Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za  dušu by Free
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za dušu by Free

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 164165166167168 251>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 14:40


Uploaded with ImageShack.us

Bijele jesenske anemone, morala sam na proljeće preseliti jer su bile previsoke za dio gredice kraj staze !!  A ova malecka je nikla metar daleko ispod folije i kamenja !!  Ako se već toliko mučila, nek ostane, neću je micati,! Barem ču vidjeti da li će izdržati ljetno užareno kamenje !!



Uploaded with ImageShack.us
Vide se listići paprati koju sam zasadila u panj !!  Ova koju sam svakodnevno zalijevala, najkasnije je poćela listati, a ostale su već prava šuma !!




Uploaded with ImageShack.us

U skoro svakom paketu kaj sam slala našla se lani i koja hosta, dugo sam mislila da ove godine neće biti nikaj od njih, ali sada su krenule !! 


Uploaded with ImageShack.us

I haucerica sa koraljnim cvijetičima je procvala !!



Uploaded with ImageShack.us

I jedna lagarica mi je prolistala, istina, iz korjena je potjerala grančice,  da li će olistati i više grane, držim fige !!  Druga lagerica još spava, nadam se ne vječno !!


Uploaded with ImageShack.us

Dok se phloksići još drže, sustižu ih trojački klinčići !!



Uploaded with ImageShack.us

Zimus su pakujci čuvali sjeme potočnica a sada potoćnice čuvaju vlagu za pakujce, Hortine naravno, koji su počeli otvarat glavice !!




Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 14:48


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Svi sukulentići su iznijeti na sunčano mjesto, pa nek uživaju nakon duge zime !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 14:56
Dok još uvijek strepim da li su močvarci preživjeli zimu, dočekala sam se i prvih maleckih zelenih listića Tikvičevog bambusa, dok Anaidin, i Muhlin još spavaju, a strepnju utapam u cvijetičima lavisije, koja ima sve više otvorenih cvijetića !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sličicom jučerašnjeg zalaska sunca, na preslatkoj parcelici polu livade i polu šumice, koja mi je konačno zatvorila finacijsku konstrukciju  za put u Sarajevo, opraštam se za danas od vas !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 15:56
Lijepo....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 21:19
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

A evo tebi slike listića plavog leptirka ili clerodendrum ugandense ( zapiši to)pa usporedi sa onim što imaš
 
 
 
 
Free dali ti je već ovakav?Wink
Rijeka

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 06:34
Free, evo i mene do tebe. Baš sam ovih dana muku mučila s rezanjem bambusa, jer ga je ova zima oštetila i sada moram o čekati da nam potjera i naraste iznova.. I ti svoj poreži, potjerat će iz korijena.. Lijepa je šetnja tvojim vrtom!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 08:32
Šetnja tvojim vrtom uvijek mi je ugodna,a posebna ti je slika zalaska sunca.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:50

Miro, jako žalosna srca moram te razočarati jer sam i ja jako razočarana, žalosna, ljuta, jadna, jer od svih biljaka kaj sam zakorjenjivala, sa tvojim leptirićem nisam imala sreće, kiksala sam ili ja ili on, možda mu je svega bilo dosta i nestao je iz teglice !!  Ali znam ženu koja radi u jednom rasadniku koji ih drži, pa će mi javiti ćim budu za prodaju !!  A kad dobijem poziv, jedan odma putuje k tebi !!Embarrassed

Anaida, hvala na ovoj važnoj obavijesti, idem ga odma orezati !!!smile176

Camelia i Milica, hvala na posjeti !!smile219
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 13:49
Evo bila malo u posijeti smile79 
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 19:30


Uploaded with ImageShack.us

Odrezana glava mog crnoglavca se drži začuđujuće dobro, možda ipak uspije zakorjenjivanje !!




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

prva sličica je biljčica od Hamare a druga sa šetnje po vrt, centru u VŽ, sve tri su se zakorjenile i već tjeraju grančice !!  Hamarina nakon 4 mjeseca a varaždinke nakon 2-3 tjedna !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 19:35
Dolazim ja sutra da u živo uživam u tvom lijepom vrtuTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 19:49


A kod mene procvijetali Hortini pakujci, sjeme sam sijala lani !!!smile94


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


I mačuhice još cvjetaju kao velike, cvijet do cvijeta !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Iako su kupljeni jaglaci već davno odcvali, ovi koji su posađeni lani najesen, cvatu jako bujno, pravi su rascvijetani grmići !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 19:58
ušetala sam k tebi malćice večeras. pod lagerica misliš lageostremija?  živa znači na kontinentu? Ja sam ove god odlučila pokusno riskirati jednu i nadati se najboljem.
lewisia me fascinira..
belica,zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 20:06


Uploaded with ImageShack.us

A jedan poseban tulipan uveseljava me puna 2 tjedna !!!



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
Procvjetao i tamaris, a nekome sam rekla da sam ga posjekla jer je radio previše nereda !!  A potjerao je lije grane, pa će na jesen biti grančica kad ih zapelcam !!



Uploaded with ImageShack.us
Potočnice samo trebaju vodice i krasno popunjavaju praznine !!



Uploaded with ImageShack.us

Za nju neznam dal je timijan ili majčina dušica, samo znam da je Hortina !!



Uploaded with ImageShack.us

A današnji dan mi je uljepšala nebeskoplava perunika, spašena od voluharica !!

Meteorolog Dario Brzoja najavljuje pljuskove za sutra a ja to sama znam unaprijed, kada procvatu moje perunike, svake godine ih polegne kiša !!



Uploaded with ImageShack.us

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 20:37
Krasno cvjetno šarenilo
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:18
baš krasnoClap
Neka se sve zeleni
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:29
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Vrt ti je prepun prelijepih detalja, a ovo mi je baš čudeno, što je to?
 



sylibum marianum - Horti
ili kako kaže Free, po domaći, sikavica, trn svijete Marije.

Evo i mene iz šetnje tvojim prebujnim vrtom. Nema čega nemaš.
A još i klijanci; vrijednice naša Clap.
Calinadru prvi put vidim.
Encijan, lavisija, gazanija, kalikantus, probuđene haucere, bananica,...
pa bob, magnolija, phloksići, sukulenti, pakujci,... ma sve uživa kod tebe.
Koliko boja maćuhica, jaglaca, tulipana, potočnica, perunika,...

Draga Free nauživala sam se kod tebe.

Jednom si me pitala kako izgleda kada ne vidimo more; ovako nekako, zna biti da ne vidiš "prst pred nosom", a još je ljepše voziti mostom, kao da si u oblacima. (Morat ću jednom i to uloviti fotićem Wink)



Šaljem ti veliku smile78.


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 22:58
Pravi rasadnik, nema čega nema! Vjerujem da je krasno šetati tvojim vrtom! Clap
Ne brini za crnoglavca, oni se vrlo lako zakorjenjuju, samo nemoj pretjerati s vodom!
život je more
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 18:25
Lantana, Silvy, Moon i klimatis, hvala na posjeti mojem vrtiću, lijepo mi vas je pidvjeti !!!




Uploaded with ImageShack.us

Diveći se Katružinoj lijepoj zlatnoj kiši, poklanjam vam jedan od malobrojnih cvijetića svoje zlatne kiše !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 18:36


Uploaded with ImageShack.us

Htjela sam vam pokazati prvi cvijetni pupić mog rodića koji se skrivao u zagrljaju zimskog jasmina, ali u žaru borbe oko izvlačenja iz kobnog zagrljaja........



Uploaded with ImageShack.us

......grana je pukla, i ono kaj mi nikad nije palo na pamet imati u vazi, završilo je upravo tamo  !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 164165166167168 251>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.