda im mjesto odgovara...Smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:35

Ajme cvijetne gužve na balkonu!

Proljeće predivno si iskombinirala!

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 12:35
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Ajme cvijetne gužve na balkonu!

Proljeće predivno si iskombinirala!

 
Baka još nisam završila sa kombiniranjem.
Večeras ću malo fotkati da se vidi odmak od početka...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 14:11
Meni su najljepše dalije.
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 14:24
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Meni su najljepše dalije.
 
A gazanije koje sam dobila od tebe samo što nisu procvjetale....eh to će biti praznik za oči...Smile
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 18:45
Surfinije su ti prekrasne,ja sam prošle godine imala isto tu boju i bile su cijelo ljeto pune cvijeta.Thumbs%20Up
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 20:37
ajme ti surfinija,kako su prekrasne,odusevile su mesmile120
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 20:49
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Šmrcko ja ih imam već drugu godinu i ne koristim nikakva posebna gnojiva osim tog željeza i to je to...Tajne nikakve nemam, pa vidiš da se ja čudom čudim jer se vi oduševljavate a ja im ništa ne radim osim što zalijem i da otrgnem im cvijet koji se posuši da mogu dalje cvasti...
Možda im mjesto odgovara...Smile


To je jako moguće da im nešto posebno odgovara. Ja sam odustala od sulfrinija, napadao ih crveni pauk. Prije neki dan sam čula za ljubičice da hoće posebno mjesto u kući i ako se potrefi znaju biti ljubice na katove( u krugove list, cvjet,list, cvijet,...) . Treba puno toga uštimati da neka biljka da sve od sebe. Ja imam nešto malo balkonskig cvijeća i ko semafor su, i pogodi kojoj kada svijetli koje svjetlo. Skoro sam kameliju i hortenzuiju upropastila dok nisam shvatila što žele.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 69>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.