Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 163164165166167 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 19:34
Nije rano, prije bi rekao da je to bolje uraditi čim prije ako već imaš namjeru pincirati. Rana od rezanja ljepše zaraste. Tajlanđani to rade kod sijanca starih 45 dana.
A to rezanje vrha centralne grane ipak je to stvar ukusa. Čitam da su neki zadovoljni i takvim (prirodnim) izduženim izgledom adeniuma.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 19:39
Sitan ali dinamitan - bebolina - pravi je, koji su to pupovi
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 19:51
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Sitan ali dinamitan - bebolina - pravi je, koji su to pupovi
Prvi put cvateLOL a nemaš ga šta vidjet. Trebao bi cvijet biti bijeli s bordo obrubom, no dok se ne otvori nisam ziher kakav je
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 17:56
E posto se adeniumi hrane i kokosijim gnojem,znaci da moram sada nabavljat i koke
Muž će me protjerat ...
sutnja je zlato....
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 19:28
Mojih 12 sjemenkica je posijano prije 3 dana i vec se jedna zabijelila,otvorila.Ne usuđujem ju dirati radi skidanja ovojnice,jer znam da cu nesto zeznut.Reznica je uredno posađena u teglu od terakote,zalivena i poklopljena odrezanom flašom.sad je u sjeni,rosi ona flaša,a ja samo razgledam ,jel živa?Uslikam uskoro.
sutnja je zlato....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:08

Isti adeniumi. Na prvoj slici rastu u tegli promjera 9 cm a na drugoj u 11 cm. Ovih dana presađujem sve adeniume u malo veće tegle.
Dali je tko probao uzgajati više adeniuma u jednoj tegli ? Dali je to uopće dobra ideja nemam pojma, ali tko ne reskira taj ne profitira. Možda na kraju ispadne nešto i od te kombinacije.
Svejedno bi bilo zanimljivo ćuti i druga mišljenja o toj kombinaciji. Ove naravno da nisam pincirao.

@dzeni držim palčeve da ti uspije zakorijeniti reznicu.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:44
Zašto ne ? Zamišljam si jednu veliku posudu punu adeniuma, kao šuma !!!
Ja stvarno nisam znalac na ovom polju, ali vas već dugo pratim, pa mislim da bi to upalilo i bilo jako lijepo.
Konačno kako kaktuse, sukulente, sedume sadimo zajedno u zdjele ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:49
a pogledajte ovo, bogu za plakati...



i on bi cvao ?




...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:59
@Pinus, nemoj ih gurati u jednu teglicu, oni to nikako ne vole. Naša @bromelija nam je ovdje ukazala na svoju grešku, korijenje se zaplelo, malo je nedostajalo da ih sve uništi kad ih je odlučila presadit u veće teglice. Dok su mali još prolazi, a kasnije svaki za sebe.
@Glikica, šta se dogodilo tvom adeniumu???
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:01
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Mojih 12 sjemenkica je posijano prije 3 dana i vec se jedna zabijelila,otvorila.Ne usuđujem ju dirati radi skidanja ovojnice,jer znam da cu nesto zeznut.Reznica je uredno posađena u teglu od terakote,zalivena i poklopljena odrezanom flašom.sad je u sjeni,rosi ona flaša,a ja samo razgledam ,jel živa?Uslikam uskoro.
Oni ti jako brzo niču, pogotovo po ovoj pasjoj vrućini.
Slikni nam ih maloWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:06
Bebi, listovi požutjeli, popadali, vadila biljku van, bilo truleži, to sam porezala, očistila i ponovo posadila, i evo ga sad ! Ma neće me i gotovo. Osjećam se kao idiot, ozbiljno, sramota me već.
Od onih tvojih malaca, manji nije preživio, a onaj veći se još drži, i njemu su pali donji listići, al sad se pojavio novi , ma jadni su bili sprešani tokom putovanja, moš mislit 3 dana im je trebalo do mene.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:10
U kakvoj su ti ti zemljici? Nije valjda da su u običnoj zemlji za cvijeće?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:38
mješavina vrtne, kupovne i sitnog šljunka.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 02:21
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

mješavina vrtne, kupovne i sitnog šljunka.
Sorry draga, ali ne čudi me šta ti se s njima događaCry Oni traže supstrat kao za kaktuse, full propusno im mora biti, a ovo što im ti daješ ne vole, to zadržava vlagu i korijen truli...propadaCry
Oni moraju imati supstrat da kad ih zaliješ voda proteće, ne zadržava se! Baš sam tužna zbog malca koi je propaoCry ne zbog putovanja i loših uvijeta koje je imao, već zbog loše podloge u kojoj je bioCry
Pogledaj malo temu, sve ti ovdje piše
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 09:57
Možda sam ja krivo napisala, to jest zemlja za kaktuse i u takvoj mješavini ja sadim kaktuse, i voda procuri odmah kako ju sipam.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 10:23
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bebi, listovi požutjeli, popadali, vadila biljku van, bilo truleži, to sam porezala, očistila i ponovo posadila, i evo ga sad ! Ma neće me i gotovo. Osjećam se kao idiot, ozbiljno, sramota me već. Od onih tvojih malaca, manji nije preživio, a onaj veći se još drži, i njemu su pali donji listići, al sad se pojavio novi , ma jadni su bili sprešani tokom putovanja, moš mislit 3 dana im je trebalo do mene.




Nemaš se zašto osjećati ko idiot,ljudski je griješiti.Nismo ni mi ostali odma potrefili uvijete koje trebaju.Ja sam čak radila neke druge greške i 3 malca izgubila radi sebe ali sam to promjenila i sad se situacija mjenja.Gubi samo onaj koji odustaje Očito mu nije pasalo kakvu zemlju ima i to je pokazao.Sad bar znaš što mu smeta Sad glavu gore i idemo dalje
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 10:41
ma ako je mjesavina za kaktuse u igri onda mu nis nije, dozivio je malo soka od presadjivanja i rezanja korijena i odbacio lisce. za cas ce pustiti nove.
imam ja jednog koji je isto bio truljav, sad nema ni jednog jedinog listica. logicno jer ovi iz reznice nemaju caudex u kojem bi imali zalihu vode i hrane, naravno da kad sam mu cistila korijen i kasnije ga morala ostaviti vani da se to osusi da je odbacio listove. ali zato sad ima pupove na sve strane, uopce ne sumnjam da ce se oporaviti.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 10:51
@Pinus - i ja glasam za zasebne posude... kad im zadeblja korijen ni bog ih ne bude rastavio, a zbog toga bi mogli sporije rasti... ima svakakvih savjeta oko velicine posuda, ali generalno se svi slazu da bude svaka biljka u svojoj...
osobno vjerujem onima koji kazu da adeniumi dok intenzivno rastu vole imati mjesta, moj sijanac jedva malo veci od tvojih je bez problema popunio teglicu od 14 cm. racunam da ne bi toliko sirio korijen da mu ne treba, barem dok intenzivno raste :)
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 10:56
Hvala cure što me tješite, valjda će se i ovaj veliki oporaviti, tj on ima pupove i svi vršni listovi su lijepi i sjajni, sad se stabilizirao, vidjet ću za par dana kako će biti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 11:45
Glikica,bit će oni ok,bez brige
Evo mojih malaca.Drugačiji su od vaših,mršavci su ali imaju ljepe zelene listove i bacaju ih ko ludi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 163164165166167 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.