Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rijeka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 58>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 13:51
Opet sam prošetala s bakom riječkim ulicama, a danas vi prošećite malom izložbom starina u Mjesnom odboru Banderovo.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jako zgodna izložba, učinjena u suradnji s mještanima Banderova prisjetila nas je vremena naših nona i stvari koje su zaboravljene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:27
godinama nisam bila u Rijeci pa mi je sad virkanje u vaše slike, došlo kao šetnja Smile
Lora, slike tvog prijatelja su fenomenalne, ali drago mi je da tad nisam bila u Rijeci jer izgleda opako Embarrassed
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:53
Triša,Lora,Otok,slike su fantastične! svaka vam čast!smile141
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 16:14
Triša jest da je inventar naših baka ali onu peć bih ja i danas koristila. Imam savršeno centralno, ali ništa nije kao živa vatra.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 16:21


Ova me slika bacila utugu. Ono stakleno stubište u pozadini pripada mojoj bivšoj firmi. Sad je tamo Zagrebačka banka. Dobili su je tako da su dali neki kredit mudroj upravi pokojne firme. Kredit nije vraćan i kamata na kamatu...
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 18:13
Blago rečeno mene cjeli stari grad baca u tugu. Kad vidim koliko je zgradaa porušeno, koje su se još mogle spasiti, pa to sada tumače, kao spoj starog i novog. Malo morgen, te staklene grdosije samo nagrđuju, nemaju dušu. No da netko ne reče da smo stare babe, pa ne volimo moderno, jer baš se mi ne uklapamo u to. Ja obožavam modernu arhitekturu, ali tamo gdje joj je mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 18:32
Potpisujem to. Masu starih zgrada se moglo spasiti i biti za dušu, ali ne bi nosile profit. A tek koliko sam se čudovišta nagledala po obali. Betonski cirkusi sa 5-6 katova, sa svim vrstama stupića i arkada koji postoje. A u centru toga stidljivo stisnuto staro mjestašce. Jedino nisam vidjela na Šipanu ta čuda. Kad sam ih pitala kako to rekli su "ne prodajemo nikome. Nama je i ovako dobro" 
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 18:45
Trša ti si zaista neumorna u slikanju po gradu.Obećala sam da ću danas poslikati malo s ove strane ali vrijeme je ....bljak.Bit će još sunčani dana pa ću aparat u ruke i škljoc,škljoc.
Slažem se s vama u vezi tih čudnih stakleno-betonskih tvorevina,niču na čudnim mjestima.Ova staklena zgrada u starom gradu mi nikad nije legla.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:01
Gledajući izložbu neke su me stvari nasmijale jer su "predmeti naših nona" a ......LOL
Daska za pranje veša i kabal (za neprimorce, ona duguljasta kanta s dvije ručke) me podsjetila na djetinjstvo kod none, jer se tako tada prao veš.
 
A ona manja rifljača(daska sa naboranim limom, zagrebački izraz jer sam u to doba živjela u Zg) je možda muzejski primjerak al' sam ja još na to prala već kao odrasla.Confused
 
Da ne spominjem drveni ribež od moje mame koji sam bacila nakon njene smrti 2002 a ona se njime marljivo služila do tada!LOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:05
A ja sam tako mlada da sam naučila pisati na baš takvoj pisaćoj mašini
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:10
Eto ti ga na, zaboravila sam reći da je i moj barba imao takvu i da smo svi na njoj kuckali....Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 16:24
Sada sam se sjetila da smo mm ija jedan dan prošetali novim riječkim šetalištem - evo prošetajte i vi
 
Muolo luongo - neka ispravi onaj tko zna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 16:29
Triša ClapClapClapClapClap
Odmah sam dobila gušt odšepesati do tamo, sjesti na zidić i uživati u moru.... što je nama Riječanima totalna nepoznanica, jer do sad nismo imali takvu šetnicu!
Mislim da je samo molo lungo (dugačak), ali... ima ih koji su doma s talijanskim bolje od mene!Big%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 12:43
Nakon dugo, dugo vremena bila sam na Trsatu, prelijepo je































Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 15:57
ClapClapClap Bravo Otok!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 18:53
kako je prekrasno -svaka vam čast cure -predivno nemam riječi
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
dobri duh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dobri duh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 21:58
Pozdrav svim Riječanima sa ovog foruma.Ja sam na kastvu i nadam se da ću uhvatiti vremena za slike sa Kastva ,još samo da skontam kako ih prebaciti.Pozdrav
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 23:11
Pozdrav tebi dobri duh,baš super izabrano ime mislim da ovkvog još nismo imali na forumu iako sam ja ovdje još mala,al se ne bojim duhova
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 06:20
Otok slikice Trsata su super, davno smo ih imali, ali lijepog Trsata nikad previše.
dobri duh tebi dobrodošlica, ima u tvojoj blizini Mikica, a nismo ti ni mi iz Rijeke daleko. Klikni ovdje i pridrući nam se
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 16:52
Originalno poslano od člana dobri duh dobri duh napisao:

Pozdrav svim Riječanima sa ovog foruma.Ja sam na kastvu i nadam se da ću uhvatiti vremena za slike sa Kastva ,još samo da skontam kako ih prebaciti.Pozdrav[IMG]forum_images/post_button_smiley.gif" align="absmiddle" style="border:%201px%20solid%20rgb%280,%200,%200%29;%20background-color:%20rgb%28204,%20204,%20204%29;" />
trbaš posjetit najprvo hotel Kontinental va Riki, pa bude skontao brzo, tam sse svašta može naučit
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.